Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért érzem úgy, hogy egy...

Miért érzem úgy, hogy egy teljesen nincstelen országban élek?

Figyelt kérdés

Egész egyszerűen semmink sincs, ilyen "örüljünk hogy élhetünk", "Az EU eltartottjai vagyunk" mentalitást érzek. Minden egyes munkahely ami itt van az külföldi tulajdonú (és persze az olcsó munkaerő vonzotta ide, a rendes bérek töredékét fizetik). Két kezemen meg tudnám számolni, hogy egy boltban pl. mennyi a magyar termék, mert szinte mindent külföldről hoznak be.

Csak én érzem úgy, hogy ez az ország egy totál nincstelen csicska, ahol általános a nélkülözés és még így is fogjuk be a pofánkat mert az EU eltart minket? Nem volt jobb a régi rendszer, ahol legalább magyar gyárak, magyar ipar és magyar mezőgazdaság volt, nem volt egy teljesen kiszolgáltatott nincstelen ország?


2017. máj. 6. 12:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Mert kényelmesebb a saját nyomorod okát másban keresni.
2017. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Mert most gondolom fegyvert fog mindenki a magyarok fejéhez, hogy nem érhetnének el ennél többet, ugye?

Nem, barátom. Az a helyzet, hogy a magyarok ennyire képesek önerőből, amennyit most látsz. A Kádár-rendszerben még megvolt a szovjet diktatúra kényszerítő hatása, hogy önállóan hozzunk létre magyar ipart, mert meg kell mutatni a nyugati imperialistáknak, hogy keményebbek és sikeresebbek vagyunk náluk, azonban a rendszerváltás után szabadjára lett engedve a magyarság igazi arca, ami a javak elrablásában és fosztogatásban merül ki csakúgy, mint 1000 évvel ezelőtt.

Mert ugye másoktól elvenni és úgy milliárdossá válni még mindig könnyebb, mint önerőből elérni ezt a szintet...

2017. máj. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%
Èn nem tudom te hol laksz, de nàlunk mèg az interspar is tele van magyar termèkekkel
2017. máj. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
51%
Ha nem lett volna kommunizmus,nem lenne ez.Erről te nem tehetsz.
2017. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Ezt neked kell tudnod. Annak ellenére, hogy sok minden nem tetszik, én nem érzem így.
2017. máj. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Most gyárak helyett stadionok vannak, légy büszke rá! :)
2017. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
30%

Én se vagyok túl optimista, de nem ilyen rossz a helyzet.

Vannak hagyományos magyar termékek, árúk, csak azt kikerüli sok ember, inkább vesz a hiperbe olcsó dolgokat, mintsem piacon, fesztiválon stb vegyen termelőktől dolgokat.

Igazából ez a jelenség is oka, hogy elárasztanak külföldi dolgokkal, mert nem nagyon van belső kereslet, a külföldit vásárolják. Ez visszahat mindenre, gazdaságra, fizetésre. Minél inkább hanyagolva van a saját készítésű termékek, szolgáltatások vétele, annál kevesebb a kigazdálkodható profit, bér, ezáltal a gdp se a belső fogyasztásból nő, hanem a külföldi cégek kiszolgálásából, exportra termelésnek, uniós forrásokkal.

2017. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen azért nem nincstelen. Inkább úgy mondanám, hogy évről-évre erősen csökken a keret és egyre kevesebbek kezében összpontosul.
2017. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
82%

"Nem volt jobb a régi rendszer, ahol legalább magyar gyárak, magyar ipar és magyar mezőgazdaság volt, nem volt egy teljesen kiszolgáltatott nincstelen ország?"


Az is nagy százalékban függött a külföldtől. Nyugati hitelek, szovjet olcsó nyersanyagok, előre meghatározott termékek gyártása stb. A jó minőségi mezőgazdasági terményeket akkor is adták el külföldre.


Szerintem előbb tanulmányozni kellene a nyugati gyártási technikákat, mert eléggé furcsa, hogy Olaszországban magasabbak a fizetések, mint itthon mégis megéri az ottan gyártott ásványvizet feleannyiért árulni, úgyhogy nagyobb a szállítási költsége, mint a hazait.

2017. máj. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%
Mert kiváló a felismerő képességed.
2017. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!