Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kezdi el egyre több...

Miért kezdi el egyre több magyar gyűlölni az iszlámot, meg az egész közel-keleti kultúrát csak azért, mert Orbán ezt mondja? Miért nem látnak át a szitán?

Figyelt kérdés

A nyugat-európai emberekre jellemző, hogy iszlamofóbok, hiszen nekik ez egy teljesen idegen kultúra.


Magyarországon viszont az iszlám nagy múltra tekint vissza.


Már az ősmagyarok között is voltak muszlimok, a Török Hódoltság alatt pedig még jobban megismerkedhettek ezen vallással.


Manapság is megfigyelhető, hogy egy mecset, egy csadoros nő vagy egy müezzin látványától a nyugat-európai frászt kap, egy magyar viszont inkább érdeklődéssel, kíváncsisággal nézi.


A balkáni-magyar kultúra elidegeníthetetlen része a közel-keleti kultúra és az iszlám vallás.


Az arabok, a törökök, és az irániak is általában pozitívabban tekintenek egy magyarral, mint mondjuk egy angolra a közös történelmünk miatt.



2017. máj. 8. 21:28
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%

A magyaroknak - már az értelmesebbnek - nincs gondja az iszlámmal, mindaddig, míg nekik nincs velünk.


Ahogy írod, számunkra nem is olyan idegen az a világ, nekem pl. Vámbéry Ármin, vagy Germanus Gyula jut eszembe, akinél nem sokan tudhattak többet az iszlámról, az arab kultúráról - ha volt egyáltalán ilyen ember.


A magyar nép egész történelme a befogadásról szólt, itt mindenki otthonra lelt. Azt viszont joggal várhatjuk el, hogy aki ide - vagy máshová Európába - jön, az alkalmazkodjon, és fogadja el, tisztelje az európai értékeket.


Itt ők mecseteket építenek, hordhatják a viseletüket, gyakorolhatják a vallásukat, vannak "halal" üzletek a nyugat európai nagyvárosokban. Nem vagyok benne biztos, hogy ez kölcsönös, vajon az ő hazájukban mennyire élhetne szabadon egy keresztény?

2017. máj. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen kérdésekhez nem ártana létrehozni egy politikai dedó nevű rovatot,ahová járhatnának röhögni a tájékozottabb emberek :D


Mondj legalább egy magyar kulturális elemet ami muszlim eredetű.

Igen a török hódítás érintette az országot természetesen,de ez elsősorban a korabeli harcmodorra hatott meg átvettünk tölük jónéhány szót,de ettől a magyar kultúra nem lesz iszlám gyökerű semmilyen szinten.

2017. máj. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem tűnt volna fel a Magyarok èvszàzadokig küzdöttek a muszlimok Ellen, a dèli harangszó Mond valamit?
2017. máj. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
85%
Érdekes, nálad biztos kimaradt az iskolából (vagy csak mellé jártál) amikor a törökök 150 évig itt "vendégeskedtek", így már régebbről megvan a történelmi ellenszenv. :D
2017. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
69%

# 3/4 Időpont ma 21:42


Bár a kérdező egy ordas ... , de a fürdőkultúránkat például nekik köszönhetjük :-)

2017. máj. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
6-os: upsz..azt kifelejtettem. Meg még a konyha művészetet lehetne említeni meg a mezögazdaságban bizonyos növények(pl:kukorica)török közvetítéssel kerültek be.
2017. máj. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Koplárovics Béci ***** válasza:
87%

Érdekes, mert a fideszeseket helyből le lehet birkázni (jelen esetben: "mert Orbán ezt mondja"), pedig ugyanúgy csak mintát vettél belőlük, mint Orbán az arabokból. És mindketten mintavétel alapján állítotok valamit egy csoportról. De az egyik helyes, a másik helytelen általánosítás.

Értem én a fürdőket, de azért néhányszáz évnyi szenvedést szerintem nem ért meg. És még a hódoltság csak hagyján, de minden tekintetben kb annyival le is vagyunk maradva Európától. Plusz köszönhetünk mi is migránsokat a törököknek, azóta sem tudunk mit kezdeni velük.

2017. máj. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

# 8/8 Időpont ma 22:05


Sehol nem mondtuk szerintem, hogy megérte :-D

2017. máj. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
15%
Úr isten, kérdező... te milyen egy vakegér vagy! Ha van lányod, akár oda is dobhatod pár migrinek. Meglátod, jól "megkapja majd a magáét", és rájössz, miért nyomorultak. a múltat ne keverd a jelennel, mert ez pont olyan, mint amikor a régi gonosz kereszténységet keverik a mai segítő, rendes kereszténységgel. Iszlámokat mikor láttál segíteni másokon? Jesszus, nagyon felb*sz ez a tudatlanság, ami neked van például!
2017. máj. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Török Hódoltság alatt pedig még jobban megismerkedhettek ezen vallással"

Ha én reklámozni akarnék egy vallást, ilyeneket nem nagyon emlegetnék. Ez kb olyan, mintha úgy akarnád hirdetni, hogy milyen nagyszerű a kereszténység, hogy azt mondod, hogy jó sok néger rabszolga vette át a vallást fehér gazdájától.


Amúgy biztos nem sokkal rosszabb dolog ez az iszlámosdi sem, mint mondjuk a kereszténység, csak ott a bibi, hogy jelenleg az iszlám országokat eléggé visszaveti, hogy a szélsőségesek politikai hatalomhoz jutottak, és a többség nem nagyon tudja/akarja hátrahagyni az iszlám mocskosabb oldalát.

Persze volt már, hogy jobb úton haladt az iszlám, még a szélsőségek megerősödése előtt (pl mondjuk a 60as években) de manapság, ha valaki abban a világban nőtt fel, az olyan, mintha egy keresztényt a westboro baptistások által vezetett világban neveltek volna fel. Nem biztos, hogy feltétlenül bigott lesz az illetőből, de nagy az esély rá.

(És nem, ezt nem az Orbán propaganda mondatja velem..)

2017. máj. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!