Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kilehet jelenteni, hogy a...

Kilehet jelenteni, hogy a "zöldek", meg bizonyos civilszervezetek tudomány és fejlődésellenesek?

Figyelt kérdés

[link]


Európában még a genetikailag módosított növényeknél is forgatják a szemüket sokan.Az állatok,netán emberek genetikai módosításának még a gondolata is is tilos.

Amerikában más a helyzet.Bátrabbak, például GMO terén is.Emiatt sokkal jobb a mezőgazdaságuk, az európai hozzájuk képest nagyon elavult, hatékonyságban is verik az európait.



[link]

Több kutyafajnak is az agyontenyészés miatt bizonyos genetikai rendellenességei alakultak ki.


Az amerikai tudósok azt kérdezik:Miért ne lehetne genetikai módosításokat végezni állatokon,hogyha ezzel javítható a genetikai állományuk,megszüntethetőek a veleszületett rendellenességek?

Ez később embereken is használható lenne, én támogatom.


Viszont, vannak ezek a zöld, meg kitudja milyen civilszervezetek, akik ezt ellenzik.Kijelenthető, hogy ők a fejlődés ellen vannak?

De, nem csak ebben.Például autós közlekedést is ellenzik.Vagy, bizonyos beruházásoknál tiltakoznak.



Én láttam már pár jövőben játszódó sci-fit.Ott olyan is volt, hogy az ilyen civilszervezetek terrormerényleteket követtek el, mert ellenezték a robotokat, a genetikai kutatásokat, hasonlókat.



2017. febr. 28. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2017. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem semmi bajom a génmódosítással, de egyelőre még rohadtul gyerekcipőben jár. Addig pedig eléggé veszélyes, amíg nem tudjuk, hogy melyik gén mire való.
2017. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Azt jelentesz ki amit csak akarsz. Csak ne gondold, hogy te vagy az igazság letéteményezettje! Mindig gondolj arra is, hogy lehet a másik félnek is igaza.
2017. febr. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Vazul1972 ***** válasza:
85%
Szerintem nem, inkább csak kétségeik vannak, hogy hová vezetnek például az ilyen- olyan "genetikai módosítások". Nem biztos, hogy olyan jó dolog átvenni a "természet" szerepét. Ahogy írod, láttál pár jövőben játszódó sci- fit. Akkor biztosan láttál olyanokat is, amelyekben a tudomány, meg a nagy fejlődés, csúnya "végeredményt" hozott. Lehet, hogy nem tudomány és fejlődésellenesek, csak Föld-, és emberpártiak. Én nem vagyok egyik "oldalon" sem, mert úgy gondolom, mint sok másban, ebben is meg kellene találni az "arany középutat".
2017. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Felőlem toljátok a génmódosítást, csak ne csináljatok zergeket.
2017. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Hát az a Soros! Már a génmódosítás ellensége is? De sebaj, mert majd Szent Viktor tüzes kardal lecsapja a démonzsidó fejét!
2017. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Éppenséggel Magyarországon se nem zöldek, se nem civilszervezetek nem regnálnak, mégis törvény tiltja a génmódosított gabona termesztését...


Nem tudjuk mi a hatása. Persze, nagyon hatékony, de itt az a kérdés, hogy 20 év múlva okoz e valami elváltozást.. vagy 100...

A 20. században volt egy fertőtlenítőszer... nem jut eszembe a neve, asszem D betűs volt.. mindegy... a lényeg, hogy nagyon használták, mert nagoyn hatékony volt, egy csomó mindent megoldott... aztán ja, a lebomlási idő többszáz év, a növényekbe felszívódik, mérgező hatású. Hosszú távon több gondot okozott, mint hasznot.


Azt jelentesz ki amit akarsz, de Európa nem szenved élelmiszerhiányban, megoldjuk génmódosítás nélkül is. Viszont a következményeit nem tudni.

Vagy te talán szívesen megengednéd, hogy a gyermeked génjeibe belenyúljanak? Én nem hiszem, hogy ott tartanánk már...

2017. febr. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 KecskeShajt újra! ***** válasza:
100%
Az a DDT volt.
2017. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
33%
A zöldek ellenzik a GMO-kat, ami elég nagy hülyeség. Divat. De támogatják a megújuló energiákat, ami hatalmas tudományos fejlődéssel jár. Támogatják az elektromos autókat, és mindenféle környezetvédelmi fejlesztést. A technológiai fejlődésnek Európában az egyik nagy rugói a zöldek. Pl. a membránműveletek nem tartanának ott ahol, ha nem lennének zöld szervezetek, akik folyamatosan a tisztább megoldásokért ágálnak. Összességében sokkal-sokkal több területen támogatják a tudomány fejlődését, mint mondjuk a konzervatívok.
2017. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
DDT! Az! Köszönöm! :)
2017. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!