Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért utálják ennyien Vonát...

Miért utálják ennyien Vonát és miért esett ennyit a Jobbik szavazó tábora?

Figyelt kérdés

Először is szeretném kihangsúlyozni hogy akik pártpolitizálni akarnak, annak nem itt van a helye és nem is vagyok rá kíváncsi, nem erre irányult a kérdésem. Normális tényszerű leginkább független hozzászólásokat várok.


Tehát. Én nem teljesen folyok bele a politikába, viszont követem, nagyjából persze próbálom ezt úgy tenni mint nem a legtöbb magyar szavazó hogy valaki ezt így mondta, akkor az úgy van, hanem megpróbálok a dolgok mögé tekinteni.


Én mindig is szimpatizáltam a jobbikkal, ahogy ők változtak úgy én is. Fiatal koromban tetszett a radikálisabb "lázadó" hozzáállás mostanra meg ez a finomított közép. Vona Gábor számomra mindig is szimpatikus volt, mindig azzal foglalkozott és olyan kérdéseket tett illetve vetett fel, amik szerintem lényegesek. Például hogy ennyire foglalkozik a korrupcióval. A cigány problémával. Illetve azt látom hogy politikai törekvései azért csúsznak sokszor félre mert ő ez "lelkiismeretesen" teszi persze nem a szó szoros értelmében, nyilván a Jobbik és ő mögötte is van bőven hazugság és stratégiai megjátszás de nyilván értik mire gondolok. Persze ezek szubjektív vélemények és mesze nem látok bele teljes mélységekig.


Egy viszont biztos. Az MSZP tönkre tette az országot, a Fidesz diktatúrát akar, a többi ellenzéki párt harmat gyenge, akkor nem ez lenne az egyetlen normális irány? Mármint szerintem teljesen logikus és nem értem ezt az utálatot, valaki kérem magyarázza el hogy miért ábrándultak ki ennyien a Jobbiktól, milyen cselekedetek okozzák ezt az ellenszenvet és kérem ne felejtsék el az első soraim!


2017. ápr. 23. 11:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

"Először is szeretném kihangsúlyozni hogy akik pártpolitizálni akarnak, annak nem itt van a helye és nem is vagyok rá kíváncsi, nem erre irányult a kérdésem."


kontra:


"Egy viszont biztos. Az MSZP tönkre tette az országot, a Fidesz diktatúrát akar, a többi ellenzéki párt harmat gyenge, akkor nem ez lenne az egyetlen normális irány?"


Akkor ki is pártpolitizálgat itten teljes gőzzel?


Ha még az ártatlanság vélelmét sem adod meg az MSZP-nek és a Fidesznek, akkor ne nagyon várj el pártatlanságot.

2017. ápr. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%

Persze, hogy ez lenne az Egyetlen normális irány már majdnem 10 éve, a többi párt tönkreteszi az országot, őket alig érdekli a magyarság, a magyar gazdaság saját hatalmukhoz, jólétükhöz képest. De a lakosság nem a normális pártokra szokott szavazni, sőt, inkább a legrosszabbakra, leghazugabbakra.

A Jobbik-szavazók borzasztó kritikusak a többiekhez képest. Amikor Gyurcsány megemlíti, hogy akár elképzelhető lenne összefogás a Jobbikkal, már elpártolt tőlük pár ember, és az egész média ezt nyomta, a fideszesek fejében már tényként élt. Vona néhány kijelentése volt a hiba, hogy elvette a Jobbik lelkét, és tényleg megváltozott, és az olyan gesztusok, mint a közeledés a Mazsihiszhez vagy a CEU melletti kiállás, vagy Simicska szimpátiája. A fideszes média és politikusok persze ezeket egyből felkapják, de szerintem nem csökkenhetett olyan sokat a szavazótáboruk, és ez bármikor megváltozhat. Sajnos sokan nem értik meg, hogy attól, hogy az elmúlt fél évben mondtak, tettek pár nacionalisták számára elítélendő dolgot, még mindig fényévekkel jobbak a többi korrupt pártnál.

