Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit lehetne tenni Magyarország...

Mit lehetne tenni Magyarországon a nők diszkriminatív megkülönböztetése ellen?

Figyelt kérdés
Sajnos az utóbbi évek eseményei elnyomták ezt az igen fontos kérdést és a hazai politikusok részéről szinte semmi sem hangzik el a témában. Pedig elég komoly a probléma, ami ellen sürgősen tenni kellene az, hogy a nők kevesebb fizetést kapnak ugyanannyi munkáért, mint a férfiak. De ezen kívül még társadalmi szinten is sok a gond, például egy nőt ha lengébben öltözik, amihez joga van, negatív megjegyzések, vagy szexuális tartalmú megjegyzések érnek a férfiak részéről legtöbbször.
2017. ápr. 4. 19:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nyitott ajtókat döngetsz. Ha meg kirakod a melled (amihez jogod van), ne csodálkozz, ha a férfiak észreveszik.
2017. ápr. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Azért vannak ennél sokkal fontosabbak is, de oké, erről is beszélni kell.


1. Ha ugyanannál a cégnél valaki kevesebb fizetést kap ugyanannyi munkáért csak azért, mert nő/férfi/cigány/zsidó/magyar (stb.), akkor tehet feljelentést.


2. Sajnos társadalmi sztereotípiák vannak, de ezekből néha a nők, néha a férfiak jönnek ki rosszul, nem mindig a nők. Pl.: Ha egy nő félénk, az "cuki", ha egy férfi félénk, az "ciki" és megszégyenítik. Remélem, téged minden sztereotípia zavar, nem csak azok, amik miatt a nők szívnak.

2017. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

PÉLDÁÁÁÁÁÁÁT. Életemben eddig 3 munkahelyem volt, minden női kollégám/vezetőm vagy ugyanannyit vagy többet keresett, mint én. Sose találkoztam ezzel a diszkriminációval..

Az meg, hogy a férfi megnézni a nőt és fordítva, ne adj isten megjegyzéseket is tesz, kb 12 éves kornál figyelhető meg először, utána végigkíséri ez a fránya dolog mindkét nem életét.

2017. ápr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
A múltkor meló közben kissé melegem volt, és lengébbre vettem a figurát, és az izzadt izmaim látványára a házinéni vette a bátorságot és verbálisan szexuálisan inzultált. Konkrétan azt mondta, összegyűrné velem a lepedőt amikor végeztem. Sőt a némber még sörrel, szendviccsel is megkínált, ami biztos csak hátsó szándékkal történhetett. Most én hova menjek reklamálni?
2017. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Mit?

Pl az a nő, akit ez zavar, öltözzön férfinak(én szerencsére csak olyan nőket ismerek, akik tetszeni akarnak a férfiaknak, és nem kezdenek el hisztizni, ha rájuk néz egy hapsi)

Nők kevesebb fizetést?

Azonos melóra vettek fel egy nővel nemrég, és mivel én voltam a hapsi, nekem kellett egy nehezebb cumót cipelni, Micike meg addig ott röhincsélt a többi kolléganőivel.

És nem kezdtem el hisztériázni utána.

2017. ápr. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Mikor fogjátok a muzulmán országokban is verni a tam-tamot?


Vagy ott nincs ekkora pofátok? :P


Amúgy írj már konkrét példákat hol vannak elnyomva nálunk ezek a "drága nők"! :)

2017. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
36%
hogy mit ivartalanítani minden férfit és háziszolgaként tartani
2017. ápr. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdeés.
2017. ápr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Amúgy az meg gondolom nem zavarja a femináci fajtádat amikor egy esetleges váláskor a nő kapja meg szinte a legtöbb esetben a gyereket (aztán közben lehet nem is mintaszülő, esetleg negatív értelemben) és vagy a vagyon felét.
2017. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, bár öszintén szólva, én nem is nagyon tapasztalom azt, hogy kevesebbet kapnának ugyanazért a munkáért.
2017. ápr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!