Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit foglalkoznak a magyarorszá...

Mit foglalkoznak a magyarországi pártok ill. politikusok állandóan a határon túli magyarokkal? Én horvát vagyok, de velem se foglalkozik az Anyország, illetve nekem sincs több jogom mint a szomszédos országok a határon túli magyaroknak.

Figyelt kérdés

legelőször is megjegyezem, még mielőtt valaki trágár megjegyzést tenne, a származásomra, hogy a horvátok előbb érkeztek a Kárpát-medence területére, mint a magyarok.

A határon túli magyaroknak saját iskoláik vannak,mindenekelőtt Erdélyben és felvdiéken, ahol mindent magyarul tanulnak és tipikusan magyar irodalmat, a szlovák vagy román nyelv idegennyelvként kullog valahol az iskolai oktatás szélén, nálunk a gyerekek az iskolában magyar történelmet és magyar irodalmat tanulnak, a horvát nyelv heti két órában mind "idegen nyelv" tananyag, az is gyakorlatilag csak általános iskolában, olyan vidéekken ahol élnek horvátok. A határon túli magyarok magyar újságokat olvasnak, magyra könyveket, magyar televíziókat néznek, nálunk a digitális átállás óta egy horvát csatorna sem jön be, csak az a heti 1 órás nemzetiségi műsor az 1esen, sőt a határon túli magyarok a hivatalos ügyeiket is magyarul intézik, hát én hiába mennék a hivatalba horvátul beszélni. A határon túli magyaroknak minden vasárnap magyarul prédikál a papjuk, nekünk évekig kellett futkosnunk a püspökhöz, hogy legalább egy hónapban egyszer legyen horvát nyelvű mise. Igen működik horvát tánc kultur és hagyományörző egyesület a falauban, de az ilyen szervezeteik a határon túli magyaroknak is megvannak, meg még annyit elértünk, hogy pár éve már kétnyelvűek a az utcanévtálák a településünkön, de ez éppúgy meg van,a legtöbb helyen szintúgy, ahol a határon túli magyarok élnek. Úgyhogy összeségébe nekem sincs több jogom egy hivatalosan bejegyzett magyarországi kisebbség tagjaként, mint a határon túli magyraoknak, akkor miért gondolják azt sokan, hogy elvannak nyomva


2017. ápr. 28. 21:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mèg mindig nem sikerült cafolnotok amit írtam,hiàba magyaràztok,a magyarorszàgi kisebbsègek sincsenek jobb helyzetben mint a hatàron tùli magyarok, egyebkent mejegyzem Magyarorszagon a legutobbi nepszamlalason kb 7 Million valottàk magukat magyarnak.miutan nekem nem ad a horvàt àllwm allampolgàrsàgot,èppugy beleszolhatok a magyar ugyekbe,mint ahogy egy felvideki is beleszol a szlovakia ugyeibe
2017. ápr. 29. 00:29
 12/15 anonim ***** válasza:

Mi van ballibsikém nem tudsz aludni?

Horvátországot még a térképen se találnád meg te szerencsétlen.

2017. ápr. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Már sokszor lettetek cáfolva, az más kérdés, hogy nem tudjátok értelmezni.


Javasolnám inkább kicsit gyakorold még a magyart inkább annak az osztása helyett aminek valószínűleg híján vagy! :)


Vagy te valami migrács bérkommentelő vagy?

2017. ápr. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Eszed tokja ballibsi, a kvotasnepszavazàson is a migrànsok Ellen szavaztam,amugy ne izgulj a hataron tuli magyarok SEM tudnak Jobban romànul vagy szlovàkul,mint èn magyarul
2017. ápr. 29. 10:31
 15/15 anonim ***** válasza:

Még mindig nem érdekel az egyéni szoc. problémád!


A világon, vagy európában az anyaország jobb helyeken támogatja, gardírozza más országokban ha él ott nagy számban kisebbsége.


Pl. a az imádott liberál-kedvenc románjaid is először vétózták a szerbek csatlakozási kérelmét az eu-s birkanyájhoz mert nem voltak elégedettek ahogy azok bántak a bánáti románokkal.


Szóval ez egy bevett módszer, és csak ti bámultok birka módjára, és tartjátok az ördögtől valónak a dolgot.


Sőt javasolhatnám ha nagyon szeretnék kekeckedni, hogy akkor menj haza horvátországba ha horvát akar lenni mint a 9-esben, a 3. linkelt "kérdésben" tanácsolta a mélydemokrata toleráns liberálfasiszta.


"Költözzön haza, adja fel az előző állampolgárságát, vegye fel a magyart, melózzon, adózzon itt, és pont, ezt nem kellene ragozni. Nem hiszem, hogy ha nagyon igényelné, hogy magyar legyen, akkor akkora probléma lenne a leglényegesebb dolgokat meg a családot bedobni egy furgonba, és hazaköltözni."

2017. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!