Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkásoknak miért nem...

A közmunkásoknak miért nem fizetnek annyit, mint ami a minimálbér?

Figyelt kérdés
Ez nem törvénytelen?Minimálbér alatt dolgoztatni?
2017. márc. 23. 22:19
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
4%
Persze a csúnya állam a felelős és nem a szegények felfogásával van a gond. Az állam nem tehet róla, hogy nincs munkád. Ahhoz fel kell emelned a segged és keresned kell. Ha nincs a településeden akkor el kell menned olyan városba ahol van vagy egy vállalkozást elindítani. Világ szinten így is benne van Magyarország a top 20 leggazdagabb országok között. Itt Magyarországon a szerencsések körébe tartozunk. A világ nagy részén nincs semmi esélye az embereknek, hogy kezdjenek valamit az életükkel. Nekünk meg itt a millió lehetőség és sokan nem a használják ki.
2017. márc. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti!


Igen,ezt én is érzem!

Egyszerűen az emberek nem tudják elfogadni azt,hogy nem jut mindenkinek munka(értéket teremtő),ezért kiakarnak találni nekik kamu munkákat.Nehogy már neki ne kelljen dolgoznia,vagy nehogy már neki maradjon szabadideje.


Egyszerűen még a levegőt is irigylik.

Ez mind azért van,mert az emberek többsége,bár sosem vallaná be,de utál dolgozni.

Egyedül a luxus motiválja őket valamennyire.De azt is inkább olyan áron akarják elérni,hogy lehetőleg ne nekik kelljen megdolgozni érte,hanem másoknak.

Erre épül a kapitalizmus.

Lehetőséget ad egy jólétre,ahol neked nem kell csinálnod semmit,mások rád dolgoznak.


A technikai fejlődéssel rengeteg munka megszűnt.

Mégis nevetséges módon 10-12 órát dolgoznak ma is a Föld egyes részein,de nem ám a luxusért,hanem azért,hogy legyen mit enniük,és másnap újra betudjanak menni.


Ez a közmunka is leginkább arról szól,hogy vonjuk meg másoktól a szabadságukat,kevésbé arról,hogy valami hasznosat végezzenek az emberek.

És igen,ehhez társítanak egy társadalmilag lenéző magatartást.

Szinte kinevetik őket,hogy te jó isten,ezek 50 ezer Ft-ot kapnak,ami még arra sem elég,hogy egy szobát béreljen valahol.

A minimálbér sem biztosít megélhetést.

Valamiért talán az is tudatos,hogy ezzel a minimálbért keresők picit többnek érezzék magukat(mert hát ők nem egy koszos közmunkások)-ezt több embernél is tapasztaltam,aki minimál bért keresett,meg a buszon is hallottam,hogy sokkal nagyobb lett az egójuk,mert hát vannak tőlük rosszabbak is.


Maga az egész rendszer már rég nem a megélhetésről szól,hanem arról,hogy ki milyen pozíciót foglal el a társadalomban,mennyire lenézhető...

2017. márc. 25. 16:29
 43/47 anonim ***** válasza:
Igen szerintem is nagy bajok vannak itt, a többi luxus dolgot úgy értettem, hogy nem termel semmit szolgáltatások, csak mozog a levegőben. Ha valaki reggeltől estig írja pl. a legújabb fifa2017-játéknak a programozási sorát azzal nem fog mások szájába kenyeret adni, vagy nem lesz belőle kézzel fogható produktum. Ellentétben az iparral, ott learatják a gabonát és mindenki jól lakik belőle, boldog a nép mert nincs éhezés. De az ipar meg már javarészt gépesített, ezért azokat a javakat, amik kellenének ahhoz nem kellene mindennap a gyárban tizenkét órákat robotolni, éjszakázni két műszakban mert úgy is exportra megy. Tehát erre értem én, hogy sanyargatják a szegény népet és miért? Már rég nem itt kellene, hogy tartson a civiliázció.
2017. márc. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
Nem tudom, kik voltak azok az értelmesek, akik leszavaztak. Nem kell velem egyet érteni, de akkor is van abban valamiféle ráció, hogy nem kellene ez a közmunka mert lassan olyan ez az ország, mint egy büntető munkatábor büntetés lett a közmunka. Ide jön egy külföldi és csak azt látja, hogy egyik saroktól a másik sarokig klikkekbe szedődött bandák seprik az utcát. Mit fog gondolni? Már így is az egész e.u tagállam lenéz minket pont ezekért a dolgokért, mert tele vagyunk közmunkásokkal, és mert sehol ennyi hajléktalan, mint nálunk, és akinek egy kicsit jobban megy jó, hogy le nem köpi őket!
2017. márc. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:
100%

Közmunkában dolgozom már egy ideje, csak így voltak hajlandóak alkalmazni a cégnél, több hónap munkanélküliség után ez a lehetőség is jónak bizonyult ideiglenesen, miután lejárt az álláskeresési járadék, segélyre nem voltam jogosult. A munka és a munkaidő nem kevesebb, csak mert közmunkásnak vagyok felvéve, irodában dolgozom, nem csak az utcán vannak közmunkások.

Szerintem, ha végre megszüntetnék a közmunkát, akkor nagyobb esély nyílna egy rendes állásban való elhelyezkedésre, felénk nagyon kihasználják ezt a fajta foglalkoztatási formát, meg is mondták, hogy minek vennének fel rendesen valakit, míg abból az összegből 2-3 közmunkás bére is kitelik munkakörtől függően.

2017. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

Na,tessék,erről beszéltem.

Rabszolgatartás ezerrel..


[link]

2017. márc. 26. 17:56
 47/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak, hogy törvénytelen, hanem ez a modern rabszolgaság újkori megfelelője.


Azoknak meg akik meg közmunkásokat csesztetik azt kívánom, hogy Ők is úgy végezzék majd mint ezek a szerencsétlenek.

Bárkiből lehet közmunkás aki egyszer munkanélküli lesz. Iskolai végzettség figyelembevétele nélkül!!! Elég beregisztrálni csak a Munkaügyi Központba aztán már másnap küldik is ki.

Ezek a mocskolódók lennének az elsők akik a legjobban visitoznának, a "világ igazságtalanságáról", meg, hogy "ezt mégis hogyan képzelik". Mert ugye milyen jó más farkával verni a csalánt.....

Elég lenne nekik csak 8 órán keresztül ácsorogni a -10 vagy a +35 fokban, szégyenmellényben, mindenki által leszólva. Aztán mondhatná, hogy Én nem olyan közmunkás vagyok mint a többiek..... Ugyanezt a mocskolódást kapná vissza

2017. ápr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!