Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Neked fontosabb a család/munka...

Neked fontosabb a család/munkahely, mint hogy jobb életkörülményeket harcolj ki tüntetéssel, sztrájkkal?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, a társadalom inkább csinálja amit diktálnak mert fél hogy a kicsit is elveszti.
2017. ápr. 7. 19:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
18%

A tüntizés/sztrájk a dekadens nyugatiak pl. franciák szokása, akik azért is képesek tüntizni, ha a reggelinél kisebb a kuglóf.


Minket, magyarokat, lengyeleket, szlovákokat, románokat, oroszokat keményebb fából faragtak. Mi hajlandóak vagyunk eltűrni a rossz körülményeket, meghúzni a nadrágszíjat, ha az a Hazánknak és a függetlenségünknek hasznos.

2017. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
Idáig, vagy 5-6 sztrájkban vettem részt és tüntetéseken is voltam. Végül is, minket utáltak, mert ki tudtuk, mertük harcolni a béremelést.
2017. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
61%

4 évente oda lehet fáradni az urnákhoz, és leváltani, aki nem tetszik. A szavazás titkos, senkit nem ér hátrány attól, hogy egyik vagy másik listára szavaz.

Jobb életkörülményeket pedig nem sztrájkkal lehet elérni, hanem munkával. Persze az nem akkora buli, mint a tüntetés.

2017. ápr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a családom mindennél fontosabb.
2017. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
42%
És milyen élet az,ha diktatúrában él az ember családja?
2017. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
17%
Az előbbi a fontosabb, pláne, hogy megvan lényegében.
2017. ápr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

3#

Nem arra válaszoltál ami a kérdésemhez kapcsolódik, de kérdem én, miért kéne 4 évet várni ha egy kormány 1 év után sem tud semmit felmutatni, viszont lopásban kiemelkedik?


Munkával igen, csak nem idehaza, hanem nyugaton vagy az Államokban. Miért kevesebb ugyanaz a munka itthon, mint külföldön?

2017. ápr. 7. 20:19
 8/32 anonim ***** válasza:
60%

"És milyen élet az,ha diktatúrában él az ember családja?"


Kérdezd a nagyszüleidet, ha még élnek!

2017. ápr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
54%

"miért kéne 4 évet várni ha egy kormány 1 év után sem tud semmit felmutatni, viszont lopásban kiemelkedik?"


Az Orbán-kormány a 3. ciklusát tölti. Ha az első 4 és a második 4 évében nem tudott semmit felmutatni és annyit lopott, akkor miért választották meg újra? Vagy akkor még nem lopott, csak most?

Lehet, hogy neked nem tetszik, de az emberek valamiért őket választották meg. Ilyen a demokrácia. A többség akarata dönt, nem a tiéd.


Egyébként azért nem a kérdésre válaszoltam, mert hülyeség a kérdés. Miért kellene választani a család/munkahely és a jobb életkörülmények között? Ha úgy érzed, tüntetned kell a jobb életkörülményekért, azt nem a családodért teszed? Sokan meg épp a munkahelyükért tüntetnek. (Bár ez főleg a Gyurcsány-Bajnak kormányok idején volt jellemző.)


Amúgy ha akkora diktatúra lenne, akkor nem lehetne tüntetni, hangosan beleordítani a véleményünket a mikrofonokba. De lehet. És senki nem veszti el a "kicsit", csak azért mert odamegy fütyülőzni március 15-én.

2017. ápr. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:

"Miért kellene választani a család/munkahely és a jobb életkörülmények között? Ha úgy érzed, tüntetned kell a jobb életkörülményekért, azt nem a családodért teszed?"


Gondolom ezeknek nincs az általad írt dolog valamelyike, vagy egyike sem.

2017. ápr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!