Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet bíróságon...

Miért nem lehet bíróságon elítélni a népszavazási kérdést megakadályozó "Kopaszokat" az Ügyészség segítségével? A demokrácia alapérdeke lenne ez.

Figyelt kérdés
[link]

2017. ápr. 24. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
szerintem eleve közösség elleni támadás ez a kopaszozás. olvashatunk erőembereket, verőembereket kopaszokat, mert esetleg nagyobbra nőttek mint a cikk író. Amúgy a videó szerint semmit nem követtek el, csak álltak egy helyen sokan. ha jól tudom ezt törvény nem tiltja. alapvetően múltszázadinak tartom azt, hogy az nyerjen aki hamarabb érjen egy géphez fizikailag :D mint a középkorban. ha szar a rendszer akkor szar a rendszer.
2017. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Nem akkora bűncselekmény amiért börtönbe kellene zárni valakit. Maximum kissebb pénzbírság de szerintem még az is sok.

Ha egy más szituációban történik ez pl.: Ha magdi néni nem enged fel téged a buszra akkor már börtöntben a helye? ugye elég bizar intézkedés lenne

2017. ápr. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kopaszok, mind a választási bizottság a Fidesz közvetett tartozékai, és még csak demokrácia sincs. Engem már csak az lepett volna meg, ha kapnának büntetést, hiszen a vak is látta, hogy direkt állták el az utat, és mindannyian tudjuk, hogy nem ez volt az első ellehetetlenített népszavazási próbálkozás. Egy halvaszületet csecsemő se hinné el, hogy a kopaszok hobbiból sziesztáztak éppen akkor, éppen abban az előcsarnokban.
2017. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%

"hiszen a vak is látta, hogy direkt állták el az utat"


és szerinted feltételezések szerint kéne valakit megbüntetni, még akkor is ha esetleg az ember kopasz, vagy nagydarab?


Tényleg egyértelmű, hogy miért történt ez a dolog, de hála istennek demokrácia van és a törvény mindenkire vonatkozik. Ha nem lenne demokrácia, már régen ülnének valami sötét fogdán.


Ha az elmúlt napok eseményeit idézem, és az oktogont órákig elfoglalva tüntetgetni lehet bűntetlenül, emlékművet rongálni lehet (igaz közmunka lett a vége) és a gyorskocsi utcai rendőrségi épületet dobálni lehet (nem tudok ítéletről), akkor szerintem egy helyben is lehet ácsorogni.


Mondom: milyen rendszer az, ahol valakinek a fizikai, testi gyorsaságán múlik az, hogy érvényesíthesse a kezdeményezését a XXI. században? És ha a pali tolószékes és nem tudott volna elég gyorsan gurulni mert a vénasszony így is gyorsabb lett volna nála "kopaszok" nélkül, akkor is keresnénk más bűnbakot?

2017. ápr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

4-es ez mekkora szépítgetés vagy szamárság amit írsz.

Egy adott rendszer keretei között kell nézni a dolgot.

Ha így van kialakítva a jogszabály akkor ezt kell alkalmazni. Ez a 2/3-ad kérlelhetetlen igazsága.


Így joggal nem hivatkozhatsz arra hogy tolókocsis nem ért volna oda, mivel itt nem erről volt szó, hanem szándékos zavarásról. Hiába múlt századi, mondom a Fidesz hívőket okold ha nem tetszik.


Az is igénytelen indoklás a részedről hogy szabad szobrot dobálni vagy Oktogont elállni, akkor ácsingózni miért nem?

Hát azért mert ezzel az "ácsingózással" épp egy nagyon fontos demokratikus jogot sértettek, pont azt hogy egy államban bárkinek joga van népszavazást kezdeményezni.


Én a szobor megrongálását vagy lefestékezését akkor is elítéltem amikor a Jobbik csinálta és most is.

Vannak értékek amik mindegy hogy ki csinálja fel kell lépni ellene.

Ne homályosítsa el a szemed látását a pártos rokonszenv.

2017. ápr. 24. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

# 5/5


értem én, hogy mit akarsz mondani, de én tuti azzal védekeznék, hogy én csak ott ácsorogtam. a demokrácia értelmében mi alapján büntetnél meg? :D

2017. ápr. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az a vicc hogy mindenki aki értelmesen válaszolt egy hülye kérdésre lepontoztak
2017. ápr. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ki mondta hogy börtönbe kell zárni? Kicsit túlgondoltad...

De nem szabad válasz nélkül hagyni, mert az olyan mintha azt mondanád hogy ez egy helyes elintézése a dolgoknak.

Ennyivel tartozna az állam a demokratikus berendezkedésnek, amit ugye állandóan őrizni illene.

2017. ápr. 24. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!