Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzem úgy, hogy egy...

Miért érzem úgy, hogy egy teljesen nincstelen országban élek?

Figyelt kérdés

Egész egyszerűen semmink sincs, ilyen "örüljünk hogy élhetünk", "Az EU eltartottjai vagyunk" mentalitást érzek. Minden egyes munkahely ami itt van az külföldi tulajdonú (és persze az olcsó munkaerő vonzotta ide, a rendes bérek töredékét fizetik). Két kezemen meg tudnám számolni, hogy egy boltban pl. mennyi a magyar termék, mert szinte mindent külföldről hoznak be.

Csak én érzem úgy, hogy ez az ország egy totál nincstelen csicska, ahol általános a nélkülözés és még így is fogjuk be a pofánkat mert az EU eltart minket? Nem volt jobb a régi rendszer, ahol legalább magyar gyárak, magyar ipar és magyar mezőgazdaság volt, nem volt egy teljesen kiszolgáltatott nincstelen ország?


2017. máj. 6. 12:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
76%
Mert egy életképtelen semmirekellő vagy.
2017. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 árokpart ***** válasza:
88%
Utolsó! Arctalanul de nagy legény vagy.
2017. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább Európa keleti fele tartja el a nyugatit. nem anyagilag értem, hanem mi adjuk a munkaerejük nagy részét. Egyszerűen a nyugatiak túl hülyék hozzá, hogy belássák, hogy a szakmunka nélkül nekik végük. Szóval az agyelszívásért cserébe a mostani támogatások inkább egy alulfizetett alamizsnának néz ki.
2017. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Úgy érzed?

Lesz ez még rosszabb is.

2017. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mindegyik posztkumunista ország el van nyomva a nyugat által, gondolj arra, hogy a cukorgyárakat felvásárolták a hollandok azért, hogy bezárják őket, hogy az ő terméküket kelljen importálni
2017. máj. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Az, hogy "nincstelen" az ország nem igaz. Én a szakmám miatt rengeteg feltörekvő bővülő kis és középvállalkozással találkoztam, szinte kizárólag magyar tulajdonban vannak, és a gazdaság valóban fejlődik, még a narancskomcsik által ellopott százmilliárdok ellenére is.


Csak ez nem látszik elsőre. Miért?

Azért mert míg korábban késztermékeket gyártottak nagy állami cégek pl Ikarusz, Ganz stb........

Mostanra a nagy cégek eltűntek helyettük sok kisebb lett (KKV)-k akik viszont nem késztermékeket, hanem félkész termékeket gyártanak főleg exportra.

Ugyanis az utóbbi 20 évben egyre inkább szétszórják a termelési folyamatokat oda ahol a leggazdaságosabb.


Az átlag ember viszont ebből max annyit lát, hogy emelkednek a fizetések, kevesebb a munkanélküli mert az Intersparban nem lehet félkész fémárukat, turbinákat vagy mikrocsippeket vásárolni.


Változik a világ ennyi.

2017. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Mindegyik posztkumunista ország el van nyomva a nyugat által, gondolj arra, hogy a cukorgyárakat felvásárolták a hollandok azért, hogy bezárják őket, hogy az ő terméküket kelljen importálni"


Ez meg faxság.

A cukorgyárak azért szűntek meg mert cukornádból sokkal olcsóbb előállítani cukrot mint cukorrépából. Leesett az ár = csődbe ment a gyár. Ennyi.

2017. máj. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam a hazai cukorágazat akkori fejesétől, hogy a cukorgyárak bezárásából mi magyarok egyáltalán nem jöttünk ki jól. Amit az EU felajánlott "kompenzációként" (alter mezőgazdasági növények), az is szinte ráfizetéses lett.
2017. máj. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!