Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit foglalkoznak a magyarorszá...

Mit foglalkoznak a magyarországi pártok ill. politikusok állandóan a határon túli magyarokkal? Én horvát vagyok, de velem se foglalkozik az Anyország, illetve nekem sincs több jogom mint a szomszédos országok a határon túli magyaroknak.

Figyelt kérdés

legelőször is megjegyezem, még mielőtt valaki trágár megjegyzést tenne, a származásomra, hogy a horvátok előbb érkeztek a Kárpát-medence területére, mint a magyarok.

A határon túli magyaroknak saját iskoláik vannak,mindenekelőtt Erdélyben és felvdiéken, ahol mindent magyarul tanulnak és tipikusan magyar irodalmat, a szlovák vagy román nyelv idegennyelvként kullog valahol az iskolai oktatás szélén, nálunk a gyerekek az iskolában magyar történelmet és magyar irodalmat tanulnak, a horvát nyelv heti két órában mind "idegen nyelv" tananyag, az is gyakorlatilag csak általános iskolában, olyan vidéekken ahol élnek horvátok. A határon túli magyarok magyar újságokat olvasnak, magyra könyveket, magyar televíziókat néznek, nálunk a digitális átállás óta egy horvát csatorna sem jön be, csak az a heti 1 órás nemzetiségi műsor az 1esen, sőt a határon túli magyarok a hivatalos ügyeiket is magyarul intézik, hát én hiába mennék a hivatalba horvátul beszélni. A határon túli magyaroknak minden vasárnap magyarul prédikál a papjuk, nekünk évekig kellett futkosnunk a püspökhöz, hogy legalább egy hónapban egyszer legyen horvát nyelvű mise. Igen működik horvát tánc kultur és hagyományörző egyesület a falauban, de az ilyen szervezeteik a határon túli magyaroknak is megvannak, meg még annyit elértünk, hogy pár éve már kétnyelvűek a az utcanévtálák a településünkön, de ez éppúgy meg van,a legtöbb helyen szintúgy, ahol a határon túli magyarok élnek. Úgyhogy összeségébe nekem sincs több jogom egy hivatalosan bejegyzett magyarországi kisebbség tagjaként, mint a határon túli magyraoknak, akkor miért gondolják azt sokan, hogy elvannak nyomva


2017. ápr. 28. 21:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Mert sok plusz szavazatot jelent nekik, amit én is nevetségesnek tartok..ha már nem itt élnek ne pofázzanak bele a mi dolgainkba!
2017. ápr. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Vagy vigyék el magukhoz Orbánt és élvezzék őt ott.
2017. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Ezt hívják úgy, hogy belpolitikai haszonszerzés, hiszen szavazati joguk van nekik is.
2017. ápr. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

"legelőször is megjegyezem, még mielőtt valaki trágár megjegyzést tenne, a származásomra, hogy a horvátok előbb érkeztek a Kárpát-medence területére, mint a magyarok."


Hát ez már önmagában ciki, hogy konkrétan mindenki itt stipi-stopi játékot próbál játszani.

2017. ápr. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Arról nem tehetnek,hogy próbálják megőrizni a nyelvi és kulturális önazonosságukat,és ebben próbál nekik segíteni az anyaország is...


Egy kicsit olvasgasd kezdésnek ezt:


[link]

2017. ápr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%

Ha te horvát vagy akkor mi közöd a magyar ügyekhez? :P (Bár szerintem te nem is vagy horvát, hanem csak egy f...kalap balhibbant proli. :D)


Kb. ennyi a kiírásod lényege leegyszerűsítve a félbiten vegetálók számára.


Másodszor ha tudnád használni az eszed amit kétlek akkor nézz utána ott mennyi magyar kisebbség van, meg itt mennyi horvát. :)

2017. ápr. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
6%
Ja.Épp ezért linkeltem neki,hogy kicsit művelődjön,mielőtt kinyitja a száját,és hülye kérdéseket tesz fel.
2017. ápr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
12%

"Ja.Épp ezért linkeltem neki,hogy kicsit művelődjön,mielőtt kinyitja a száját,és hülye kérdéseket tesz fel."


Ez művelődni? :D


De szerintem megkapták a patkánybalosok az instrukciót, hogy kicsit uszuljanak már ezen a noname oldalon kicsit.


Egy nap alatt nem ez az első ilyen jellegű "kérdés".

2017. ápr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8%
:D És tényleg.
2017. ápr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!