Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon jár milliós...

Milyen alapon jár milliós állami támogatás olyanoknak, akik semmilyen munkát nem végeztek az életükben?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, egyetemista. Hogy egyetemen tanulhassak, jól kellett tanulnom középiskolában. Államilag támogatott képzésre jutottam be, ez hatalmas segítség, de még így is drága maga az élet. Eleinte diákhitelt vettem fel, majd hogy ne kelljen milliókat visszafizetni, időben munkát kerestem. Azaz én 19 évesen dolgozok, hogy tanulhassak és azért tanulok, hogy később dolgozhassak.

Szüleim el akarják adni nagyszüleim falusi házát. Most hétvégén otthon voltam, mondták hogy nemrég jött egy érdeklődő. Életében nem dolgozott rendes munkát, jelenleg közmunkás, részletre akarta megvenni a házat állami támogatással. Szüleim nem mentek bele, de nem ez a lényeg.

Megkérdeztem milyen állami támogatással, hiszen ilyeneket nem tanítanak iskolában, hogy kinek mi jár. Szüleim se tudták elmagyarázni. Egyszerűen a hátrányos helyzete miatt, hogy kisebbségi és közmunkás, jár neki a támogatás.

De miért? Nekem miért kell hitelt felvennem és dolgoznom azért, hogy tanulhassak és neki miért jár milliós támogatás lakás vásárlásra anélkül, hogy egy gazszálat letett volna az asztalra?


2017. máj. 15. 09:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen egyetértek. Ha rajtam múlna, a felsőoktatás fizetős lenne, és az illető sem kapna támogatást lakásvásárlásra. Így lenne fair.
2017. máj. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

'Miért szerinted egy magyar embernek hol kéne dolgoznia,ha nem magyarországon? Amúgy meg ha nem tetszik, kitakarodhatsz Ausztriába.'


Nem is tudtam, hogy a gyakorin divat meghatározni, ki hol vállalhat munkát :)

Az Unió, amiben vagyunk, lehetővé teszi a szabad munkaerő-áramlást, még ha neked ez nem is tetszik.

2017. máj. 15. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

"'Miért szerinted egy magyar embernek hol kéne dolgoznia,ha nem magyarországon? Amúgy meg ha nem tetszik, kitakarodhatsz Ausztriába.'


Nem is tudtam, hogy a gyakorin divat meghatározni, ki hol vállalhat munkát :)

Az Unió, amiben vagyunk, lehetővé teszi a szabad munkaerő-áramlást, még ha neked ez nem is tetszik."


Ebben csak akkor lenne igazad, ha nem MO fizetné az oktatást, és itt NEM a tandíjra gondolok, hanem a tanárok fizetésére, az iskola felszereléseire, az épület költségeire, stb, amit a tanuló igénybe vett - ezért cserébe elvárható töle, hogy a tanultakat itt hasznosítsa és ne az legyen, hogy MO "fizet" a taníttatásért és a hasznot meg más országok kapják.

2017. máj. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
69%

'ezért cserébe elvárható töle, hogy a tanultakat itt hasznosítsa és ne az legyen, hogy MO "fizet" a taníttatásért és a hasznot meg más országok kapják.'


Csak az a fránya aránytalanság ne lenne az árak és a bérek között.

2017. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

"Mért kellettvolna látnia? Én tíz évig voltam közmunkás, de egy másodpercet nem dolgoztam. Azért a pénzért nem is fogok, dolgozzon orbán, meg akinek hat nyja van.

A hozzád hasonló csótányok, akik elvárnák, hogy a közmunkás még dolgozzon is, miért nem vállalnak közmunkát?"



Azért van a közmunka hogy "köz" érdekeket takarítson és hogy dolgozzon valamit és ne a semmiért kapjon pénzt -.- ennyi erővel leülök a hátamra és kapok 20 000FT-t oké?

2017. máj. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!