Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az a Wikipédián...

Miért van az a Wikipédián mostanában (? ), hogy még a történelmi személyiségeknél a nemzetiséget, "állampolgárságra" írták át?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a wikipédiát, sokat olvasok rajta. Csak ezt a részét nem értem. Ez valmmi világ proletárjai egyesüljetek? :D
2017. máj. 1. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha annyira zavar akkor írd vissza.
2017. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom. De megnéztem Podmaniczky Frigyest ott van neki a nemzetisége és az állampolgársága is. Szerencsére Wikipédiát nem sűrűn használok történeti dolgokhoz. Ha akarok valamit, akkor kinézem könyvből, vagy forrásból.
2017. máj. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kifelejtettem, hogy nem általánosságban mondom minden szócikknél. Csak sok helyen és már korábban olvasottnál szembetűnik. Mitha átírnák ilyenre az összeset vagy nekiálltak volna.


Nem értem mi az értelme arra, hogy mondjuk valaki nemzetiségét az 1800-a évek végén átírják "osztrák-magyarra" :D

2017. máj. 1. 22:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ugye van ahol a kettő nem ugyanaz. Van pár világhírű magyar, aki nem beszélt magyarul és osztrák állampolgár volt, de azért magyar nemzetiségűnek vallotta magát. Az ilyet érdemes feltüntetni azért, hisz eléggé nem egyértelmű:D
2017. máj. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nem egyszerű ezt kibogozni. Seregnyi angol meg német állampolgár van aki echte török, arab, albán, kínai stb.


Szóval így kellene:


Állampolgárság: Nyíván amivel rendelkezik

Nemzetiség: Aminek vallja magát

Származás: Amihez eugenikailag tartozik.

2017. máj. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónál a pont.

Egyébként komolyan a 21.században akadsz erre ki?

Ma már gyakorlatilag mindenki úgy váltogatja az állampolgárságát ahogy akarja..

Egyébként ettől még ott van a születési ország stb,

2017. máj. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mindig egyezik a kettő. Így pontosabb, mert pl. nagyon sok zsidóra azt írták, hogy magyar nemzetiségű.
2017. máj. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ne keverjük össze a téves, vagy szándékos "elírásokat" egy másik jelenséggel.

Egy öntudatos, értelmes, szabadon gondolkodó és normális közösségben mindenki úgy ír, ahogy gondolja. Ha téved, helyreigazítják. A helyreigazítás a témára vonatkozik, nem a személyre. Amint ez a közösség veszít öntudatosságából, értelméből és szabad gondolkodásából, különféle torzulások jelennek meg. Eleinte csak nő az irányított megfogalmazás. Parancsra. Mert aki cselekszik, fél. Egy bizonyos szint után az irányítottság, elfogultság nem parancsra történik, hanem önkéntessé válik. Egyre nehezebb szétválasztani az igazat a hamistól, hiszen egyfelől sokasodik a hamis, másfelől a szerzőség sem támasz már. Aztán egyszer csak bekövetkezik a totalitás azon szintje, amikor a torz lesz a közszemlélet, onnantól az isten se tudja, mi jó, mi nem.

2017. máj. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mert ma már a faji tisztaság eléggé bizonytalan. Egyedül az állampolgárság ami biztos.
2017. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!