Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Botka féle "fizessenek a...

A Botka féle "fizessenek a gazdagok" ha megvalósulna, lehet hogy a középosztály és a szegények adóztatását is magában fogja hordozni?

Figyelt kérdés

Nagyon ismerős nekem ez a szöveg, egész pontosan Bajnai hirdette ugyanezt.

Bajnai örökre véget vetett politikusi karrierjének, amikor a legszegényebbekre is kivetette az ingatlanadót. Magyar sajátosság ugyanis, hogy a legszegényebbek tömegei élnek nagy házakban, amelyet az előző rendszerben "kalákában" építettek fel. Egészen biztosan volt ebben ingatlan spekuláció is: " jól adóztassuk meg mindenki ingatlanját, hogy aztán a legszegényebbek feje fölül elvigyük a lakását".

Emlékezzünk, Bajnai is először csak a nagyon gazdagokra akart luxusadót kivetni, de aztán ebből váltott át arra, hogy a legszegényebbekre is kivesse az ingatlanadót.



2017. máj. 9. 13:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Attól még van ilyen. Attól, hogy valaki örököl egy 100 milliós ingatlant még egyáltalán nem garancia, hogy mellette jól is fog keresni. Ez a vagyonadó szerintem kivitelezhetetlen lenne, mert mindenki megpróbálná menteni a menthetőt és megúszni, ami csak újabb problémákat szülne. A nagyon gazdagok úgyis megoldanák, hogy ne kelljen fizetniük és az ostor ismét a szegényeken és a középosztályon csattanna.
2017. máj. 9. 14:32
 12/16 anonim ***** válasza:
40%
Tisztában vannak vele hogy talán a vakszerencse kormányra juttatná őket . Ezért meséket átlátszó ostobaságokat beszélnek , pl alapjövedelem . Igen hogyne meg segélypárt nem ? Jó nekik az ellenzék mert lé folyik be és lehet sajtóknak nyilatkozni tüntetést szervezni . Az nem érdekel ki mennyit szerez mire költi , ő dolga ha nem sárosan teszi . A nyomorultakat lehet más dolgára iriggyé tenni és ezáltal megpróbálni lejáratni .
2017. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=ihoq2WeGr10


Egy ilyen videót is találtam a vagyonadóról. Bár ez már talán túlzás. Mindenesetre ijesztőnek tűnik.

2017. máj. 9. 15:01
 14/16 anonim ***** válasza:
33%

Botka eddigi életét elvtársi magzatburokban élte le. Édesanyja is polgármesterként építette a szocializmust, kapcsolati tőkéje bőven belejátszott abba, hogy kisfia is polgármester legyen. Jól "benősült" a Lacika, így a Botka család újabb hátszelet kapott...


Szépséghibája a Botka féle politikai ámokfutásnak, hogy a lacifiú soha nem élte egy átlag magyar ember életét, a blabla, a smanca, a duma, a mellébeszélés "tudományát" már az anyatejjel magába szívta... Gyurcsányosan műveli az igazmondást, hazudik reggel, este meg éjjel, bírálja, de folyamatosan plagizálja a félnótás Fletót.


Egy szava sem igaz, hiteltelen, MesterházY féle politikai önjelölt, nagy önbizalommal, nagy mellénnyel, nagy dumával, miközben kilóg a szájából a lóláb...


Úgy lesz ő miniszterelnök, mint a búsképű lovag M...Y, erőlködik erősen, pedig már Mátyás király idején is tudta a pórnép, csak egyszer volt Pesten kutya vásár.

A felesleges ebeket meg a sintér majd begyűjti.

2017. máj. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Az azért vicces, amikor a jobboldal Rolex karórát, meg 25 milliós házat hánytorgat fel egy baloldali számára :)


De azért az is szomorú, hogy sokan csak jelszavakból meg jelmondatokból vonnak le messzemenő következtetéseket és hoznak ítéletet úgy, hogy gőzük nincs az adott programról. A szegények ezt az adót nem fizetnék, csak adott jövedelem és vagyon felett kellene fizetni, plusz ide tartozik a többkulcsos adórendszer bevezetése is.

2017. máj. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

" https://www.youtube.com/watch?v=ihoq2WeGr10


Egy ilyen videót is találtam a vagyonadóról. Bár ez már talán túlzás. Mindenesetre ijesztőnek tűnik."


Ja én is láttam, ijesztő nekem is, hogy egyeseknek ez a hitvallásuk.


Amúgy a filmből megtudhatod, hogy az előző rendszerben csak azért volt sikeres a magyar villamosenergia ipar, mert "kiváló nemzeti érzelmű vezetői és mérnökei voltak" illetve, hogy "Csonka Magyarország is a világ egyik leggazdagabb állama lenne, ha megfelelően vezették volna" és természetesen az első Orbán-kormány kivételével, mindenki hibás.

2017. máj. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!