Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaza van itt egyesekn...

Tényleg igaza van itt egyeseknek, és az informatikusok miatt csökkentek átlagban a reálbérek Budapesten?

Figyelt kérdés

Sokan írják itt azt, hogy bérmaximumot kellene bevezetni az IT fejlesztőknek, és hasonló ilyeneket olvastam. Nem írom le, hogy név szerint melyik felhasználó írkál ilyet, mert akkor törölnék a kérdést. De sokan sejthetik kiről van szó.

Viszont valóban a lakbér paritással számolt valódi reálbérek csökkentek Budapesten, ezt a KSH statisztikája is alátámasztja, tehát azoknak akik nem IT területen dolgoznak jelentősen romlott az életszínvonaluk a fővárosban, mivel a többi területen nem volt különösebb béremelkedés, az ingatlan/albérlet árak viszont felmentek az egekbe, mert az informatikusok és a külföldiek azt is meg tudják fizetni, akkor minek is lennének olcsóbbak. Aki meg nem tudja megfizetni, az lakjon szobatárssal valahol kint a külvárosban és buszozzon napi 1 órát oda meg vissza a munkahelyéről. Tehát éljen nyomorban.

A kérdés ugyanígy vonatkozik a külföldiekre. Nem kellene nagyon durván megadóztatni, ellehetetleníteni az airbnb-t, és az informatikusok bérét valahogy közelebb hozni az átlagbérhez, mert így akarva-akaratlanul is nyomorba taszítják a honfitársaikat, mert ők itthon is tudnak versenyképes nyugati bérekért dolgozni, és így ki tudják fizetni a magas lakhatás árakat is, mások meg nyomorognak.


2017. máj. 6. 15:19
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

"400 ezret kapnak senior java vagy nem tudom milyen programozóként"


Egy senior Java programozó 1.100.000 forintot keres. Az a junior aki 400.000-et.

Egy rezidens orvos pedig 130.000 forintot.

2017. máj. 6. 16:26
 22/37 Carragher_x ***** válasza:

"de nem annyira, hogy többszörösét keressék mint az összes többi dolgozó."

Majd ha annyira telített lesz az informatikus szakma, mint a jogi és hasonló mértékű hozzáadott értéket is fog termelni az informatikusi munka, mint a jogi, majd akkor hasonlóan is fognak keresni. Addig meg nyitva a kapu mindenkinek, hogy irigykedés helyett erőfeszítéseket tegyen. Ez az irigykedés kb olyan, mintha neked azt mondanám, hogy:

"Sztem a külföldön dolgozók nagyon el vannak kapatva. Biztos nehéz a hazádtól elszakadva dolgozni, de mégiscsak teljesen irreális, hogy a többszörösét keresed annak, mint az itthon maradt honfitársaid. Szabályozni kéne, hogy a külföldön dolgozó magyarok csak kicsit kereshessenek többet, mint az itthoniak!"

2017. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 Carragher_x ***** válasza:
78%

"Egy rezidens orvos pedig 130.000 forintot."

És az orvost mi akadályozza meg a magánpraxisban vagy hogy magánintézményben dolgozzon? Mellesleg még soha az életben nem láttam szegény orvost.

2017. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, most teljesen őszintén mond meg, csak irigy vagy az informatikusokra, vagy tényleg úgy gondolod hogy rosszat tesznek neked?


Azzal sincs baj ha irigy vagy, hát mindenkiben van irigység, és jogosan érzed igazságtalannak hogy te nyomorogsz, míg más dőzsöl, de arra nem gondoltál hogy nem az informatikát kellene lehúzni, hanem a többit fel? Mindenre lenne megoldás (szerintem).

2017. máj. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
82%

"Egy rakás rendszer üzemeltetőt keresnek 900 ezerért"

"Egy senior Java programozó 1.100.000 forintot keres"


Ezt oszd el öttel és akkor kb reális árban vagyunk.

2017. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

Azok a rohadt informatikusok már megint tönkreteszik Magyarországot, hát én már annyira gyűlölöm őket, mint a Soros Györgyöt!

Na jó, azért annyira nem, mert Soros Györgyöt mindenkinél jobban gyűlölöm, de ha nem lenne, akkor egész biztosan az informatikásokat gyűlölném a legeslegjobban! El kellene végre rajta gondolkodnunk, hogy mi az összefüggés a kettő között, mert lehet, hogy ezek a Soros ügynökei és direkt verik fel a lakásárakat, hogy a Szegény Magyar Embernek ne legyen hol laknia. Nem lehet véletlen, hogy összejátszanak, ez is az összeesküvés része!

2017. máj. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Carragher_x ***** válasza:
100%

"Szegény Magyar Embernek"

Szegény Magyar Kisembernek. Nagyon fontos, hogy kis emberekről beszélünk. A tisztességes ember az kis ember!!

2017. máj. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Azzal tesznek rosszat, hogy feltolják az árakat, mivel nekik baromi egyszerű megfizetni a méregdrága ingatlanárakat. Szerinted az tényleg igazságos, hogy egy rezidens orvos aki elvégzett 6 év alatt egy nehéz egyetemet az 130 000 forintból nyomorogjon, aki meg egy 3,5 éves mérnökinformatikus szakot végzett az egyből 400 000 forintot keressen?

Ezt csak példának mondtam, de jól szemléltei a különbségeket, és ezeknek az embereknek ugyanazokat a megélhetési árakat kell fizetni, ugyanabban az országban.

2017. máj. 6. 16:45
 29/37 anonim ***** válasza:

[link]


Fizetéseket itt lelehet csekkolni..

2017. máj. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

"Azzal tesznek rosszat, hogy feltolják az árakat, mivel nekik baromi egyszerű megfizetni a méregdrága ingatlanárakat. Szerinted az tényleg igazságos, hogy egy rezidens orvos aki elvégzett 6 év alatt egy nehéz egyetemet az 130 000 forintból nyomorogjon, aki meg egy 3,5 éves mérnökinformatikus szakot végzett az egyből 400 000 forintot keressen?

Ezt csak példának mondtam, de jól szemléltei a különbségeket, és ezeknek az embereknek ugyanazokat a megélhetési árakat kell fizetni, ugyanabban az országban."



De hiába nulláznád le az informatikusokat.. Mégegyszer leírom, ha van 1 millió ingatlan és 100.000 informatikus, akkor még mindig marad 900.000-er, azt elkell adni... Mindent annyiért adnak amennyit fizetnek érte, ha az a 100.000 informatikus 2 csillió dollárt keresne percente, akkor is csak 100.000 ingatlanra lenne szükségük, és a maradék 900.000-et a te zsebednek kellene árulniuk... Nem érted amit írok?



Az orvosi szektorban az alacsony fizetéseknek meg is lett az eredménye, most megint kapkodva emelik vissza az orvosi béreket, bár azért megemlíteném hogy a családorvosomnak luxus háza, autója van (átlag magyarhoz mérve) és luxus kirándulásokra jár, én se láttam még szegény orvost...

2017. máj. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!