Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg igaza van itt egyesekn...

Tényleg igaza van itt egyeseknek, és az informatikusok miatt csökkentek átlagban a reálbérek Budapesten?

Figyelt kérdés

Sokan írják itt azt, hogy bérmaximumot kellene bevezetni az IT fejlesztőknek, és hasonló ilyeneket olvastam. Nem írom le, hogy név szerint melyik felhasználó írkál ilyet, mert akkor törölnék a kérdést. De sokan sejthetik kiről van szó.

Viszont valóban a lakbér paritással számolt valódi reálbérek csökkentek Budapesten, ezt a KSH statisztikája is alátámasztja, tehát azoknak akik nem IT területen dolgoznak jelentősen romlott az életszínvonaluk a fővárosban, mivel a többi területen nem volt különösebb béremelkedés, az ingatlan/albérlet árak viszont felmentek az egekbe, mert az informatikusok és a külföldiek azt is meg tudják fizetni, akkor minek is lennének olcsóbbak. Aki meg nem tudja megfizetni, az lakjon szobatárssal valahol kint a külvárosban és buszozzon napi 1 órát oda meg vissza a munkahelyéről. Tehát éljen nyomorban.

A kérdés ugyanígy vonatkozik a külföldiekre. Nem kellene nagyon durván megadóztatni, ellehetetleníteni az airbnb-t, és az informatikusok bérét valahogy közelebb hozni az átlagbérhez, mert így akarva-akaratlanul is nyomorba taszítják a honfitársaikat, mert ők itthon is tudnak versenyképes nyugati bérekért dolgozni, és így ki tudják fizetni a magas lakhatás árakat is, mások meg nyomorognak.


2017. máj. 6. 15:19
1 2 3 4
 31/37 Carragher_x ***** válasza:
91%

"Szerinted az tényleg igazságos, hogy egy rezidens orvos aki elvégzett 6 év alatt egy nehéz egyetemet az 130 000 forintból nyomorogjon"

Mint írtam, én még sosem láttam nyomorgó orvost, ennek ellenére persze lehet létezik, csak akkor jól titkolják. De a példádban helyettesítsük be mondjuk az ápolókat. Helyes-e hogy nettó 100-at keresnek? Nem, nem helyes. Csak ez az igazságtalanság sztem és a világ értelmesebb fele szerint nem akkor fog megszűnni, ha az informatikus is 100-at fog keresni, hanem akkor, ha az ápoló többet! Másképp megfogalmazva, az ápoló nem az informatikus miatt keres keveset, hanem az informatikus keres sokat az egyébként alacsony fizetések ELLENÉRE!

2017. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
Jajj ne hasonlítsuk már a közszférát a versenyszférával légyszíves. Egy magánorvos, például fogorvos ugyanúgy hazavihet >600 ezert, ha bejáratta már a vállalkozását. Ha a kormány nem szavaz meg a kórházaknak magas költségvetést, arról nem a szakma tehet.
2017. máj. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:

"Egy senior Java programozó 1.100.000 forintot keres. Az a junior aki 400.000-et."


Ez Budapesten, multinál elképzelhető (bár az 1.1 millió nettó azért elég ritka!), de ezért utazgatnod kell és napi 24 órában egyeztetned a külföldi ügyfelekkel. Az ország nem csak Budapestből áll. És ezek sem a külföldi bérek, azok 3-5X ekkorák.


Vidéken senior java 500 nettó körüli, junior meg 250-300 nettó (ezekben benne van a cafeteria is), ha szerencséd van. Ez a valóság.

2017. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%

"3,5 éves mérnökinformatikus szakot végzett az egyből 400 000 forintot keressen"


A 3,5 évet végzett mérnökinformatikus tanulmányai csak akkor kezdődnek el igazán, amikor munkába áll. Ugyanis ez a szakma végtelen, folyamatos önképzést igényel.

2017. máj. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Igazi proli ötlet felvetés :D


Ne azt nézzük, hogyan lehetne mindenkinek jobb, b..sszunk oda annak aki nem olyan csóró mint mi...

2017. máj. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
0%
Én elküldeném mind szenet bányászni úgyis sokat ülnek...
2017. máj. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Aha. Álmodik a nyomor és irigykedik. Megtenni ugyan nem tudná, amit egy sokat kereső meg tud tenni, de szeretne ő is ugyanúgy élni.

Ez barátaim a kőkemény irigység olyasmi után. amit mások tudnak, ti nem. Sok vonatkozásban sajnos Magyarországon elfuseráltak a bérek és a munkahelyek is, de azért elég sok szegmensre igaz még: a fizetség az előállított érték ellenértéke. Csinálok valamit,ami húszat ér,akkor húszat kapok. Csinálok valamit, ami milliót ér, akkor milliót kapok. És senkit se érdekel, mennyi fáradságomban van, mennyi idő alatt végeztem el.


Szegény szegény ember. Bányába küldené, bérét megcsonkítaná. Azért sejti, hogy ez soha nem történik meg. Kis barátom, ha irigykedsz rájuk légy következetes. Dobd ki, amit ők gyártottak, hiszen "belőled élősködnek" - ahogy te gondolod. Hát ne hagy, ne használd a termékeiket. Dobd ki a számítógépet, amin itt siránkozol és átkozódsz, dobd el a mobilodat, abban is program van, de szereld le a fűtésszabályozódat, a kazánodat, a mikródat és még sok mindent. Menj vissza a kőkorszakba, vagy tanuld meg tisztelni az értéket. De tudod mit? Nem számít, mit teszel. A kutya se törődik veled. Ha azt akarod, hogy törődjön, tégy érte. Menj le informatikusnak és keresd hülyére magad.

2017. máj. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!