Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom miért...

A magyar társadalom miért munkamániás?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom a magyar embereknél, hogy a munkájuk az életük, azért élnek, hogy dolgozhassanak. A fiatalok annyira nem, de az idősebbeknél szinte kivétel nélkül ezt látom. Ha nem látok valakit már régóta és találkozunk, akkor egyből a munkámról és a munkahelyemről kérdez és ő is arról beszél, az neki a nagy témája, a munkahely meg a munka. Nincs is élete, semmi nem is érdekli, csak a munka.

Honnan jön ez? Már nagyon unalmas.



2017. máj. 10. 12:35
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
46%

11.


Engem így neveltek, első a kötelesség. Szégyellném magam, ha azt mondanák rám: ez az ember megbízhatatlan, nem lehet rábízni semmit, tessék - lássék elvégzi a munkáját, de alapvetően letojja a világot.


Ez nem azt jelenti, hogy ne lehessen más hobbija az embernek, de azzal nem veszít sokat, ha szereti a munkáját. Munkával teli az életünk, akkor próbáljuk már megtalálni benne a szépséget.


Aki tingli - tangli alak, az annyit is ér. Aki szívvel - lélekkel csinálja amit rábíztak, én hiszek benne, hogy előbb - utóbb felfigyelnek rá, többet fog keresni, jobb állások közül válogathat.

2017. máj. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

"De a példádból Jani szerintem nem munkamániás, hanem egy alkoholista, akinek kell a pénz a piára, ezért dolgozik."


És most attól miért ne lehetne munkamániás, hogy alkoholista? A kettő nem zárja ki egymást. Amúgy nagyon büszke magára, hogy ő mennyit dolgozik és szerinte is megérdemli az italt, mert hajt érte. A múltkor beszéltem vele és ez a véleménye.

Amúgy tényleg sokat teper. Hétköznap reggel háromnegyed 5-kor kel, megy dolgozni a kollégákkal és este háromnegyed 7-re ér haza. Sokszor elmegy még kaszálni vagy valami. Aztán hétvégén meg fusizik. Valóban átdolgozza az egész életét, de nem jut sehova. Szerintem ezért is iszik, ami csak még jobban leépíti őt. Na, itt tart ma a vidéki Magyarország.

2017. máj. 10. 14:05
 23/39 anonim ***** válasza:

'Amúgy nagyon büszke magára, hogy ő mennyit dolgozik és szerinte is megérdemli az italt, mert hajt érte.'


Akkor is legyen majd büszke, ha a sok pia miatt a szervezete lassan bekrepál :)

2017. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

robgros


Hát barátom, te nem érted a magyar ember lelki világát. :)

2017. máj. 10. 14:19
 25/39 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Te rocker vagy?

2017. máj. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Hát, meg még kólát is iszok és farmerben is járok!

Mit fog gondolni a sok elvtárs, amikor megtudja!

2017. máj. 10. 14:28
 27/39 anonim ***** válasza:
77%
Javítsd ki arra, az alkoholista magyar ember lelki világát :)
2017. máj. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Nem csak jól látod a dolgokat, szabadon de jól gondolkodsz.
2017. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

'Mit fog gondolni a sok elvtárs, amikor megtudja!'


Ne gondoljon semmit! Lejárt az ő idejük :)

2017. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
74%
Az egyéniséggel rendelkező emberek, nem követik a birkák gondolkodását.
2017. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!