Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miből gondolják, hogy a...

Miből gondolják, hogy a Fidesz szavazók nagyrésze nyugdíjas?

Figyelt kérdés
2017. máj. 9. 12:58
1 2 3 4
 1/36 MolotovPunk ***** válasza:
41%
Miből gondolják egyesek,hogy a Fidesz szavazók (nagy része) fiatal?
2017. máj. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a nyugdíjasok a Fidesz és a baloldal(MSZP, DK) között oszlanak meg. A Jobbikra és az új pártocskákra, nem nagyon szavaznak a nyugdíjasok. Szóval, a Fidesz szavazók jelentős része nyugdíjas, bár arányaiban az MSZP és a DK szavazótáborának még nagyobb részét adják.
2017. máj. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Ennyi?

Azt hittem van valami felmérés?!

2017. máj. 9. 13:17
 4/36 MolotovPunk ***** válasza:
39%
Szerintem a CEU ügy bőven elég volt arra,hogy fiatalok többsége ne szavazzon a Fideszre.Mondjuk nem mintha tolongtak volna fiatal tömegek a Fidesz táborában mostanság.
2017. máj. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
81%
Én se értem, hogy a sok ballib meg migránspárti miért gondolja, hogy a fiatalok nagy része az ő ideológiájuk mellett áll. A nyugdíjasok nagy része MSZP és DK szavazó. A Fidesz a 40-65 éves korosztályban népszerű. A fiatalok körében messze a legtöbben az egyik pártra sem szavazók táborát gyarapítják.
2017. máj. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Már az első válaszodnál is lehetett látni, hogy nem sok eszed van, de sikerült még húzni rajta :)
2017. máj. 9. 13:24
 7/36 Shai-Hulud ***** válasza:
56%
Igen kérdező, azt tudjuk, hogy akinek más véleménye van, az csakis valami csökkent értelmű lehet, hiszen te sz.@.rtad a napot meg a holdat. De akkor meg mi a fenéért tetted fel a kérdést? Azért, hogy bólogassanak neked?
2017. máj. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Ugyan ezért írtam ki, mert én se értem honnan ered.

Egyébként én nem állítok semmit.

2017. máj. 9. 13:36
 9/36 anonim ***** válasza:

13:24-es vagyok

Saját tapasztalatom alapján a fiatal ismerőseim, gimnáziumi/egyetemi évfolyamtársaim körében kb. így oszlik meg a pártpreferancia:

Nem érdekli a politika/mindegyiket rühelli: 70%

Jobbik: 15-20%

Fidesz: 5-10%

LMP:5-10%

1 azaz egy fő szimpatizál az Együttel, ugyancsak 1 fő a MOMA-val. Az MSZP-t, DK-t, PM-et, Liberálisokat senki nem támogatja a 30 évnél fiatalabb ismerőseim közül.

Sem a Fidesznek sem az ellenzéknek nincs igaza ebben a kérdésben. A Fidesz nem érdemli ki a fiatal jelzőt, mert a fiatalok körében egyáltalán nem népszerű, de ugyanez még inkább igaz a ballib pártokra is. A Jobbik ugyan valamivel népszerűbb náluk, de sokat vesztett a népszerűségéből az elmúlt néhány évben.

Ballib fiatalokat nagyobb számban csak szabad bölcsész meg gender studies szakon valamint romkocsmákban betépve lehet találni.

2017. máj. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
82%

"Miből gondolják, hogy a Fidesz szavazók nagyrésze nyugdíjas?"


Abból, hogy azolyan dolgok, mint a rezsicsökkentés, amivel a fidesz kampányol, leginkább a bevétel nélküli szegény nyugdíjasokat érdekli. Emellett a demagóg propangandájuk többi eleme (Brüsszel megállítása, sorosozás) is olyan primitív, hogy csak a tanulatlan rétegek kajálják be. Egy művelt értelmiségi egy teljhatalomra törő, Putyin módszereit másoló (szerintem az egész sorosozás pPutyin műhelyéből került ki), gátlástalan posztszovjet kiskirályt lát ott, ahol a tanulatlan kisnyugdíjas egy rezsicsökkentő nemzetvédő hőst. Orbánra a hiszékeny emberek szavaznak, és ők alkotják az ország lakosságának nagy részét. Hollandiában, ahol mindenkinek már az ükapja is polgár volt, egy ilyen figura sosem jutna hatalomra. Amikor ott jártam , szinte féltem kimondani, hogy hova valósi vagyok, olyan híre van ott pártunknak és kormányunknak.

2017. máj. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!