Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Gondoljak a nyugdíjas éveimre...

Gondoljak a nyugdíjas éveimre 22 évesen. Igaza van a nagynénémnek?

Figyelt kérdés
1 éve vagyok pályakezdő munkanélküli. Sok helyre jelentkeztem, de vagy vissza sem hívnak, vagy azt mondják kezdő nem kell. Ismerősök meg azt mondják létszámstop van az ő munkahelyükön, nem vesznek fel senkit. Felvennének egy kínai boltba eladónak, de megmondták hogy nem leszek bejelentve, megint másik helyen meg azt mondták papíron 6-8 óra lenne, de amúgy 12-14-et is bent kell lenni néha. Vállaljak el ilyen neccesebb munkát is hogy menjen a nyugdíjba? A pénzre annyira nem vagyunk rászorulva, jó, nyilván jól jönne, de az évek alatt összejött valamennyi spórolt pénzem.
2012. márc. 23. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Most aggódsz a nyugdíj miatt? :O Negyven év alatt még kétszer is felborulhat a mostani világrend, ne alapozz arra, hogy akkor még bármi is járni fog...
2012. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem nem hülyeség.

Egy tökéletes világban az ember még munkaképes korában össze tudna szedni annyi pénzt, hogy abból öregkorában kényelmesen eléldegélhet. Nem kellene nyugdíjt fizetni, helyette mehetne másra a pénz. Mármint befizetnénk, csak adóként másra használnák fel.

2012. márc. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem vállald el. A nyugdíjba menés nem csak a kortól fog függni, hanem attól is, hogy hány év szolgálati időd van. Ha most elpazarolsz éveket, és esetleg később is munkanélkülivé válsz, akkor az így elpazarolt évek összeadódnak és később hiába akarsz majd nyugdíjba menni, nem lesz meg a szolgálati időd. A kor és a szolgálati idő nem fog pozitív irányba változni: egyre több lesz. Ez tuti, úgyhogy nem kell arra várnod, hogy majd felborul a világrend és ezeket eltörlik, vagy csökkentik :(
2012. márc. 24. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem meg ne vállald el. Nem tudom mi a szakmád, de inkább olyan munkát vállalj, ami egybe vág vele, ha nincs szükségetek annyira a pénzre. Ne csak az álláshirdetésekre jelentkezz, hanem keresd fel a cégeket, akiknél szeretnél dolgozni. Fiatal vagy és ezeket az éveket arra lenne a legjobb fordítani, hogy hasznos tapaaztalatokat szerezz. Jó, hogy megkapnád ezt az állást, de szerintem ez a tipikus "csak akkor vállald el, ha tényleg szükség van a pénzre."
2012. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
olyan helyre ne menj ahol nem vagy bejelentve semmiféle képen sem.. akkor a nyugdíjba se menne
2012. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

A nyugdíjra gondolj, de magadnak tegyél félre rá, ne az állami nyugdíjra appellálj.


Azt, hogy elvállald-e az állásokat, na abban nem tudok tanácsot adni.

2012. márc. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Ha végigdolgozod bejelentettként az elkövetkezendő 40 évet, akkor se biztos, hogy lesz nyugdíjad. Gondolom te is olvasod nap mint nap, hogy mennyi emberrel ki*aszott a kormány.. tanulj és keress egy jó munkát, ahol bejelentenek, de ne feltétlenül csak azért.
2012. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sokan még egyetem után több évvel se találnak melót (semmilyet!) és azok 24-25+ évesek, úgyhogy 22 évesen ne azon agyalj, hogy amit dolgozol, az bejelentett-e. Még így is előnybe leszel sokakkal szemben, ha találsz valami jó munkát 1-2 év múlva.
2012. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
Ki a francot érdekel a nyugdíj, mi 20onévesek már úgyse fogjuk azt megélni, mire oda jutunk ki lesz tolva 80 évre. Lesz addig még 15 világvége, 36 kormányváltás, 9 világháború
2012. márc. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
77%

9-nek és aki arra bíztatja a kérdezőt, hogy ne gondoljon előre:


Pont azok, akik így gondolkodnak kerülnek bajba, amint elérik a nyugdíjas kort... mert többen vannak, mint hinnétek! És ők sírnak a legjobban, hogy milyen kevés a nyugdíjuk és irigykednek azokra, akik egész életükben keményen fizették a járulékokat, és most egy kicsivel több a nyugdíjuk.

Nem utólag kell sírni-ríni, hanem előre kell gondolkodni és ha lehet, még félre is tenni ezekre az évekre.

2012. márc. 26. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!