Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar társadalom miért...

A magyar társadalom miért munkamániás?

Figyelt kérdés

Azt tapasztalom a magyar embereknél, hogy a munkájuk az életük, azért élnek, hogy dolgozhassanak. A fiatalok annyira nem, de az idősebbeknél szinte kivétel nélkül ezt látom. Ha nem látok valakit már régóta és találkozunk, akkor egyből a munkámról és a munkahelyemről kérdez és ő is arról beszél, az neki a nagy témája, a munkahely meg a munka. Nincs is élete, semmi nem is érdekli, csak a munka.

Honnan jön ez? Már nagyon unalmas.



2017. máj. 10. 12:35
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem a rendszerváltás előtti időkben/egypártrendszerben beléjük sulykolták ezt a munka központúságot. Annak a lenyomata.
2017. máj. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
72%

Mert mindig is szolga ország voltunk, és munkából éltek az őseink is. Sokan azt hiszik, mi egy nagy és szabad ország voltunk a történelem során csak a csúnya franciák, csúnya Trianon ezt elvette tőlünk, holott nem. Mindig is osztrák/habsburg fennhatóság alatt volt az ország, úgy ahogy Csehország is, a Horvát Bánság is, a mostani Szlovákia, Erdély, Lengyelország és Ukrajna egy része, Bosznia, Vajdaság és Olaszország egy része is.

Egyszóval mi sosem voltunk független és szabad ország, max már napra amíg vissza nem hódítottak. Mi mindig is munkából éltünk, nem mások munkájából.

2017. máj. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
92%
Bár függ attól is, miféle közegben mozogsz, mert én idősebbektől még nem hallottam állandóan a munkámról/munkáról kérdezősködni.
2017. máj. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 árokpart ***** válasza:
94%
2-es nem erről van szó. Az osztrák, a cseh és a szlovák ember is munkából él és élt régen is. Szerintem nálunk azért van ez a mentalitás mert egyrészt a múlt rendszer miatt, másrészt nem úgy történt a rendszerváltás mint a többi visegrádi országban.
2017. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ez normális a fiataloknál is előjön a iskola. Soknál a munka határoz meg mindent, ott találkozik emberekkel, abból él meg, főnökök miatt vagy ideges.

Számomra ilyen mi van veled kérdésnek tűnik.

2017. máj. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
69%

Ez így van. Nemrég költöztem falura, már nagyon sok mindenkit megismertem. Szinte első kérdésük, hol dolgozol.

Én nem dolgozom sehol, neten adok veszek dolgokat, amiből jól megélek. Jól: mint ha dolgoznék 100eft fixre megvan havonta de még több is.

Nem gyengén lenéznek, mert szerintük pénzt csak munkával lehet keresni, szemükben én csak egy munkanélküli naplopó vagyok.

2017. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
60%
Azért azt még hozzátenném, hogy egy otthoni 100eft felér egy munkahelyi 140eft-al.
2017. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
74%

Ez a normális. Én szeretem az olyan embereket akik szenvedélyesen beszélnek a munkájukról - hacsak nem nagyon tolakodók.


Én azt vallom, hogy meg kell találni a szépséget a munkában. Dolgozni kell, így is, úgy is. Akkor próbáljuk már meg jókedvvel, profin csinálni.


Még egy vécésnéni is élvezheti a munkát, mindig tiszta a klozett, van papír, illatos a helyiség, elégedettek a betérők stb. Több borravalót kap, jobb a kedve mindenkinek.


Épp az a baj, hogy hazánkban sok a kedvetlen unott ember és másra is ráragasztják ezt.


És aki szereti a munkáját, azzal elégedett lesznek a főnökei, partnerei, van esélye többet keresni, jobban élni.

2017. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

Hát az lehet, hogy a Kádár-rendszerben verték beléjük. Sőt, egészen biztos.

De az a fura, hogy olyan emberekben is bőven megvan ez a mentalitás, akik a Kádár-rendszerben még fiatalok voltak és lázadtak, rockerek voltak, punkok és ehhez hasonlók. Ha ők akkor másképp gondolkodtak, akkor hogyan lett belőlük mégis olyan, mint a szüleik, hát azt nem tudom.

2017. máj. 10. 13:22
 10/39 A kérdező kommentje:

"Ez így van. Nemrég költöztem falura, már nagyon sok mindenkit megismertem. Szinte első kérdésük, hol dolgozol.

Én nem dolgozom sehol, neten adok veszek dolgokat, amiből jól megélek. Jól: mint ha dolgoznék 100eft fixre megvan havonta de még több is.

Nem gyengén lenéznek, mert szerintük pénzt csak munkával lehet keresni, szemükben én csak egy munkanélküli naplopó vagyok."


Pontosan erről beszélek, ez a naplopózás és a munkanélkülizés már az agyamra megy. Amúgy én is vidéken élek egy faluban. Tényleg teljesen ilyenek az emberek.

2017. máj. 10. 13:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!