Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A CSOK meg állítja vagy...

A CSOK meg állítja vagy inkább meg fogja állítani a népességfogyást Magyarországon? Várható további népességfogyás?

Figyelt kérdés
Otthonteremtő programot nagyon nyomják a fideszes csatornák szóval mi várható ez után ha az emberek ezt igénybe veszik a népességfogyást meg lett állítva így vagy ugyanúgy csökken Magyarország népessége ? m1 nagyon szeret ezzel a CSOK-al dicsekedni,hogy mennyien élnek vele .

2017. máj. 9. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Te hány embert ismersz aki felvette? Én nullát. És hányat aki emiatt vállalta be a harmadik gyereket? Én szintén nullát, de nem is tűnik valami okos döntésnek. Elég nehéz ennyiből új lakást venni és még más szempontok is vannak.


Propaganda az egész.

2017. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az új lakásos csok csak kevés embert érint, szóval nem sokat számít. A használt lakásos csok meg nem ér semmit, mert ha sokan igénybe veszik, az az árakat emeli, és csak ezért senki nem vállal gyereket.


Mi például jó ideje házasok vagyunk, de nem akarunk egyelőre gyereket, illetve lehet később is inkább külföldön vállalunk, a fő ok pedig az oktatási rendszer és az egészségügy állapota. Nem akar a feleségem azért 3 évet otthon lenni, mert nincs a bölcsödékben hely, illetve azt sem szeretnénk, hogy a leendő gyerekünk ugyanabban a poroszos rendszerben tanuljon, mint mi, plusz egy kis újkomcsi agymosással fűszerezve.

2017. máj. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én sem ismerek senkit sem bár nekem nem nagy baráti és ismerősi köröm van. Kettes én megértelek titeket. Nekem nincs feleségem gyerekem sem ,de én is így gondolkoznék ahogy ti !
2017. máj. 9. 17:27
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha valaha lenne gyerekem, akkor bizonyára kettőt vállalnék mert jó ha van a másiknak testvére, ebből kifolyólag ezek a gyerekek már külföldön születnének, nem itthon.

Csok-ot eddig milliomos vállalkozók igényeltek, nem átlag melósok.


Nem egy párttól kell várni az otthonteremtést, hanem mindenki saját magától veszi elejét a dolgoknak.

2017. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%

A CSOK csak olaj volt a tűzre, mivel egy fiatal, aki épp dönthet a sorsáról, hogy itthon nélkülözés vagy külföldön jó élet, az még inkább az utóbbit fogja választani. Mivel emiatt még nehezebb lett egy fiatalnak saját lakáshoz jutnia, mert pont annyival emelkedtek az ingatlanárak is, mint amennyi a CSOK összege.

Tehát a CSOK az nem egy kedvezmény volt az embereknek, hanem "vagy csinálsz 3 gyereket, vagy 10-20 millió forinttal többet fizetsz egy saját lakásért".

Ez sokakat még inkább elundorított ebből az országból, többek között engem is.

2017. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagyis még annyival kiegészítem, hogy: "vagy csinálsz 3 gyereket ÉS röghöz kötöd magad a fél életedre, vagy 10-20 millával juthatsz drágábban saját ingatlanhoz"
2017. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem állítja meg a fogyást, mert a fiatalok nagy százaléka külföldön képzeli ez az életét. A CSOK meg egy vicc, alig néhány ezer ember felel meg a feltételeknek. A megállításhoz lét- és jogbiztonságra, megfelelő bérekre, alacsonyabb adókra, megfelelő egészségügyi ellátásra, az oktatás szabadságára van szükség. Egy darabig kozmetikázhatják a népességi adatokat a határon túli magyarok állampolgárosításával, de attól nem lesz jobb senkinek. Ez az ország már csak a Mészáros Lőrinceknek jó.
2017. máj. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nagycsaládosként mondom, hogy ez az intézkedés rossz volt. Ismerek olyat, aki felvette, de amellett hogy ez hatalmas kiadás az országnak, felnyomta az ingatlan árakat, ezáltal a többségnek okozott gondot ( merthogy annak is kell laknia valahol akinek nincs, vagy csak egy gyereke van ) és nem lesz túl sok pozitív hatása.

A probléma többrétegű: a 3 gyerekeseknek 10 millió jár, a 2 gyerekeseknek viszont már csak 3 millió ( ez a támogatás, erre jön még a hitel ), az egy gyerekeseknek, illetve a nem gyerekeseknek pedig semmi nem jár. Azaz tisztességtelen.

Másodszor: egy gyerek felnevelése nem 10 millió forint. A gyerek első évében, onnantól hogy terhes lett a nő, egészen a születésig belekerül kb fél millióba ( eszközök, ruha, pelenka, orvos, vizsgálatok, gyógyszerek, vitaminok, stb ). Aztán megszületik a gyerek, növekszik, ruha kell, pelenka kell, ennivaló kell, új eszközök ( ágy, babakocsi, szekrény, stb ) kellenek és így tovább. Tehát még 1 gyerek felnevelése is több mint 10 millió forint, nemhogy 3-é. Magyarul ha valakinek eddig nem volt pénze gyereket vállalni, ezután se lesz.


Összegezzük: a CSOK-nak hála nem vállalnak többen gyereket, mert ugyanúgy nincs pénz felnevelni őket, ellenben a lakásárakat felnyomta, aminek hála az átlag embernek még nehezebb ingatlanhoz jutnia.

2017. máj. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Baxhatod a csókodat, amikor se normális fizetés, viselkedés, megbecsülés, oktatás, egészségügy, sem pedig semmi nincs ebben a retek országban.

Akkor ki fog neked ide a semmire gyereket vállalni? Csak az igénytelenek, akiknek teljesen természetes, hogy putriállapotokba fialnak.

2017. máj. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekünk 1 gyerekünk van, nem is tervezünk többet ebben a csodás országban. Viszont a panel lakás kezd szűkös lenni, így azt gondoltuk, hogy veszünk egy használt családi házat. Ezek kb 20 millió fölött vannak lakható állapotban (megyeszékhely, 0 munkahely, de a ház árak az egekben).


1 gyerek után 600.000 Ft CSOK jár használt ház vásárlása esetén. A vagyonszerzési illeték 4% (20 milliós ház után ez 800.000), illetve a készpénzfelvétel díja 2% (sokan csak készpénzzel hajlandóak üzletelni), ez +400.000 Ft, + az ügyvéd és egyéb járulékos költségek. Ha így vesszük, csak 1.2 millió az adó, amiből 600.000 ftot elengednek, de kb 1 millióval fel is verték még a használt házak árát a helyi piacon.


Tehát veszettül nem ér semmit a CSOK, csupán elengedik az 1.2 millió adó felét. Óriási, köszönjük! És én meg szerencsés vagyok, hogy tudtam megtakarítani az évek során és nem hitelből megy az egész! Nem mellesleg 1 gyerek után a pelenka ára több mint 600.000 Ft (a kajáról, ruháról még szó sem esett)... Inkább engednék el az adód, 100X többet érne!!!


Azok járnak jól, akiknek már megvolt a 3 gyerek és utólag veszik fel a pénzt. De ezek többsége nem is volt igazán rászoruló, illetve ettől nem fog növekedni a népesség, hiszen meglévő gyerekre vették fel.

2017. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!