Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a hülyeség, hogy a 65...

Mi ez a hülyeség, hogy a 65 év felettiek ingyen utazhatnak? Nem lenne elég ha csak településen belül ill. A legközelebbi városba? Máshova meg féláron mint a diákok?

Figyelt kérdés
2017. máj. 11. 13:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az lenne a legjobb ha alapjáraton ingyen utazhatnának, de ha csúcsidőben veszik igénybe a szolgáltatást akkor csak 50% kedvezményt kapjanak.


Amúgy ez marad így, mert a kormány egy ilyen lépéssel hatalmad felháborodást keltene a nyugdíjasok között, akii a szavazótáboruk nem kis részét teszik ki...

2017. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
31%
Kis köcsög! Miért sajnálod, ha a 65 éven felettiek ingyen utaznak?
2017. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%
Igen, a kormányunk a nyuggerek, pardon, a nyugdíjjasok kormánya... úgyhogy ezt gyorsan felejtsd el! :(
2017. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nem sajnálom tőlük, sőt, örülnék, ha mindenki ingyen utazhatna.

De sajnos egy szolgáltatás fenntartása nem ingyenes, karban kell tartani, takarítani kell, bárt kell adni a dolgozóknak.

A kedvezmény a nyugdíjasok felé teljesen jogos (pl, 50%, mint a diákoknál, teljesen rendben lenne szerintem), viszont az ingyenesség szerintem inkorrekt a többi emberrel szemben, illetve nagyon sok bevételkiesés.

2017. máj. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Csiß ***** válasza:
81%

"Kis köcsög! Miért sajnálod, ha a 65 éven felettiek ingyen utaznak?"


Mondjuk azért,mert lépni alig tud, de nekik már reggel 7-kor tolakodni kell a tömegközlekedésen,mert elkésik a boltból/fodrásztól/akárhonnan.Mi,akik megyünk megkeresni a nyugdíjára valót meg álljunk végig az úton (esetenként 30+ km),mert ha nem adod át a helyet akkor meg úgy néz rád,mint a véres rongyra.Reggel 9 előtt és délután 15:00-17:00 között én sem engedném Őket ingyen utazni.

2017. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem is hülyeség kor alapján kedvezményeket osztogatni. Miért nem lehet egységesen szociális helyzethez mérni?
2017. máj. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
Nyugdíjat kell először is emelni, hogy legyen pénzük az öregeknek és utána meg lehet szüntetni az ingyenes buszoztatást. Szerintem se korrekt a többi emberrel szemben, hogy mindenki fizet csak ők nem.
2017. máj. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%
Tudod elég kevés dolog van ingyen ebben az országban de látom te azt a keveset is sajnálod másoktól.
2017. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Annyiból jogos a kérdés, hogyha belegondolsz egy 12 éves gyereknek is ki kell fizetnie a vonatjegy 50%-át, pedig neki semmi önálló bevétele nincs. Tehát anyu-apu pénzét költi. Akkor a nyugdíjasnak, akinek van saját bevétele (nyugdíj) miért van full ingyen...


+ azt is hozzá lehet venni, hogy ilyen nincs máshol. Ausztriába például évente ki kell váltani egy igazolványt (pénzért), és utána abban az évben jogosult 50% kedvezményre. De ehhez hasonló igazolványos rendszer van Angliában, Dániában, vagy Franciaországban is. Finneknél van például az, hogy elég a személyi, de ott is csak 50% van.


Belgáknál van valami olyasmi rendszer, hogy a nyugdíjasok km-től függetlenül egységáron utazhatnak (valami 5-6 euro), de munkanapokon csak 9 óra után vehetik igénybe + hétvége és ünnepnapok.


Tehát az igazságosság jegyében, lehet megérne elgondolkodni, hogy a nyugdíjas is fizessen legalább 50%-ot, ha már az önálló jövedelemmel nem rendelkező 10 évesnek is kell.

2017. máj. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem arról szól, hogy ingyen van vagy nem, hanem arról, hogy egy piacgazdaság nem úgy működik, hogy egy országban 3 millió+ ember kiváltságokat kap, miközben a másik 6,5 milliónak kell kifizetnie az egészet.

Melyik nyugati országban utazhatnak ingyen a nyugdíjasok?

2017. máj. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!