Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha tényleg szakmunkás hiány...

Ha tényleg szakmunkás hiány van, akkor közmunkásokat miért nem képzik át, a hiány szakmára és velük pótolják a szakmunkásokat?

Figyelt kérdés
Majdnem mindennap van hír ilyen meg olyan szakmunkás hiány van. Elfogynak szakmunkások akkor nagy baj lesz. Nem az lenne legegyszerűbb közmunkásokat okj-val átképezni hiányszakmákra? Átképzett közmunkásokkal pótolni a szakmunkás hiányt.

2017. ápr. 29. 07:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Most is van ilyen.
2017. ápr. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
Mert a hiányszakmák általában nem olyanok, hogy egy fél éves OKJ képzéssel el lehet sajátítani. Nem véletlenül 4 éves egy szakmunkásképző.
2017. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Hiába képeznék át, mert a szakmunkás képzés minősége a béka feneke alatt van.
2017. ápr. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
Valljuk be a közmunkások többsége nem fiatal, és nem alkalmas szakmunkára. Aki alig tud írni és olvasni, nem hogy számolni, attól nem várhatod el hogy kiszámolja hogy mennyi cement és sóder kell egy kőműves munkához. De akár azt sem mennyi festék egy szoba kifestéséhez. Azt meg égképp nem hogy egy ácsmunkához mennyi anyag kell vagy milyen szögben elvágni a fát. A jó szakmunkásnak idő kell és tudás. Nem átképzős gyorstalpaló. Kíváncsi lennék ha egy ilyen 50-es félalkoholista közmunkásból lett szerelő odamenne hozzád mennyire lennél boldog.
2017. ápr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Tíz évig voltam közmunkás szakember, annak ellenére hogy van szakmám. Asztalos, fakitermelő, Mg gépész, van papírom teherautóra, nehéz pótra, lánctalpasra, 37kw fölötti traktorra, mg rakodógépre, láncfűrészre (döntős papír, nem az a kis fittyfa sz 5 cmig gallyazós). És el nem mentem volna dolgozni bárhogy könyörögtek. Tudod miért? Mert 65 ezret ott is megkaptam úgy, hogy egész nap boroztam, szalonnát sütöttem, meg aludtam. Hát szerinted hülye vagyok én hogy majd 80 ért dolgozni fogok?


Majd akinek hat anyja van!

2017. ápr. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Mert ezeknek a zöme alkalmatlan az átképzésre.
2017. ápr. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg aztán nem is teljesen hülyék, hogy húsz ezer forintért dolgozzanak egy hónapot.
2017. ápr. 29. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Na akinek ennyi végzetsége van mint itt fentebb írja meg is érdemli a közmunkát mert nehogy már csak 80 ezret fizető állást találjon.
2017. ápr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%

"Asztalos, fakitermelő, Mg gépész, van papírom teherautóra, nehéz pótra, lánctalpasra, 37kw fölötti traktorra, mg rakodógépre, láncfűrészre (döntős papír, nem az a kis fittyfa sz 5 cmig gallyazós)."


És ennyi végzettséggel a 65 - 80 ezres kategóriákban gondolkozol? Akkor valószínűleg meg is érdemled.

2017. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Az az ezermester asztalos egy kamugyár. Vagy félkezű alkeszos, aki a megjelenése miatt nem kell eleve a kutyának se. Nyilván a hozzászólásának a lényege nem az igazmondás volt, ami nem is sikerült szerintem , hanem az, hogy a "zsegíllyezzen" egyet, és dicsőítse a közmunkát.

Önkéntes vagy fizetett troll.

De ha már itt tartunk, a közmunka nyomja le a béreket, borítja a piacot, teszi lehetővé, hogy már végzettség nélkül is alkalmatlan emberek betöltsenek felelős állásokat.

2017. ápr. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!