Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a "fizessenek a...

Szerintetek a "fizessenek a gazdagok" demagóg populista duma alapján igazságos lenne ha nekem fizetnem kéne az értéktárgyaim miatt?

Figyelt kérdés
A családunk amolyan módos középosztálybelinek számít, de alapvetően nem vagyunk nagyzolósak, inkább átlagos színvonalon élünk (max utazásokra áldozunk). A vagyonunk nagy része nem pénzben van, hanem értéktárgyakban, amiket nagyszülőktől, dédszülőktől örököltünk. Vannak köztük igen értékes festmények is, de minden tárgyhoz rengeteg emlék köthető, mi egyiket sem akarjuk eladni, hanem meg akarjuk őrizni, mint ahogy eddig is megőriztük generációról generációra. Na mármost ezeknek az összértéke bőven meghaladja a 100 milliót, tehát ha netán Botkáék hatalomra kerülnének, komoly vagyonadóval sújtanának minket, s mivel nem pénz formában van a vagyonunk, kénytelenek lennénk ezekből az értéktárgyakból többet is eladni. Most ez komolyan igazságos? Én nem vagyok feltétlen a többkulcsos adó ellen, de ezt a vagyonadót kissé igazságtalannak érezném, pláne hogy egy kalap alá vennének minket a kizsákmányoló oligarchákkal.
2017. máj. 5. 14:52
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim válasza:
34%
Nem lenne igazságos, de ne aggódj, nem fognak hatalomra kerülni. Remélem, sokan emlékeznek még arra, hogyan lökték szakadékba az országot 2002 és 2010 között és nem juthatnak újra kormányrúdhoz.
2017. máj. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
58%
Nem létező dolgokra nehéz emlékezni. A szakadékba lökés most folyik 2010 óta.
2017. máj. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
29%

Ne a gazdagok, a szegények fizessenek inkább!!!

Éljen a Fidesz!!!

2017. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
90%
Már ne is haragudj,de ha ti tényleg nem akartok eladni 100 millió értéket meghaladó vagyontárgyakat,akkor bőven nem a középosztályhoz tartoztok,hanem a felső tízezerhez!
2017. máj. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
32%
Nem 2010 óta folyik a szakadékba lökés, hanem 2002 óta, 2010 óta a kezeden taposnak amivel kapaszkodsz.
2017. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
14%

Az irigy proli még mindig elé gyakori az országban, de szerencsére egyre kesevesebb, meg jó részüket a Fidesz már "kezelte", így nem hiszem, hogy ezzel a szöveggel választásokat lehetne nyerni.

(A proli nem a munkából élő embert jelenti, hanem akinek mimden mindegy, önmagától életképtelen, fő jelszava a kenyeret és cirkuszt, ami már úgy hangzik: segélyt és valóságshowt.)

2017. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

Inkább felső 100000-et mondanék, de lehet, hogy még abban se vagyunk benne.

Rólunk meg nem mondaná senki, hogy ekkora vagyonunk van.Teljesen átlagos életet élünk, dolgozunk, csináljuk a mindennapi teendőket, mint minden rendes, tisztességes polgár.

Nehogy már valaki itt olyan naiv legyen, hogy azt higgye, hogyha az én festményeimet elveszik, akkor majd bárki jobban fog élni ebben az országban.

Rákosinak is az volt a programja, hogy "fizessenek a gazdagok",aztán láthattuk mi lett a vége.

2017. máj. 5. 15:27
 8/59 anonim ***** válasza:
51%

"Rákosinak is az volt a programja, hogy "fizessenek a gazdagok",aztán láthattuk mi lett a vége."


A skandináv államokban is ez a program és szerintem elég jól elvannak jólét terén...

2017. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
45%
De Magyarország nem skandináv állam, okoska.
2017. máj. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
37%
Vettem észre, okoska.
2017. máj. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!