Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összeomlóban az életem, amit...

Összeomlóban az életem, amit idáig felépítettem?

Figyelt kérdés
Egzisztenciális válságom mellé erős már testi tünetekkel járó depresszióban szenvedek, sokszor eljátszok az öngyilkosság gondolatával. Úgy érzem egy senki vagyok, nincs állandó munkahelyem, sőt semmilyen sincs, kirúgtak egyetemről, nincs pénzem, nincs barátnőm már régóta, nincsenek olyan barátaim akikkel ezeket a problémáimat mélyebben megbeszélhetném vagy különösebben érdekelné őket. A szüleim nyakán élek, sokszor szóvá is teszik. Nem ismerkedek, nincs önbizalmam, a legkisebb dolgokkal is képesek felhúzni. Mit tegyek, hogy ebből kilábaljak? Nem tudok kihez fordulni, szakember is csak tüneteket kezelne az antidepresszánsokkal meg az ilyenekkel.

2016. dec. 17. 11:15
 1/5 anonim válasza:

Szia!


Kértél segítséget ami nagyon jó! Sokan nem mernek. Én is hasonlóban szenvedtem, jelenleg csak disztim vagyok. Nekem sokat segített, hogy leírtam miket is szeretnék csinálni és azon az úton elindultam. Ha magadat rendbe rakod akkor a nők sorakozni fognak egy magabiztos magában lelki harmóniában lévő férfival. Én is még a szüleimnél élek és az is hajtó erő, hogy minél előbb elvégezzem a "feladatom", hogy elmehessek.

Sok sikert kívánok neked és boldog új évet.


Ui: Könyvben ajánlom a kiemelkedően sikeres fiatalok 7 szokását

2016. dec. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni, elmúltam 25...tehát még rosszabb a helyzetem és már régebb óta benne vagyok
2016. dec. 17. 11:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne búsulj, az ország ugyanúgy áll.
2016. dec. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szakember nemcsak a tüneteket kezeli antidepresszánssal (ez a pszichiáter feladata), hanem a probléma gyökereit is megkeresheted a segítségével (pszichológussal). Szóval javaslom, keress fel egy pszichológust (ha van rá lehetőséged, akkor magánt), minél előbb, hiszen a személyiségváltozás egy igen lassú folyamat, így minél előbb elkezded, annál hamarabb leszel jobban :) Lehetséges, hogy az elején javasolni fogja a szakember a gyógyszert, hogy terápiára alkalmas állapotba hozzon vele, de ne óckodj tőle, átmenetileg csökkenti a tüneteidet, ami alatt ti (jó esetben) szorgosan dolgoztok a problémáidon, és ha sikerül haladni, fokozatosan elhagyhatod (sőt, el is kell hagyni) a gyógyszert. Fájdalmas folyamat lesz, és nagy kitartást igényel, de megéri, hiszen ha kitartó vagy, teljesen újra tudjátok struktúrálni a személyiségedet. Sok sikert!
2016. dec. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én csak példát tudok írni : bátyám kirugták bmeről, utána 5 kerek évig szenvedett, nem volt hajlandó értelmetlen 8órába dolgozni, nem látta értelmét semminek, elkezdett másik sulit de otthagyta. Annak a hatása amit egész család mondogatott neki kb 0-hoz közeli eredményt ért el. De közben igyekezett társaságba járni, a végén ismerőse ajánlott neki egy állást amit érdekesnek/értelmesnek talált, azóta ott van és úgy néz ki kijött belőle.
2016. dec. 18. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!