Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik itthon tévesen,...

Miért hiszik itthon tévesen, hogy szakmunkás hiány van? Sőt még túl sok is van, csak rossz helyen és nem akarnak dolgozni. Közben pl (diplomás) informatikusból tényleg hiány van.

Figyelt kérdés
[link]
2014. júl. 18. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
60k-ért most őszintén ki akar fizikai munkát csinálni. Akkor már inkább sokan elmennek árkot kapirgálni.
2014. júl. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát amíg a Lajtán túl minimum 3x de inkább 4x annyit lehet keresni szakiként, addig nem is fog senki itthon robotolni.
2014. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Szakmunkás bizonyítvánnyal rendelkező emberekből tényleg nincs hiány, viszont a valódi szakmunkásokból akik értenek is valamihez, na azokból van a hiány.


Nekem is van szakmunkás végzettségem. (építőipari) Viccen kívül az osztály legalább 80%-a azért járt oda mert máshova nem vették fel és mert tankötelesek voltak. Talán abból a 35 fős osztályból ha 6-an dolgoznak a szakmájukban akkor sokat mondtam. (ráadásul a fele külföldön)


Én sem dolgozom a szakmában inkább továbbtanultam. A tanároknak sikerült tökéletesen megutáltatniuk velem az egészet.

2014. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szakember tényleg kevés van. Azért tűnik úgy, hogy hiány van, mert sok cégnél nagyon tróger módon foglalkoztatják/fizetik a szakmunkásokat. Így aztán ezek az az emberek pár hónap múlva elhúznak a cégtől. Az ilyen cég folyton munkaerőt keres, ami kívülről úgy néz ki mintha az adott szakmából munkaerő hiány lenne. Sajnos sok ilyen cég van.
2015. júl. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Történelmi okai (is) vannak.

Nagyon régóta szakmunkásképzőbe a legkevésbé képzett tanárok tanítják a legkevésbé motivált diákokat. A szakközépiskolák pedig nem döntötték el, hogy a humán tárgyakat, vagy a szakmát tanítsák-e. (ha jól tudom ezek meg is szűntek).

Én azt látom, hogy egy-egy állásajánlatra akár 50-100 jelentkező is van. A 100 jelentkező közül azonban legfeljebb 2-5 olyan van, akivel személyesen is érdemes beszélni, ezeknek általában nem az a tanult szakmájuk, mint amilyenre jelentkeztek. Egy-egy pozíció akár egy évig is lehet betöltetlen. (A konkrét cégnél az alkalmazottak vigyáznak a pozíciójukra).

Saját cégemnél a marketinges pozíció évek óta nincs betöltve...

2015. júl. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!