Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Fidesz a legkise...

Szerintetek a Fidesz a legkisebb rossz?

Figyelt kérdés

Miért? Egyáltalán honnan tudhatnánk biztosan,hogy az ellenzéki pártok nem lehetnének jobbak?

Az tény,hogy sok a tapasztalatlan párt,így, mégha jószándékúak lennének,akkor is ártanának.

Azonban az (szerintem) téves megfogalmazás,hogy a Fidesz a legkisebb rossz,mert ez olyan,mintha azt mondanák,hogy csak egy lehetőség van,csak egy pártra lehet szavazni,máskülönben libsi-kommunista-náci,aki nem szavaz rá.



2017. ápr. 26. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem tűnt volna fel, ezt jobbára épp a Fidesz szavazók mondják. A kormány elég sok mocskot csinál, amit ők is látnak, látják a lopást, látják a CEU-ügyet, látnak ők mindent, az értelmesebbje fel is fogja, hogy ez így nem jó.

De végső érvként még ott van nekik, hogy a többi úgyis rosszabb lenne, szóval akkor "bár sok mocskot csinál a Fidesz de én rájuk szavazok, mert ők a legkisebb rossz" és már meg is van a leggyengébb érv a világon.

2017. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

"Evil is Evil. Lesser, greater, middling… Makes no difference. The degree is arbitary. The definition’s blurred. If I’m to choose between one evil and another… I’d rather not choose at all.”

/Ríviai Geralt/

2017. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Kinek mi. Az emberek fele többé-kevésbé benne van a mutyi rendszerben, és sokuknak fajdalmas lenne saját lábra állni.
2017. ápr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Shai-Hulud ***** válasza:
73%

@11:34


Geraltnak nincs igaza. Aki nem választ, az HAGYJA, hogy mások válasszanak helyette - rosszul.

Aki nem vesz részt a dolgok alakításában, az ne csodálkozzon, ha az történik, amit nagyon nem szeretne.

2017. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

ma 11:44


Ez így van, és erre Geralt életútja is rendszeresen rámutat. (Blavikeni mészárlás, Észak-Dél háború, a rív pogrom.. hogy csak a könyvekből hozzak példát).

Másrészről abban igaza van, hogy a rossz csak rossz marad. Az, hogy kisebb vagy nagyobb rossz, ez szubjektív, hisz minden helyzetnek vannak győztesei és vesztesei. Előbbiek mindig kisebbet, utóbbiak mindig nagyobbat fognak mondani. De a rossz csak rossz marad.

2017. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Shai-Hulud ***** válasza:
82%

@11:48


Egyetértünk. De akkor is dönteni kell. A döntésképtelenségnél nincs rosszabb.

Mérlegelni kell, felmérni az előnyöket és a hátrányokat, majd ki kell választani az egyiket.


Lehet, hogy rossznak bizonyul a döntésünk. De akkor se hagyjuk, hogy a sors (vagy inkább mások) döntsenek helyettünk.

2017. ápr. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha a Fidesz a legkisebb rossz Magyarországon, akkor ez a hely valóban megérdemel néhány nukleáris csapást.
2017. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nincs igazuk ezeknek a válaszolóknak. Az a legnagyobb rossz, ha egy rossz-nak kétharmados, vagy ahhoz közeli többsége van, és nem okoz neki erkölcsi problémát a joggal való visszaélés. Ilyen esetben sokkal jobb az, ha a legkisebb rossz egy gyenge többséggel, vagy inkább kisebbségben kormányozna. Ehhez csak annyi kellene, hogy a még tapasztalatlan kis pártokra szavazzanak, amelyek bejutnak a parlamentbe, vagy parlamentben maradhatnának. Ők ártani nem tudnak igazán, csak kontrollálni, az pedig a rosszak esetén nem árt, ezzel mindenki egyet ért szerintem.
2017. ápr. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kinötte magát!!!!!
2017. ápr. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Gyerekek, ennyi sületlenséget rég olvastam egy rakáson.


Kérdező: valaha ('98-ban) a "van más alternatíva" pont hogy a Fidesz jelszava volt. Elegendő információ híján dönteni, ez mindig nehéz. De erről szól az egész élet. Nem lehet teljes bizonyossággal kijelenteni, hogy ha a jelenlegi választékból más párt kerülne hatalomra, az jobb lenne, vagy éppen rosszabb. A tapasztalatok alapján valószínűsíthető kimenetelek figyelembe vételével kell majd dönteni. (Én azt valószínűsítem, hogy most egy zsákbamacskát húzni - főként úgy, hogy a választék nagy része már egyszer leszerepelt - nem sülne el jól. De ezt mindenki döntse el maga.)


1: ez nem a "leggyengébb érv a világon", hanem egy gondos mérlegelés (nem túlságosan szívderítő) végeredménye. Abból kell választani, ami van. Elmehetünk a wishful thinking irányába, max nagyobb lesz majd a csalódás.


3: szerintem az emberek nagy része semmilyen mutyi rendszerben nincs benne. (Pont attól buli a buli, hogy nem vesznek be mindenkit.)


7: tudom, hogy csak hatásvadász kijelentésnek szántad, de legközelebb inkább gondolkodj, mielőtt leírsz valamit. Nem szeretnék nukleáris csapásban elporladni a véleményem miatt, köszönöm.


8: szerintem értelmesen kormányozni nem tudna sok kis, egymással megegyezni nem tudó párt. A gyeplő kézből kiengedése, és a húsos fazék körüli tolongás mindenkinek megy.

Miért olyan evidencia Magyarországot egy vákuumszerű politikai erőtérbe képzelni? Vannak más érdekszférák Keleten és Nyugaton is, ne ringassuk magunkat abban az ábrándban, hogy nem használnák ki az ország cselekvőképtelen állapotát.

2017. ápr. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!