Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy kevesebb az utcai erőszak, rablás, kötözködés, nemi erőszak?

Figyelt kérdés
Nem csak azért mert már mindenki autóval közlekedik, és nem tapasztalják, mi megy az utcákon?
2017. ápr. 29. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs autóm, gyalog járok Bp-n, meg tömegközlekedéssel. Soha életemben nem láttam erőszakot, rablást, kötözködést, és velem sem történt meg.
2017. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerencsés vagy.
2017. ápr. 29. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos helyeken kevesebb. Aki olyan környéken él, ahol ez gyakoribb, az nem érez változást. Meg tudod ez olyan, mint a vérnyomás mérés. Hiába csökken a nyomás a karodon vagy a felére, végig úgy érzed, mintha tiszta erőből szorítana. Ezzel a hülye hasonlattal azt akarom érzékeltetni, hogy a kisebb változásokat nem mindig érzékeli az ember.
2017. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te miért hiszed azt, hogy nincs igazuk?

Személyes tapasztalat.


Ugyanakkor vannak erre statisztikák, hogy egzakt módon el lehessen dönteni, hogy állunk.

2017. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%
Mert ez így van, a bűnügyi statisztikák is ezt támasztják alá. Meg a saját tapasztalatom. A 90-es években volt, hogy hetente több robbantás volt, a villamosvezető rendszeresen mondta be reggelente a hangosbemondóba, hogy zsebtolvajok szálltak fel, tele volt minden város és az összes MÁV vagon graffitizve. Ma ahhoz képest aranyélet van.
2017. ápr. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mihez viszonyitva kevesebb?
2017. ápr. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
csak én olvastam kötözködés helyett költözködést?:"D
2017. ápr. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!