2017. ápr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
De az igazság az ő oldalukon áll, előbb-utóbb nyerniük kell, az igazságot csak nem lehet örökké háttérbe szorítani. A Fidesz meg előbb-utóbb teljesen ki fog fulladni, ez törvényszerű, az igazság, a magyar érdek képviselete pedig nagyon távol áll tőlük. Előbb-utóbb még a tömeg is rá fog jönni, hogy nem a rezsicsökkentés a fontos, miközben Romániával vetélkedünk GDP-ben.
2017. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 hollófernyiges ***** válasza:

Szerintem nem is esett, nagyjából 10%-on áll most is, mint kb 2010 óta mindig.

[link]

[link]

2017. ápr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Kedves első. Ez tény. Nem az volt a célom hogy ócsároljam ezeknek a pártoknak a szavazó táborát de ez tény.
2017. ápr. 23. 13:03
 6/18 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 23. 13:06
 7/18 A kérdező kommentje:
Illetve az elsőnek. Ez a két párt már bőven kapott elég esélyt. Szerintem minden egyes alkalommal eljátszották a bizalmat. A kérésem hogy ne párpolitizáljunk szimplán arra irányult hogy ne olyan hozzá szólások legyenek hogy "Cigány Orbán", "Köcsög Vona", "Zsidóbérenc", "Sorosorossoros"
2017. ápr. 23. 13:08
 8/18 anonim ***** válasza:

"Ez tény. Nem az volt a célom hogy ócsároljam ezeknek a pártoknak a szavazó táborát de ez tény."


Nem is a szavazótáborukat ócsároltad, hanem konkrétan tették két "mocskosemeszpémegafidesz" szintű kijelentést. Majd külön megkérsz másokat, hogy ne ez legyen a színvonal. Tükörbe sem ártana nézni néha.


Ennyi az én problémám, ez csúnyán álszent viselkedés.


Tonnányi érv van amellett, hogy az MSZP mennyi jót tett az országért, meg amellett is, hogy a Fidesz nem akar diktatúrát. Csak te ezekkel úgy döntöttél, hogy nem foglalkozol. Nem fogom itt mentegetni neked egyik társaságot se, de a te kérdésedről ordít, hogy jobbikos vagy, és önmagával ezzel bajom nem lenne, csak akkor nem úgy kéne kezdeni, hogy mocskoljuk a Jobbik ellenfeleit, majd megkérünk mindenkit, hogy ne mocskolják a Jobbikot, mert az csúnya viselkedés. Ezért mondom, hogy tükör.

2017. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én azt sem kértem hogy mocskoljuk a Fideszt és az Mszp-t és azt sem kértem hogy ne mocskoljuk a Jobbikot. Azt hogy Jobbikos vagyok, azt le is írtam.


A pártpolitizálással mint mondtam, az volt a célom hogy ne arról szóljon a hozzászólás hogy ez meg az a párt a király, vagy ez meg az a c**ány a zs**ó, a bérenc, a csicska (Nem csak Vonára, hanem egyik politikusra se) és hiába mondod, nem pártpolitizáltam. Hiába tett jót is. Ettől függetlenül nem javul a helyzet nekem ne mondd. Nekem ne mondd hogy ez a normális, ez a jó lét. Bőven alul maradunk a környező országokhoz képest. De nem ez a lényeg.


Az volt a kérdésem hogy MIÉRT utálják ennyien Vonát és MIÉRT esett a Jobbik szavazó tábora és hogy erre a kérdésre a válaszok OBJEKTÍVEK és TÉNYSZERŰEK legyenek. Ha nekem valaki azt mondja hogy ezért meg azért és tényleg, akkor utána már nem biztos hogy ennyire szimpatizálni fogok a Jobbikkal, ki tudja?

2017. ápr. 23. 13:55
 10/18 anonim ***** válasza:
Gondolom, azért, mert nem minden Jobbik szimpatizáns változott együtt a Jobbikkal. Sokan közülük, most is a radikális Jobbikal szimpatizálnának.
2017. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!