Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az MSZP el akarja üldözni a...

Az MSZP el akarja üldözni a sikeres, tehetséges embereket és a helyükre migránsokat telepítenének be?

Figyelt kérdés
A fizessenek a gazdagok amellett hogy feszültségkeltő és társadalmi csoportokat hergel egymás ellen gyakorlatilag a tisztességesen dolgozó ,sikeres tehetős emberek lehúzásáról is szól, akik ezáltal elvesztik a vállalkozókedvüket vagy éppen féltik a vagyonukat és könnyen lehet, hogy egy ilyen program megvalósulása esetén elhúzzák innen a csíkot. Engem nem érint közvetlenül a dolog, mivel csak pár 100ezret keresek és nincs nagy vagyonom,de én még az egykulcsos adót sem érzem igazságtalannak, végül is mindenki ugyanazt a 15%-ot fizeti, tehát aki 100 ezret keres az 15 ezret, aki 1 milliót az 150 ezret fizet be, szóval nem értem, mi ebbe az igazságtalan. Nekem a szüleim mondták, amíg náluk laktam, hogy amíg az ő kenyerüket eszem, addig nincs jogom követelőzni. Jelenleg ez az ország a gazdagok és a felsőközéposztály kenyerét eszi, most is ők adóznak a legtöbbet. A vagyonnal kapcsolatban is kellett adózni eddig is, ezért nem is értem, miért kéne még egyszer lesújtani azokra, akik eddig tisztességesen adóztak. Ha ezek ellen a tehetős emberek ellen uszítjuk a szegényebb rétegeket és fenyegetőzünk , hogy fizetniük kell, mintha ők lennének a hibásak, hogy itt tart ez az ország, az el fogja innen üldözni őket. Aztán Botka lebontja a határt és jöhetnek helyettük a migránsok. A kérdés azonban, hogy a nincstelen bevándorlókat és az itthon maradt szegényebb rétegeket ki fogja eltartani, ha a módosok elmentek? Nem örülnék ha Magyarországból újra egy 50-es években leragadt kommunista állam lenne. Persze a jelenlegi rendszer se jó, de nem az a megoldás, hogy megbüntetünk, elüldözünk minden sikeres embert, hanem azt a pár ezer oligarchát és bűnözőt kell rácsok mögé küldeni, akik valóban tönkretették az országot, nekik egy vagyonadó meg se kottyanna, az pont hogy tisztességes embereket érintené rosszul. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogy az országban a vagyon nagy része ingatlanvagyonban van, tehát a vagyonadó egy ingatlanadót jelenteni, amit már Bajnai alatt is láthattunk, hogy a szegény családokat is keményem megadóztatták az ingatlanjuk miatt.

2017. máj. 15. 08:38
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Ez mind nagyon szépen hangzik ,de kétlem, hogy ezt a nagy szolidáris intézkedést pont az MSZP tenné meg, az a párt amelyik már több focicsapatnyi börtöntölteléket termelt ki magából, Hagyótól, Czuslágon át, Simon Gáborig és még sorolhatnánk. Már Rákosi idejében megtörtént ez a "fizessenek a gazdagok" vagyis elvették a gazdagoktól amit lehetett, de a szegény egy cseppet sem éltek jobban. Lehet, hogy New Yorkban ez működik, lehet ,hogy az ő gazdagjaik sokkal különbek(meg valószínűleg azok jóval gazdagabbak is), de valószínűleg sajnos ez igaz a politikusokkal kapcsolatban is. Itthon én egyik pártról sem tudom elképzelni, hogy valóban szolidáris intézkedéseket tesz, sosem tették, most miért tennék?


Már leírtam, hogy ezt a fajta adóztatást egy gazdag országban meg lehet csinálni, de Magyarország még nem tart azon a szinten, előbb valahogy össze kéne szedni magunkat, inkább a kapitalizmus útján kéne elindulnunk, hogy egyáltalán legyen annyi és olyan gazdag ember, akiket van értelme megadóztatni.

Mert oké, meg lehet adóztatni a mostani módosakat is, de ebből aligha lesz érezhető bevétele az államnak. Ha az egészségtelen kajákra vetnének ki adót, állítom, hogy sokkal nagyobb bevételre lehetne szert tenni és a lakosságot is arra ösztönözné, hogy egészségesebben éljenek.

2017. máj. 15. 17:49
 22/29 anonim ***** válasza:
Chips adó nem mond neked semmit?
2017. máj. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Tudom, épp ezért mondom, meg a dohányárut is lehet említeni.

