Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te megengednéd, hogy Magyarors...

Te megengednéd, hogy Magyarországon hangszóróból imára hívjon a müezzin a muszlim imaidőkor, ahol van mecset?

Figyelt kérdés

Magyarországon élnek muszlimok és mecseteik is vannak. Ezen emberek között vannak bevándorló közel-keletiek pl. arabok, törökök, de őshonos magyarok is akik felvették a muszlim hitet.


Az imára hívás egy fontos része a muszlim vallási életnek, mivel ez emlékezteti a muszlimokat vallásuk alapvető tételeire, és tudatja azokkal az ima időpontját, akiknél például nincs imakor csörgő mobil. Hasonló a szerepe, mint a harangszónak a templomi mise kezdetekor a keresztényeknél.


Te engedélyeznéd az, hogy Magyarországon szóljon a müezzin, a minaretből, amikor eljött az ideje a muszlimok imájának?



2017. máj. 9. 19:35
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
54%
Nem, sőt a harangozást is betiltanám. Vannak karórák és okostelefonok, tessék azzal emlékeztetni magukat, hogy kisgyerek módjára mesekönyveket fogadnak el valóságnak.
2017. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
55%

Kifejezetten zavarónak találnám, egyáltalán nem örülnék neki. Ha már itt tartunk a keresztények harangozása sem tetszik, de az legalább napi egyszer van, olyan időpontban amikor vélhetően senkit sem zavar (délben). Ráadásul ez a magyar történelem része (noha nem miattunk van a déli harangszó, de ez szépen beleépült a magyarságtudatba).


Egyébként nem is hinném, hogy találnál olyan muszlimot, akinek ez kifejezetten hiányzik, vagy nagyon kardoskodna a "bevezetése" mellett. Minek? Teljesen marginális a muszlimok aránya az országban, semmi szükség nincs 99,99%-ban nem muszlim lakosságú településeken ezzel bosszantani mindenkit.

2017. máj. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem nincsen kivetnivaló benne, ha a csendháborítás tényét nem meríti ki, hiszen reggeltől estig mindenki azt bömböltet amit akar. Ha a szomszéd hülyegyerek lehúzott ablakkal bömböltetheti a Tiesztót a pimpelt golfjából, akkor egy vallásos ember - akinek ez fontos - is kelthet zajt. Amúgy eme konkrét esetben szerintem kb. olyan szabályozással kellene ezt megoldani, hogy pl. az adott körzetben milyen számban vannak jelen muszlim vallásúak. Ha nem összesen 2 kószál arra, hanem letelepedett egy városrészbe mondjuk egy közösség, akkor ez nem probléma. Legalábbis nekem. Gondolom a migráncsozós honfitársaim másképpen gondolják.
2017. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
70%

12-es, mikor láttál utoljára templomot? A nagyobb templomok egész nap óránként négyszer ütnek... katolikuséknál vasárnap nem ritka a két mise, azaz két harangozás, de felkapottabb templomok nem csak vasárnap miséznek, és/vagy nem csak kettőt.

Plusz a református és az evangélikus templomok, de azok tényleg csak heti egyszer húzzák, de akkor öt percig:D

2017. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Talán. Főleg ha nem a radikálisok agymosására használnák.
2017. máj. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
38%
az a baj a putris muszlimokkal hogy ha te tiszteletben tartod őket ők viszont már nem fogják eltűrni hogy nem hiszel a mesékben
2017. máj. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
90%

"12-es, mikor láttál utoljára templomot? A nagyobb templomok egész nap óránként négyszer ütnek... katolikuséknál vasárnap nem ritka a két mise, azaz két harangozás, de felkapottabb templomok nem csak vasárnap miséznek, és/vagy nem csak kettőt. "


Ma? Ja igen van valami rövid harangszó talán 8-kor meg estefele. De még mindig nem ez, és közel sem ennyi ideig:

https://www.youtube.com/watch?v=DCd0oxTM02M


A falat kaparnám ettől, ha minden nap hallgatnám. Turistaként nagyon jó pofa dolog én elhiszem, de valamiért ateistaként nem érzem szükségességét, hogy napi 5x olyan nyelven turbékoljanak nekem, amit nem csak én nem értek, de gyakorlatilag senki és abszolút senkihez sem szól.

2017. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
24%

17, "van valami rövid harangszó"

Ecseri úti templom, óránként négy "valami rövid harangszó". Ezen kívül minden egyes nap napi kétszer misére hívó harangozás (ami ugyanúgy van 4 perc hosszú, mint amit linkeltél). Kivéve nyáron, mert akkor vasárnaponként van vagy 4 mise.


Elfogult vagy, nem akarod látni. De én hallom:D

2017. máj. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
24%
Jameg a déli harangszó minden nap, mert just for fun.
2017. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
93%
Inkább jelbeszéddel hívja imára a hívőket. Az csendesebb.
2017. máj. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!