Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a 80-as évekbel...

Magyarországon a 80-as évekbeli nagyfokú alkoholizmust hogyan kell elképzelni? Sutyiban mindenki húzott egyet a laposüvegéből, amikor valami felhúzta az agyát a 13 éves lánytól kezdve a 70 éves nagypapáig?

Figyelt kérdés

Én a 90-es években születtem, de hallottam, hogy a 80-as években nagyon gyakori volt az alkoholfogyasztás Magyarországon. A szüleim sosem alkoholizáltak sokat, úgyhogy nekik nem igazán vannak ilyen sztorijaik.


A haverokkal szoktunk inni bulikon, meg itthon legurul 1-2 sör, de annyit még sosem ittam, hogy folyton részeg legyek.


A régi rendszerben az állandó ivás gyakori volt? Pl. hogy valaki érzi, hogy kezd józanodni, akkor gyorsan iszik még rá egyet?


Láttam videókat a mai Oroszországból, az egyiken egy nő olyan részeg, hogy négykézláb mászik át az úton a zebrán. Ilyen pl. nálunk is volt?



2017. ápr. 5. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem hinném, hogy többet piáltak az emberek akkor, mint most. Lehet, hogy a kilencvenes években kevesebb pénzük volt piára és onnan maradt meg ez a hiedelem.
2017. ápr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem igazából értem a kérdésedet, hogy mire vagy kíváncsi ? Arra, hogy a 80-as évek olyan tróger volt e, mint az az orosz nő ?

Hát nem, rend volt és fegyelem, nem volt divat és szokás, hogy egy tizenéves pl. leszopja magát. Itták a bambit, márkát, meg a jaffát. Sok kocsma működött, nagy divat volt akkoriban, az emberek ott iszogattak, zsugáztak, bandáztak a cimborákkal. Akkor is voltak kulturált alkohol fogyasztók, inkább azok nagyobb többségben, számban.

2017. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam ugyan statisztikákat ezügyben, de szerintem, most sem állunk jól az "alkoholizmus ellen vívott harcban". Csak most már a kábítószer fogyasztás terén is "jobban" teljesítúnk.
2017. ápr. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
A felnőtteknél úgy volt szokás, hogy meló előtt akollégákkal 1 sör 1 feles, meló után ismét a kollégákkal 1 sör 1 feles, és hát melóhelytől függően odabent is meghúzták az üveget, aztán otthon sörözés vagy még töményebb, és ez rendszeresen, naponta.
2017. ápr. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4%
Az alkoholizmus nem attól fugg, hogy mennyit iszol, hanem attól, hogy valamihez tarsitod-e a piát vagy sem. Ha neked a bulizás rögtön együtt jár az ivassal, akkor te is alkesz vagy tetszik vagy sem.
2017. ápr. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

A férfiak büszkén ittak, a nők meg zugivók voltak.

Reggel, műszak előtt, be a haverokkal a kocsmába és ivás. Műszak közben, bent a gyárban vagy építkezésen szintén ivás. Aztán műszak után a haverokkal együtt be a kocsmába és még annál is több ivás.

Aztán este hazaténfergés és beledöglés az ágyba. Ha emberünk eléggé magánál volt, akkor még az asszonyt is el lehetett verni szórakozásból. Az meg szintén ivott szerencsétlen, hogy el bírja viselni az életet a férjével.

2017. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem voltak folyton részegek, szerintem csak látványosabban csinálták akik ittak mint most, de talán ez sem igaz, talán az akkori rendszer szemét jobban szúrta ezért nagyobb figyelmet kapott a dolog, most is ha este megyek a városban (BP) a kukák tele vannak üres

sörösdobozokkal...

2017. ápr. 6. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor se ittak se többet se kevesebbet szerintem. A munkahelyi ivás valószínű gyakoribb volt. Manapság az összeszerelö üzemekben már a portán szondázás van . A tsz-ben ilyen nem volt
2017. ápr. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy volt lényeges különbség, az emberek ugyanúgy ittak a '90 - es években, akkor voltam középsulis, mennyi fekete címkés cseresznye páleszt megittunk!


Meg tiltották is az elvtársak korábban a '80 - as években, azt hiszem reggel 9 előtt nem lehetett szeszt venni, de Hofi is megmondta erre: otthon van pálinka, a gyárban van pálinka, és az a melós akinek az útra a kettő között nincs elegendő pálinkája, az száradjon ki!


Talán a minőség javult mára, olyan vackokat ma már nem vennék a számba, de szerintem ma is sokan isznak mértéktelenül.

2017. ápr. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Pl senki Nem csodalkozott a munkahelyeden legyen az gyar vagy iroda,ha munkaközben meghuztàl egy Boros üveget
2017. ápr. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!