Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent az, hogy az apostol...

Mit jelent az, hogy az apostoli királyság visszaállítása?

Figyelt kérdés

Jobbikos képviselő szerint ez a célja, de én nem tudom, hogy ez konkrétan mit takar. Miben más mint a parlamentális királyság? Ki lenne a király?


Ennél a kérdésnél láttam a videót:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__858..


2010. máj. 15. 15:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Esetleg a kérdésre is tudtok válaszolni?
2010. máj. 15. 15:59
 12/19 anonim ***** válasza:

"Kikönyököl a diploma?"


még senki nem kapott diplomát ha hülye volt az adott témából

2010. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
Zagyva vármegyés, és nem jobbikos. Csak helyesbítek, mert a kérdező rosszul rakta fel a kérdést.
2010. máj. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Eddig nem mondták, hogy vármegye nevű párt is bekerült a parlamentbe.
2010. máj. 15. 19:06
 15/19 anonim válasza:

Azt nem tudom, hogy ők kit szeretnének királynak és az apostoli királysát lényege nem is a személy miatt érdekes, hanem a többletjogkörök miatt.


Az apostoli királyi cím - mely a főkegyúri jogkör fontos hivatkozási alapja (ld. lent) - Magyarország királyainak címei között 1521-ben merült fel először. 1627 után a cím használata állandósult. Ennek ellenére az apostoli királyi címmel a mindenkori magyar királyt hivatalosan csak 1758-ban ruházta fel a pápa. XIII. Kelemen pápa 1758. augusztus 19-én kelt "Carissima in Christo filia" kezdetű brevejében Mária Terézia királynőnek és törvényes utódainak «motu proprio et certa scientia» adományozta az apostoli királyi címet, amelyet aztán minden őt követő Habsburg–Lotaringiai-házból való magyar király viselt. Az apostoli királyi címet a magyar országgyűlés csak a már megkoronázott királynak adta meg, a királynét nem illette meg.


A főkegyúri jog az egyház és a felekezetek feletti legfőbb felügyeleti jog, új püspökségek, káptalanok, apátságok, más egyházi szervezetek és méltóságok alapításának joga illette meg. Ezeket átszervezhette, megszüntethette, egyesíthette. Kinevezhette és áthelyezhette az érsekeket, püspököket, apátokat, prépostokat, és kanonokokat. Magánkegyuraságokat és egyházi alapítványokat engedélyezhetett, és azok felett a felügyeletet gyakorolta; rendezhette az egyházi javadalmakat, élvezte azok intercalaris (a betöltetlenség idejére eső) jövedelmeit, engedélyet adott az egyházi javak elidegenítésére és megterhelésére, jóváhagyta a vallás- és tanulmányi alap költségvetését és zárszámadását stb.


ui.: Azt mondjuk nem nagyon értem, hogy ezeknek a jogköröknek a 21. századi Magyarországon mi a relevanciája, ugyanis úgy érzem, hogy ezeknél a fent említett egyházi jellegű kérdéseknél jelenleg vannak égetőbb problémák is, ennélfogva komolyan sem tudom venni az illetőt aki ezért az "ügyért harcol" csak hát sajnos ilyen emberek is bekerülhetnek a parlamentbe.

2010. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom

2006 őszén hatalmas szerepük volt

bővebb infó hivatalos oldal + google

2010. máj. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

"nem jobbikos"


Zagyva György a jobbik országos listáján a 10. helyen állt, így nem véletlenül írtam, hogy jobbikos


[link]


Azt állította, hogy az emberek értik, hogy mit akar ő az apostoli királysággal, de még a jobbik hívők se tudták itt értelmesen elmagyarázni.

2010. máj. 15. 23:22
 18/19 anonim ***** válasza:
zagyva csak nem tudta a kérdésre a választ, és így próbált kibújni előle. Azt se tudja mit akar.
2010. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Látom nagyon nem veszitek mi volt a célja az egésznek, hát elmondom. Zagyva képzett ember a hülyeségek és az Indexesek ellen. Alapvetően már aznap támadta őt az Index, skinheadnek nevezték. Zagyva csak szimplán visszavágott azzal, hogy zavarba hozta a riportert/riportereket.
2010. máj. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!