Ezekből sokkal nagyobb bevétel származik egyébként, mint ami származna a gazdagok megadóztatásából.

2017. máj. 15. 18:08
 24/29 anonim ***** válasza:

17-es vagyok: Mielőtt valaki ezzel jönne, sosem szavaztam a FIDESZ-re, MSZP/FIDESZ menjen a süllyesztőbe.


De ez a "Fizessenek a gazdagok" ez tényleg annyira undorító demagógia, ami kb. a Fidesz "Állítsuk meg Brüsszelt" színvonalát hozza.


A Fidesz legalább "ért" ahhoz hogy a szavazóit megszólítsa. Az MSZP ezzel csak magával cseszne és az átlagosnál jobban kereső, de nem gazdag emberekkel, hogy aztán a suttyó, alkesz, prolikra költse el a beszedett adót.

2017. máj. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

"Ez mind nagyon szépen hangzik ,de kétlem, hogy ezt a nagy szolidáris intézkedést pont az MSZP tenné meg, az a párt amelyik már több focicsapatnyi börtöntölteléket termelt ki magából, Hagyótól, Czuslágon át, Simon Gáborig és még sorolhatnánk."


Soroljad főleg a nagy elszámoltatást elítélteit, 2 év alatt 1442 vizsgált eset 4,23 százalékában született feljelentés; 0,49 százalékában emeltek vádat és ezek voltak a 2014. február 26. adatok és azóta még több embert mentettek fel.

("Eszerint 2010 novemberétől 2012 augusztusáig 1442 ügyet vizsgáltak, amiből 61 esetben tettek büntetőfeljelentést. Az akkori állás szerint a 61 ügyből 7-ben történt vádemelés, 30-ban még nyomoztak, 24-ben pedig már akkor megszüntették a nyomozást.")


Csak arról a Zuschlag Jánosról beszélsz, aki 2014-ben már kormánypárti polgármesterért kampányolt?


"Már leírtam, hogy ezt a fajta adóztatást egy gazdag országban meg lehet csinálni, de Magyarország még nem tart azon a szinten, előbb valahogy össze kéne szedni magunkat, inkább a kapitalizmus útján kéne elindulnunk, hogy egyáltalán legyen annyi és olyan gazdag ember, akiket van értelme megadóztatni. "


Jó ezt elfogadom, csak akkor nem lehet, hogy hatalmas veszteségeket termelő rezsicsökkentés, helyett átmenni Pozsonyba és megkérdezni a szlovák kormányt, hogyan hajtották végre 8 év alatt, ameddig egykulcsos adó volt, hogy bevezessék az eurót és a te felfogásod szerint gazdag nyugati ország lett, mert visszavezették a többkulcsos adót.


"Tudom, épp ezért mondom, meg a dohányárut is lehet említeni.

Ezekből sokkal nagyobb bevétel származik egyébként, mint ami származna a gazdagok megadóztatásából."


Látszik nem érted, én komolyan nem tudom mi olyan nehéz ezen. Nem bevételt akarnak növelni, hanem az X fizetés alattiaknak SZJA mentességet adni, ezen hiányt onnan pótolni.


Van két jó idézetem, ami leírja a magyar adórendszert és a adó-bér viszonyát.


"Magyarországon adó nem szűnik meg, csak átalakul."


Magyarországon 9 kormány együttesen egyetlen adó fajtát szüntetett meg, ezért van az, hogy "Magyarországon svéd adórendszer van etióp bérekkel."


Az mondjuk jobban zavarhatna, hogy a Kupa Mihály által bevezetett adófajták(33 vagy 34, ha jól emlékszek), képest 2017-ben 59 van, ez megegyezik a Németországéval, annyi különbséggel, hogy ott a egyszerű dolgozó német vagy vendék munkás nagyon sok mindent le is írhat az adóalapjából.

2017. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
#24: Demagógia ide, vagy oda, ha a szegények szavazataira hajt az MSZP, akkor a "Fizzessenek a gazdagok!" szlogen, akár eredményes is lehet.
2017. máj. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
A sikeres, tehetséges emberek, lassan mind nyugatra mennek.
2017. máj. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Az MSZP alatt is sokan mennének ki külföldre, a felől ne legyen kétség.


De hatalomra viszont tuti nem kerülnek...

2017. máj. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
#28: Ez igaz, de most Magyarország jobban teljesít és erősödik, mégis mennek.
2017. máj. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!