Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkásoknak miért nem...

A közmunkásoknak miért nem fizetnek annyit, mint ami a minimálbér?

Figyelt kérdés
Ez nem törvénytelen?Minimálbér alatt dolgoztatni?
2017. márc. 23. 22:19
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:

Viszont füvet nyírni nem 8 óráig tart,és nem is kell minden nap,semelyik közterületen.


Ha 4 órában foglalkoztatnák ennyiért a közmunkásokat,akkor kb arányos lenne a minimálbéres 4 órával.


De így gyakorlatilag feleslegesen ott tartják őket,napi 8 órát,ami helyett már tanulhatna is.


Tiszta kommunista beütése van az egésznek.

8 ember nézi 2 munkáját,a munkaidő felében,kb.


Akkor legyen kevesebb közmunkás,de azokat fizessék meg,valós munkáért!

De ugye a közmunkának csak a foglalkoztatási statisztikák javítása az egyik célja.

A másik pedig,hogy olcsón elehessen végeztetni a munkát---

2017. márc. 24. 05:34
 32/47 anonim ***** válasza:
21%

ha kevesebb közmunkás lenne, akkor több lenne, aki még annyit se kap...vagy azoknak adnál segélyt, és akkor végső soron arra jutnánk, hogy ki menne el közmunkásnak, ha jár a segély anélkül is.


az egy dolog, hogy nem működik, meg gyakorlatban nem ez látszik, de teljes mértékben meg tudom érteni az elméleti célját, hogy ez azért van, mert aki nem tud a versenyszférában elhelyezkedni bizonyos okok miatt, az ne a semmiért kapjon pénzt.

2017. márc. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
15%

"Bőven lehetne sorolni azokat a

foglalkozásokat,amik nem termelnek

semmit,mégsem foglalkoztatják őket

minimálbér alatt." Mondj már egyet nekem, ahol a maszek jól fizet a semmiért az emberének. Csak egyet.

2017. márc. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
83%
Ha én meghírdetem mint vállalkozó az állásomat napi 8 óra heti 35 nap 44E nettóért az törvénytelen. Akkor a közmunka miért nem az? Kurvä jogos a kérdés, egy nagy forradalom kéne már vagy 150 éve.
2017. márc. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
#33: Bár nem maszek munka, hanem az állam fizeti, de középiskolában az ének, rajz meg ilyen tantárgyakat tanító tanárok munkája semmit nem ér, mert maga a tantárgy teljesen haszontalan egy átlagos középiskolás számára, (akit érdekelnek ezek a tárgyak, menjen zene tagozatos vagy művészeti suliba, vagy foglalkozzon vele önállóan) mégis tudtommal többet keresnek a minimálbérnél.
2017. márc. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
Mindenkinek a munkáját meg kell becsülni! Minimálbért a közmunkásoknak és a programozóknak is! Legyen egyenlőség, ahogy lenin Elvtárs szeretné!
2017. márc. 24. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
5%
35-ös. Te komolyan egy diplomás középiskolai tanáet hasonlítassz egy analfabéta vagy nyolc osztályos közmunkáshoz? Látszik te nem jártál középsuliba. Énekórán nem énekelgetnek, hanem nagy zenészek életét tanulják, mint pl irodalomórán. Ne félj szakmunkásképzőben nincs ének óra. És aki arra is lusza volt, hogy egy hat hónapos gyorstalpalót elvégezzen,annak pont a közmunka való. Ha nagyon akarnának elmehetnének dolgozni.
2017. márc. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

55%-os miért állítod azt,hogy a közmunkás csak kizárólag 8 általánost végzett emberek?


Na,de már ha vannak ilyenek is,nekik miért nem jár a minimálbér?

Nekik talán olcsóbb a kenyér a boltba,ha bemondják,hogy ők közmunkások?

2017. márc. 24. 21:29
 39/47 anonim ***** válasza:

#37: 18 éves végzős középiskolás fiú vagyok, 4,8-as átlaggal a megyém legjobb gimnáziumában, és speciel mi csak énekelgetünk énekórán. Továbbra is tartom a véleményemet, hogy ez teljesen haszontalan, és ezért a munkáért egy fabatkát se kellene fizetni, diploma ide vagy oda. (Na nem mintha a zenetörténet olyan hasznis lenne így érettségi előtt. Amúgy pont ez volt a kérdés, hogy mondjunk olyan szakmát, ahol a semmiért fizetnek, hát szerintem a középiskolai énektanárságnál nem haszontalanabb a közmunka. A munka "hasznossága" nem attól függ hogy van-e diplomád. Tisztelni meg azokat tisztelem, akik okos, értelmes emberek, papírra, nemre, vallásra, bőrszínre, minden másra való tekintet nélkül. Az én énektanárom nem ez a kategória.) Persze ha zene tagozaton vagy zeneiskolában tanít az más kérdés. Nagyon át kellene alakítani a magyar közoktatást, de ez már más téma.

És képzeld, nem csak analfabétákból lehet közmunkás, hanem diplomásokból is. Kötelezik őket a közmunkára, különben minden támogatást megvonnak tőlük. És ha ide bekerülsz, akkor elég nehéz kimászni... (persze nem lehetetlen)

Bocsi, ha kicsit csapongtam, de remélem érthető amit írtam.

2017. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként Hihetetlen, hogy mi megy ebben az Országban!

Gyakorlatilag az ég világon semmi értelme nincs 12-órákat robotolni, ezt már az 60-as években is pedzegették, hogy a technika, robotika fellendülésének köszönhetően egy héten elég lenne mondjuk háromszor öt-nyolc órát dolgozni. Egyszerűen, mert kevesen megtermelik a szükséges javakat, és a többi luxus. Rettentően lenéznek minket ezekért a dolgokért más országok, Európa szinten. Megalázó, ha nincs munkád majd adok én neked fölösleges munkát! Nehogy már azok a mocskos dögök, akik milliókat kapnak a semmiért, de azt a huszon pár ezer forintot, ami egyébként egy embert erkölcsi szinten, megilletne, hogy egyáltalán.. nehogy már megkapja. Nem inkább alázzuk meg őket, és rakjuk ki őket az utcára, sehol nincs ennyi közmunkás, mint nálunk! És nem beszélve ennek a társadalmi szintű vonzatáról, hogy milyen erkölcsi szinten ítélik meg ezeket az embereket. És akkor egyelőre még nem azt mondja ez a rohadt kormány, hogy akkor vannak életre érdemtelen emberek, de majd ha elveszik a segélyezést ez garantáltan bekövetkezik, hanem hogy ha neked nincs munkád, akkor te egy büdös senki vagy, és ha nincs elég pénzed akkor kilakoltatunk az utcára, és mehetsz nyomorgni éhenhalni, tehát hogy ez na ez az igazi kapitalista, imperialista trágár feudális rendszer! Egy jólléti társadalom, ami lehetne a minénk is gondoskodik a szegényekről, nem alázza meg őket fölösleges munkával. Mert a társadalmi megítélésünk emiatt sehol nincs, a hajléktalan kérdés dettó. Ha a lakosság lealjasodik, elszegényül azért mindig az állam a felelős, nem a lakosság!

2017. márc. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!