Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért baj, hogy bizonyos...

Az miért baj, hogy bizonyos intézmények nevébe belekerült, hogy nemzeti?

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal jobb,hogyha benne van, mintha nem lenne.

Ha az van benne,hogy "állami",az negatív töltetű.


Viszont még lenne munka ezzel.

Például a MÁV-ot is, megújulás keretében át kellene nevezni.Ahogy sok más állami intézményt is.


Például a BME egyetemet is Nemzeti Műszaki Egyetemre kellene.A BCE-t pedig Nemzeti Gazdasági Egyetemre.



2017. ápr. 20. 11:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Én egy kicsivel sem érzem jobban magam attól, hogy dohányárut nem trafikban, hanem "nemzeti dohányboltban" lehet kapni. Egyszerűen "kiüresítik" a nemzet szót.
2017. ápr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Én már azt is undorítónak veszem, hogy "nemzeti dohány bolt" benne a nemzeti zászlóval.

(különben soha nem voltam dohányos!)


A dohány boltok állandóan március 15-ét ünneplik, vagy azt, hogy a dohány mekkora bevétel az államnak?

2017. ápr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

#12


Azt ünneplik, hogy már nemzethy.

2017. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"A dohány boltok állandóan március 15-ét ünneplik, vagy azt, hogy a dohány mekkora bevétel az államnak?"

Dohányboltok attól nemzetiek, hogy tevékenyen hozzájárulnak az állam bevételeihez hatalmas jövedéki adók formájában, és azáltal, hogy rengeteg nyugdíjat spórol az állam a korán elpatkoló dohányosok miatt. Ez egy olyan pozitív érték, amire büszkén aggathatjuk a "nemzeti" jelzőt. Pár év és a végén hazafias kötelesség lesz elszívni napi egy doboz nemzeti dohányt. :D

2017. ápr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező,lefogadom kommunista vagy:)
2017. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%

'Pár év és a végén hazafias kötelesség lesz elszívni napi egy doboz nemzeti dohányt. :D'


Aki ezt kitalálná és megpróbálná bevezetni, azzal szálanként nyeletném le a dohányt :D

2017. ápr. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%
Hát,miután már a nemzeti padon sem lehet ücsörögni,én már bármit kinézek ezekből:D
2017. ápr. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Mert mi baja lesz egy nemzeti padnak, ha ücsörgök rajta?

Vagy azért nem lehet ráülni, mert nemzeti? :D

2017. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha ma egy intézmény nevébe belerakják, hogy Nemzeti az igazából ugyanazt jelenti, mint amikor régen az Országos szót rakták bele. Például régen volt az Országos Rádió és Televízió Testület, ez ma a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság.

Ami nem országos intézmény, annak teljesen felesleges a nemzeti szót a nevébe rakni. BME esetén mi a fene értelme lenne ennek? Országos Műszaki Egyetem se volt sosem, mindig is Budapesti Műszaki Egyetem, mert Budapesten működik, nem országosan. Ugyanígy az egyetemek sem országosan működnek, hanem megadott városokban. Olyan intézmények neve elé van értelme nemzeti szót rakni, ami országosan működik. Például Nemzeti Közlekedési Hatóság.

2017. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!