Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 130 ezer forint nettó fizetés...

130 ezer forint nettó fizetés az ország keleti és déli részén már középosztálybelinek számít?

Figyelt kérdés

Gondolok itt most a 4 szegény régióra:

Észak-Alföld

Dél-Dunántúl

Észak-Magyarország

Dél-Alföld


De szegény régiók még a nem-balatonparti közép és nyugat dunántúli falvak is, pl. Zala, Vas, Veszprém megyében.


2017. máj. 20. 17:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Akkor tulajdonképp hol nincs szegénység? xd
2017. máj. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Alapvetően a fizetésből élő ember nem középosztálybeli.

A képzetlen 3 műszakos pótlékos gyári bér jelenleg 100 ezer ft nettó. 120-130at a kezdő szakik kapnak, CNCsek, műszerészek stb.

Nem hiszem, hogy az a 30 ezer nettó jelentene minőségi többletet.


Való igaz, 8 millió forintért már kapni 50 négyzetmétert egy talán nem is olyan szörnyű helyen egy ilyen vidéki városban. Ugyan azt a lakást pár éve 5 millióért is meg lehetett fogni :). Szóval lakhatás nem budapesthez van mérve.

2017. máj. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
ez épp, hogy valamivel több, mint a szakképzett minimálbér. 150-160-ra keleten már lehet a korrekt jelzőt ráhúzni, de ez is inkább annyira jó, hogy ne élj egyik hónapról a másikra. Ez azért nem a középosztály jellemzője.
2017. máj. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Fejér megye déli részét meg Komárom-Esztergom megye településeinek egy részét se hagyd ki a sorból.
2017. máj. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Inkább viszonylag gyakorinak mondanám mint középosztálybelinek, aki beosztottként dolgozik az esetek többségében 120-150 között kap. Szóval egy jelentős társadalmi rétegnek van ilyen fizetése, ez vidéki mediánbérnek nevezhető. Ha úgy értelmezed a középosztályt, hogy, akik a legtöbben vannak, akkor igen, nevezhető annak.
2017. máj. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
ma 18:06 Neked fogalmad nincs a mai bérekről. Kezdő szaki 130-at?. 223 ezret utaltak nekem múlt legutóbb . Betanított munkát végzek egy gyárban. Nem túlórázom. Ez a nettó bérem. 100 ezerért ki gürizik már gyárban szerinted?
2017. máj. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez a gyár hol található? Mert ilyet még a mesében sem hallottam. Szalag mellet vagy?
2017. máj. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A legaljának. A 400 ezer meg a tetejének (mondjuk)
2017. máj. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
ma 00:24 Dunavarsányban van a gyár. Több terület is van gyárin belül. Én épp nem szalag mellett vagyok de mindegy egy a pénz. Csak egy sima melós vagyok mint bérki más.
2017. máj. 21. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

"Dunavarsányban van a gyár."


Fordítás: Gyakorlatilag ez egy pesti üzem! De egyébként akkor is gyanúsan sokallom azt a pénzt, például vegyésztechnikus ismerősöm, pesti gyógyszergyártó multinál (amik elvileg a gyárak közül a legjobban fizetnek) kap nettó 160-at, pedig neki kellett a vegyésztechnikus végzettség, tehát nem betanított munkás, és diplomás vegyészek/biológusok keresnek ott 250-300 körül nem a sormelósok.

2017. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!