Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az miért baj, hogy bizonyos...

Az miért baj, hogy bizonyos intézmények nevébe belekerült, hogy nemzeti?

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal jobb,hogyha benne van, mintha nem lenne.

Ha az van benne,hogy "állami",az negatív töltetű.


Viszont még lenne munka ezzel.

Például a MÁV-ot is, megújulás keretében át kellene nevezni.Ahogy sok más állami intézményt is.


Például a BME egyetemet is Nemzeti Műszaki Egyetemre kellene.A BCE-t pedig Nemzeti Gazdasági Egyetemre.



2017. ápr. 20. 11:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tükrözi az igazságot.

A "Magyar ÁllamVasutak" tökéletes tükrözi a helyzetet: a társaság a Magyar Állam tulajdona. De a nemzetünk országon (államon) kívüli tagjainak mi köze lenne ehhez?


A többii esetben is, a budapesti egyetemek miért legyenek nemzetiek, a vidékiek meg miért ne? Avagy a debreceni és a szegedi egyetem is legyen átnevezve, így keletkezne 2 "Nemzeti" egyetem? S akkor most mindenki csípőből vágja ki, hogy a "Nemzeti I. Egyetem" a debreceni, a "Nemzeti II. Egyetem" a szegedi, a "Nemzeti III. Egyetem" meg meg mondjuk a veszprémi? Ugye, valójában te sem gondoltad komolyan? :D

És ezek még csak a jéghegy csúcsa...

2017. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Az is mennyivel jobban hangzana, hogyha azt mondanám, hogy "mekkora nemzeti troll vagy te" ahelyett, hogy mekkora troll vagy te...
2017. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
És még ne menjünk el amellett sem, hogy nem attól fogja valami nemzetünket képviselni, hogy beleerőltetik a nevébe.
2017. ápr. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert a "nemzeti" szót arra használják, hogy azt a benyomást keltsék, hogy ez a nemzet érdekeit szolgálja. Illetve legitimálja azt a folyamatot, ami "nemzeti" címszó alatt folyik, ami nemzeti, az magyar és az úgy van jól. A korrupció is mennyivel jobban hangzik úgy, hogy "nemzeti korrupció". Mintha egy ország bólintana rá.

(Egyébként a BME nevéből kihagytad az "és Gazdaságtudományi" részt, de azért te akarod átnevezni, mikor a mostani nevével sem vagy tisztában...)

2017. ápr. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Molyember ***** válasza:
100%
Nem tudom, feltűnt-e, de nálunk a "nemzeti" szó a "korrupció" szinonímája.
2017. ápr. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért baj, ha bizonyos " intézményekre" rákerül hogy nemzeti. A hétvégén Csornán átutazóban láttam, azt hittem besírok DDD! Lőttem róla saját képet is, de nehézkes feltöltenem ezért ezt adom: [link]
2017. ápr. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, most már sokkal jobb, hogy minden Nemzethy.

Mielőtt nem volt minden az, én el nem tudtam képzelni, hogy ennyire jó lesz tőle, de most már beismerem, hogy erősen tévedtem.

2017. ápr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Például a nemzethy dohánynak is jobb íze van, mint a sima dohánynak, ami nem piros-fehér-zöld.
2017. ápr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Intézmények nevében az a jelző, hogy "nemzeti" az égvilágon semmit sem jelent. Mitől lesz egy egyetem nemzeti??? Micsoda ostobaság. Annak, hogy valami "állami", van értelme, mert ez az intézmény fenntartójára utal. Persze az, hogy egy egyetem állami, megintcsak nem jelent sokmindent, mert az egyetemek túlnyomó többsége államilag finanszírozott (ellentétben a katolikus egyetemmel, ami ugye, elvileg nem állami pénzből él). Más intézmények nevében sokszor van értelme az állami kitételnek, ha pl megyei vagy városi fiókintézményektől kell megkülönböztetni.


Az a szokás, hogy minden bokorugó intézményt átnevezünk nemzetire, egy pótcselekvés, egy jelentés nélküli, pusztán porhintés, nem más, mint a valós munka hiányának elfedése.

2017. ápr. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nemzethy Mutyi
2017. ápr. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!