Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a hülyeség, hogy a 65...

Mi ez a hülyeség, hogy a 65 év felettiek ingyen utazhatnak? Nem lenne elég ha csak településen belül ill. A legközelebbi városba? Máshova meg féláron mint a diákok?

Figyelt kérdés
2017. máj. 11. 13:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

A nyugdíjasok ingyenes utaztatását egy idő után muszáj lesz eltörölni, ugyanis egyre több a nyugdíjas, és egyre kevesebb az adófizető, így az ingyenes utazgatás fenntarthatatlan lesz.

A nyugdíjasoknak is meg kell érteniük, hogy a közlekedést lebonyolító vállalatok is pénzzel működnek. Eredetileg a 90%-os kedvezmény pont a nyugdíjasoknak készült, de aztán inkább ingyenessé tették nekik. A mai gazdasági helyzet egyáltalán nem indokolja ezt a luxust.

Én is igazságtalannak tartom, hogy sok nyugdíjas unalmában utazgat, akár csúcsidőben is, míg sok kisiskolás meg diák/egyetemista kifizeti a súlyos bérletárakat, vonat/busz jegyet, miközben ők nem kedvtelésből utazgatnak, és nekik bevételük sincs.

2017. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyik párt sem fogja ezt a kiváltságot megszüntetni,hisz a nyugdíjasok az egyik legnagyobb szavazóbázis.

Minden politikai rendezvények nyuggerbandák vannak.

Ha elvenné az ingyen utazást,akkor az ellenzékre szavaznának,az meg nem hiányzik Orbánnak.

2017. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
31%

#5! Megvárom, míg 65 éves leszel, másnap páros lábbal rúglak le a tömegközlekedésről, ha egyszer is elvéted, mikor utazhatsz. Később egyéb fenyítő eszközöket is be fogok vetni. Bár azt nem remélem, hogy valaha is valamit megérts.

Ja, hogy miért vagyok ennyire felháborodva? Te voltál az utolsó csepp a pohárban. Túl sok a hőzöngő ingyenélő, akinek más dolga sincs, mint mások életébe gázolni, siránkozni, jajgatni, de hogy mi tenne jót ennek a országnak, azt meggondolni se tudni.

2017. máj. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
24%
Ha meg autót vezetnek az a baj :)
2017. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
13%
BKV bérletet kéne emelni 40000-re havonta, havonta 1x utazok és 4x300 a jegy 1 napra 1200 forint, aki meg naponta jár az meg 316 forintból utazik bármennyit egész nap.
2017. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
13%

"kifizeti a súlyos bérletárakat"


316 forintot fizetsz és pöffeszkedsz a helyement amikor én 1200-at fizetek ugyanazért az útért. A bérletet fel kell emelni 40000-re havonta vagy nem is kell bérlet, mindenki annyit fizessen amennyit utazik, csak jegy legyen.

2017. máj. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem igazán ide tartozik, de elmesélem a nemrég velem történteket.

7:30-kor ment volna a buszom, amivel épp beérek, akár csak rengeteg diák. Mondanom se kell, szinte kifolytak az ablakon a túlzsúfoltság miatt. Sofőr inkább úgy döntött, ennyi elég, és a kintiek bánatára becsukta az ajtót, majd továbbindult. Kemény 10 perccel (!!) később indult a következő (persze ezzel már elkésünk). Meglepődve tapasztaltam, hogy csak annyian voltak azon, amennyi kimaradt az előzőből. Az utasok életkor szerinti összetételét bizonyára nem kell részleteznem...

Vagy mondhatnám, amikor a hasonlóan tele lévő buszon, valószínűleg friss igazolvánnyal rendelkező vénasszony befészkeli magát két ülőhelyre is. Elvégre nehogy már a csomagja neadjisten a földre kerüljön, netalán (káromkodni fogok, sajnálom is) az erre a célra kialakított fej felett lévő csomagtartóba. Bár értem én, lehet, hogy az kívülről merő retek, de belül épp a porcelánkészletét szállítja, így az nem kerülhet épp akárhová. Nem magam miatt, megszoktam már, de mikor látod, hogy ott szenvedi az utazást egy 6-7 év körüli kislány és a kicsit idősebb testvére szinte szemed előtt lesz rosszul... kicsit ilyenkor "kinyílik a bicska a zsebben". De a legjobb, hogy mikor szólnak neki, még ő kezd el jópofiskodni és játssza a jótétlelket.


Végül is, nem vetném el az ingyenes utazást, de korlátoznám. Csúcsidős módszer vagy a járat telítettségétől függően lehetne jelképes összeg.

2017. máj. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
84%
De, talán elég lenne, bár szerintem többnyire, úgyis erre használják.
2017. máj. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
90%
Igazából, nem is korhoz kellene kötni ezeket a kedvezményeket, hanam szociális helyzethez, ahogy már írta valaki.
2017. máj. 12. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!