Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik aggódnak hogy magyar...

Akik aggódnak hogy magyar népessége csökken, ők miért nem vállalnak sok gyereket?

Figyelt kérdés
Akik folyamatos aggódnak, fogy a magyar nép. Arra ösztönzi mindenkit vállaljon be min. 5 gyereket. Ha nem, akkor eltűnik magyar nép. Közben ők maguk nem vállalnak gyereket, ha igen max. 2. Őket idézve: "pénz nélkül, szegényen, szülök sok szeretetével, fel lehet nevelni sok gyereket." Ennyire aggódnak, ők miért nem tesznek érte hogy ne fogyjon magyar népesség ? És miért nem vállalnak be sok gyereket?

2017. ápr. 28. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%

Ez akkora ostobaság. Mi a fenének vállaljon egy csóró magyar 5 gyereket? Hogy legyen 5 szegény és rossz sorsú gyerek?

Ez hasonló mint az, hogy ha megeteted az éhező afrikaiakat, akkor valójában megsokszorozod az éhezők számát, mert ott nincs óvszer, nem tudnak védekezni, így óhatatlanul is még több éhező gyereket hoznak a világra. És akkor még több embert kell etetni és az ördögi kör folytatódik.


Az ilyen szegény országoknak, mint amilyen Magyarország is, max 1 gyereket kellene vállalni a pároknak, és azon kéne munkálkodni, hogy egy jó gazdaságot teremtsünk, ahova már érdemes több gyereket szülni. A jóléti országokban, pl. Németországban kellene sok gyereket vállalni, mert ott jólét van, jó a gazdaság, jó az oktatás, vannak munkahelyek.

De annak nem látom értelmét, hogy szar gazdaság mellett szaporodjon a szegény ember.

2017. ápr. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Ésszerű hogy nincs mindenhol 3-5 gyerek átlag . A családi vagy egyéb támogatás nem kivesz a pénztárból ? A gazdasági piaci megközelítés hibás . 16 millióan lennénk az mitől lenne jobb ? Európában elegen vagyunk mi is , más népek feleslegesen értelmetlenül felelőtlenül szaporodnak és nyomorognak . Akik aggódnak azok a jövőt és a nyugdíjukat féltik , az meg nem biztos hogy lesz .
2017. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%
Szóval számba vettél minden aggódót, leszámlálta a gyerekeiket és erre jutottál. Tudasd a KSH-val, örülni fognak. Ők nem tudják, hogyan kell ezeket az adatokat megszerezni.
2017. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Nekem a mai világban akkor se kéne gyerek, ha 10mft/gyerek fizetnének.

Örülök ha majd magamat ki tudom menteni az országból, ha jön a háború.

Mert Orbertó biztos ránk hozza.

2017. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Ez nem csak magyar de egész európai szintű probléma,és nem csak az anyagi okok játszanak közre ebben, az élet annyira felgyorsult hogy az embereknek nincs idejük gyereket is nevelni egyben
2017. ápr. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
A sok gyereket nem "megcsinálni" nehéz, hanem tisztességesen eltartani és felnevelni.
2017. ápr. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Az a vicces, amikor a nácik katolikus papja (a kitartas.net Pater Anonymusa) panaszkodik, hogy "nem indok az anyagi helyzet, mert a gyereknemzetszeretetmocskoszsidókakinemigygondoljahazaárulóóóóóó".
2017. ápr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
szerintem átlag ember nem feltétlen idegeskedik napi szinten a népességfogyás miatt, inkább csak amiatt az előre vetített probléma miatt, hogy mi lesz így 20-30 év múlva a nyugdíjakkal..
2017. ápr. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%

Figyu, én pl. támogatom a sportot, egyetértek vele, hogy sokan és eredményesen sportoljanak, holott jómagam ugyan nem vagyok gyenge, de élsportoló sem, kissé elnehezültem 40 felett.


Támogatom a tudományt, egyetértek vele, hogy erre fordítson figyelmet a mindenkori vezetés - pedig jómagam csak technikumot végeztem és már nem vagyok naprakész matek - fizikából.


Támogatom elviekben a művészetet, zenét, pedig botfülem van.


És támogatom, hogy több gyereket vállaljanak, vállalhassanak az emberek, de nekem ugyan csak egy van.


Hol itt a logikai hiba?

2017. ápr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Mert az eget veri a túlnépesedés.
2017. ápr. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!