Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka egyeseknél az EU...

Mi az oka egyeseknél az EU iránti radikális elkötelezettségnek és a bevándorlóbarát hozzáállás összefüggésének?

Figyelt kérdés

Általában, ha valaki nagyon EU (és nem Európa, a kettő különbözik) barát, az az esetek úgy 97 százalékában bevándorlóbarát is, támogatja az afrikai,Közel-keletről Európába történő migrációt.


Az,hogy most menekültnek nevezzük vagy migránsnak a lényegen, az eredményen nem változtat.

Ha a birtokodba kerül egy szőnyeg, onnantól mindegy,hogy kaptad vagy vetted, a tiéd kész.



Nem azt mondom,hogy sóval kell behinteni az EU intézményeit, de azt be kellene látni,hogy hibát hibára halmoznak.

Ebben a bevándorlótémában, az egyedüliek, akik józanul tudtak gondolkodni, Szlovákia,Lengyelország és Magyarország.Illetve, Ausztria is kezd, lassan de kezd.Mégis, az EU gyakorlatilag lesöpörte a javaslataikat és büntetni készül a "rossz tanulókat".


A cikk címében említett személyek mindenben az EU intézményekkel értenek egyet, feldobnak valamit, nem számít mekkora marhaság,akkor is az a jó,mert az EU találta ki és mindenki hülye aki ellenzi.


Én úgy látom, hogy az EU parlament tartalma nagyon homogén és nem heterogén.Hiába van annyi frakció,annyi ember alig van köztük különbség.

Mintha Nyugat-Európában nem lenne jobboldal és baloldal, csak liberalizmus és annak két egymáshoz közelálló szárnya.

Amik a legtöbb dologban egyetértenek,legfőképpen a bevándorlásban.


2017. máj. 21. 16:01
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
89%

"Általában, ha valaki nagyon EU (és nem Európa, a kettő különbözik) barát, az az esetek úgy 97 százalékában bevándorlóbarát is, támogatja az afrikai,Közel-keletről Európába történő migrációt."


Kérem erről a statisztikát.

2017. máj. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
90%

Én nem támogatom a bevándorlást.

Csupán van elég eszem és tudom, hogy ha ideraknak hozzánk Németországból 1300 migránst, akkor azok egy hét alatt vissza fognak innen menekülni a haverjaik közé.

Bár mondjuk én nem is vagyok fideszes és nem hiszek abban, hogy Magyarország a világ közepe és mindenki ide akar jönni hozzánk. Ilyen álmodozó világképpel persze hogy én is rettegnék, hogy idejön Magyarországra 5 millió arab. :D

2017. máj. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%

A liberálisok továbbra sem bevándorlóbarátok, csupán korrekt menekültellátást szeretnének.


Amúgy ja, sokkal jobban bízok az EU-ban, mint a kormányunkban, és erről csak ők tehetnek.

2017. máj. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:

"A liberálisok továbbra sem bevándorlóbarátok, csupán korrekt menekültellátást szeretnének. "


Év vicce.


A liberálisok nem csak bevándorlóbarátok,hanem kifejezetten idegenrajongók.



Ez a menekültellátás is az ő marhaságuk.Olyan, aki 5-6 biztonságos, igaz nem 1000 eurót kínáló szociális rendelkező országon átmegy, az nem menekült,hanem illegális bevándorló.

Ez olyan logikus, minthogy kék az ég, csak ahol liberalizmus van, ott logika nincs.

2017. máj. 21. 16:31
 5/35 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem meg cseppet túlreagálod az ügyet.

Lehet, hogy el kellene ugranod valami pszichológushoz, mert erős üldözési mánia eshetősége állhat fenn nálad.

2017. máj. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%

Mi az oka? Szóval szerinted el kéne fogadni az EU-t, majd utána magasról tojni rá amit mondanak?

Szerintem egy közösség akkor működik jól, ha össze tud fogni, az EU senkire nem akar ráerőltetni semmit, hanem azt várja el mindenki segítsen annyira amennyire az erejéből kitelik.

A menekültügyi eljárásokra lett kitalálva az úgynevezett kvótarendszer, amiben 120.000 menekültet osztanak szét,ennek az eloszlása pedig így néz ki:


Ausztria 2,62%, Belgium 2,91%, Bulgária 1,25%, Horvátország 1,73%, Ciprus 0,39%, Csehország 2,98%, Észtország 1,76%, Finnország 1,72%, Franciaország 14,17%, Németország 18,42%, Görögország 1,90%, Magyarország 1,79%, Olaszország 11,84%, Lettország 1,21%, Litvánia 1,16%, Luxemburg 0,85%, Málta 0,69%, Hollandia 4,35%, Lengyelország 5,64%, Portugália 3,89%, Románia 3,75%, Szlovákia 1,78%, Szlovénia 1,15%, Spanyolország 9,10%, Svédország 2,92%.


Magyarországra jutott 1,79%, ez azt jelenti, hogy 1294 menekült menekültügyi eljárását folytassuk le, szóval nem azt, hogy 1294 menekültet fogadjunk be, csak addig kell ellátni ennyi embert amíg döntés születik az ügyükben. Én ezt vállhatónak látom.

[link]

2017. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

6#


Nem érted a lényegét.

Ha a kisujjadat nyújtod, akkor még könyékig sem lesz elég.


Az ügy precedenst teremtene és megismétlődhetne.

2017. máj. 21. 16:37
 8/35 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem igenis teremtsünk precedenst azzal, hogy szolidalitást vállalunk és teljesítsük a kitűzött számú ügy lefolytatását. Ez nem jelenti azt, hogy ez mellett nem lehet tiltakozásunkat kifejezni mi is beleszólhatunk a intézkedések meghozatalába, mert Magyarország is egy tagállam az EU-ban, nem pedig egy külső szemlélő. Ez pedig csak kitaláció, hogy egy könyönyi rész kéne nekik a kisujj helyett, senki nem mondott ilyent. Egyébként meg nem csak egy kisujjat kell felajánlani, hanem ha tudunk többet vállalni, akkor többet, mondjuk az egészet kezünket a váll magasságáig, az nagyvonalúbb lenne. ;-)
2017. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

8


Semmiféle előnyünk nem lenne belőle.

Sőt, teljesen ellentétes a nemzeti érdekeinkkel.

Mellesleg, az EU-t senki sem kötelezte,hogy fogadja be őket.Minden eszköze és esélye megvolt a migráció teljes megállítására.

2017. máj. 21. 16:56
 10/35 anonim ***** válasza:
37%
Ez egy jó kérdés, mert túltengő empátiát nem igazán nézek ki belőle.Majd, ha egy fedél alatt hál Junkers, Merkel, Macron 10-20 afrikaival, akiket épp kiszedtek tengerből, és egyenrangú felekként kedélyesen elbeszélgetnek velük az élet értelméről, munkáról, eboláról, és vállalják saját fizetésükből az eltartásukat, na majd akkor elhiszem ezt az egész blamázst. Addig pedig azt gondolom, hogy kemény gazdasági érdekek mozgatják a szálakat.
2017. máj. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!