Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Te megengednéd, hogy Magyarors...

Te megengednéd, hogy Magyarországon hangszóróból imára hívjon a müezzin a muszlim imaidőkor, ahol van mecset?

Figyelt kérdés

Magyarországon élnek muszlimok és mecseteik is vannak. Ezen emberek között vannak bevándorló közel-keletiek pl. arabok, törökök, de őshonos magyarok is akik felvették a muszlim hitet.


Az imára hívás egy fontos része a muszlim vallási életnek, mivel ez emlékezteti a muszlimokat vallásuk alapvető tételeire, és tudatja azokkal az ima időpontját, akiknél például nincs imakor csörgő mobil. Hasonló a szerepe, mint a harangszónak a templomi mise kezdetekor a keresztényeknél.


Te engedélyeznéd az, hogy Magyarországon szóljon a müezzin, a minaretből, amikor eljött az ideje a muszlimok imájának?



2017. máj. 9. 19:35
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
8%
Mennyi nyugdíjas van itt....
2017. máj. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"Elfogult vagy, nem akarod látni. De én hallom:D"


Te komolyan nem olvasod el amit írtam? A déli hangszót jeleztem, meg hogy van este és reggel. Finom sincs milyen csudatemplomod van, de 100%, hogy ez nem általános amiről te beszélsz. Templom közelében lakom, nincs négy óránként harang. Ismerek olyan templomot város főterén, ami x óránként ad HARANGJÁTÉKOT aminek abszolút semmi köze nincs a kereszténységhez.


Továbbá kifejtettem azt is, hogy engem ez is zavar, egy napjában 5x ugyan azt üvöltő imám idegen nyelven történő hablatya meg pláne idegesítene (magyarul is). És köszönöm, nem nyugdíjas vagyok hanem 24 éves, de valahogy ge..cire semmi szükségét nem érzem, hogy valaki a tudtomra hozza, hogy most az ő vallása szerint épp milyen ünnep meg milyen regula van. Oldja meg magában, ez a magánügye.

Nagyon szeretem a death metált, mégsem dörgölöm senki orra alá és nem játszok le klasszikus számokat napjában egyszer sem hangosan olyan embernek aki nem kíváncsi rá.

2017. máj. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
a nagyobb templomok jó része minden negyed órában kondít, negyedkor 1et, félkor 2t, 3/4kor 3at. egészkor 4et. de ez halkabb, és csak 1-1 kis kondítás.. rendes harangozás hosszan délben van, meg sok helyen mise és temetés miatt ugye.
2017. máj. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Arról a csodatemplomról beszélek, amiről 23as


Én is szeretem a metált, csak én a powert meg a folkot. De ennek semmi köze a témához:D

2017. máj. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
49%
én lennék az első aki lerugdosná a hangszórkat, semmi szükség vallási fasizmusra Magyarországon; van elég bajunk az agymosott muszlim horda nélkül is.
2017. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!