Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet, hogy a sokat...

Hogyan lehet, hogy a sokat fikázott Kommunizmus és Kelet megfizethetőbb lakást biztosított a hidegháború után rögtön, míg a modern Vadkapitalizmus egyre megfizethetetlenebbé emeli az árakat?

Figyelt kérdés

Saját lakás már luxus, "régen" a Kádár rendszerben (nyugodjon békében) mindenki megfizethette a lakását, már csak a felső x% nak jut, azok is vállalkozásból vagy hitelből, nagycsaládból külföldi munkából lottóból, örökségből szerzik, de egy átlagbérből lehetetlen megfizetni ésszerű időn belül egy SAJÁT lakásra valót.


Keleten ahol kommunizmus volt, vagy ahol nem volt kifejezetten Nyugati liberális vadkapitalizmus, pl. Románia, a legmagasabb a saját lakást birtoklók %-os aránya, a Nyugati fővárosokban meg a vendégmunkások nyomorognak az albérletekben, míg Oroszországban 40 ezres minbérből is lehet fizetni egy lakást, de Ukrajnában is, és a volt Szoviet államokban is. De ahogy terjezkedik a vadkapitalizmus, a nyugati munkaerő elszívó gépezet, egyre megfizethetlenebbé vállnak az árak úgy, hogy gyereket senki se vállal, a bérek emelkednek, építenek föl új ingatlant, a lakosság csökken, a kommunizmus meg rögtön a hidegháború után látta el a lakosságát lakásokkal, és a magyarok 79% ának a kommunista rendszerből van saját lakása, vagy kellene vennie de nem tudna, és fizethetne egy átlagbért az albérletért és élhetne az esetleges felesége fizetéséből vagy élhetne szobában, és a reálbérük kivéve a fölső 5% nak a felére vagy tizedére esne.


2017. máj. 24. 17:08
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

'másrészt a sok idióta hülye ember azt képzelte, a kapitalizmustól majd hirtelen jueszéj lesz nálunk is, és bárkiből lehet Vól Sztrít farkasa


idestova majdnem 30 év telt el, és azóta kiderült, hogy sikerült megint döglött lóra fogadnunk...'

Leginkább azért alakult így, mert a sok szerencsétlen azt hitte, a kapitalizmus = kádárizmus 2.0 light.

Szerinted miért szavazták meg az MSZP-t 94-ben? Mert azt hitték a balgák, Horn Gyuszi majd visszahozza, ami 90 előtt dívott és különben is, az új rendszer nem tetszik, váltsunk át a régi garnitúrára.

2019. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:

"Mondjuk a szomszéd legalább ma nem akar felnyomni állam bácsinál, ha kicsit többet tudok összeszedni, mert biztos nem tiszta úton szereztem meg."


nem, most csak a NAV-nál nyomnak fel, ha egy autóval vagy plazmatévével több van, mint neki...azt hiszed, napi szinten nem ezt csinálják?


"Megfigyelés nyilván van demokratikus államban is, nem csak diktatúrában, de a hozzáállásban vannak markáns különbségek."


semmi különbség sincs, a lehallgatás az lehallgatás, a megfigyelés az megfigyelés

függetlenül attól, személyes-e vagy elektronikus, diktatúrában vagy demokráciának nevezett puhadiktatúrában van-e


"Nono, vasfüggöny fogalma mond valamit?"


a vasfüggöny nem azt jelentette, hogy se be, se ki, ez nem a berlini nagy fal volt


"a rendszer agóniájakor sokféle kedvezményt lehet adni a népnek, h kedvezőbb színben tüntessük fel magunkat."


1978-ban semmiféle "rendszer agóniája" nem volt, maximum 10 évvel később, közelébe nem volt még akkor a rendszer az összeomlásnak


"A háború utáni újjáépítést pedig az átlagember intézte el (aki érthető módon nem akart élete végéig a pucér földön, az ég alatt aludni), nem Kádár."


igen, mert az átlagember nyilván saját zsebbű' újra tudott építeni egy komplett országot, infrastruktúrával, hivatali rendszerrel, mindennel együtt...Kádárnak és az államnak bizonyára semmi köze nem volt hozzá!


"A szeretet megint kérdéses, mert akinek jól ment akkor a szekere, az nyilván szívesen parolázott vele, de akit hátrány ért valamiért, vagy hozzátartozóját kivégezték/bebörtönözték 56-os események miatt, az érthető módon nem lelkesedett érte túlságosan."


ez ugyanígy elmondható a mai kormányról is vastagon, azzal a különbséggel, hogy itt a nagyobb rész utálja és a kisebb rész szereti Orbánt

és az a kisebb rész se meggyőződésből, hanem vagy félelemből vagy érdekből nyal be neki

azidőtájt mindenesetre jóval többet ér a forint a mainál, volt egy jól működő ipara az országnak, és nem tántorogtunk az államcsőd szélén...és ez nagy különbség...

2019. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
64%

'egy jól működő ipara az országnak,'

Jah, KGST-piaccal, mert Nyugaton bajosan tudott versenyre kelni az ottani árukkal -nyilván volt egy-két kivétel, de kevés-, aztán mikor a szovjet impérium szépen bedőlt, akkor hopp, ugrott a KGST. A cuccokat meg értelme volt termelni vagonszámra, ha ott porosodott a többség a raktárban, mert a kutyának nem kellett.

2019. aug. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
100%

"Jah, KGST-piaccal, mert Nyugaton bajosan tudott versenyre kelni az ottani árukkal -nyilván volt egy-két kivétel, de kevés-, aztán mikor a szovjet impérium szépen bedőlt, akkor hopp, ugrott a KGST."


a KGST-piacnak nem is az volt a lényege, hogy versenyezzen a Nyugattal, vagy az ottani árakkal, hanem hogy javítson az életszínvonalon, elsősorban a szatelitállamok esetében

nálunk többek között azért működött ilyen jól a dolog, mert nagyon a nyugati érdekszféra szájában voltunk, és Moszkva nem szívesen látott volna minket a másik csapatban játszani

Magyarország bőven tudott exportálni, méghozzá úgy, hogy vámokkal együtt is megérte a dolog, és mindig volt felvevőpiac, nem ríttak a gazdák szakmányba és nem öntögették az eladhatatlan terményt a budapesti utca macskakövére se

egyvalamiben mindenesetre a szovjet termékek magasan felülmúlták a nyugatiakat: a minőségben

egy szovjet hűtőszekrény, ventilátor, akármi 20-30 évig is baj nélkül működött, a teherautós Dakar rallyt egy fazon mái napig egy lerobbant, ősrégi Kamazzal nyeri meg, miközben a csillivilli hipiszupi nyugati autócsodák félúton megadják magukat...

a nyugati termékek döntő többsége pedig? 2-3 évig bírja, aztán hajíthatod a szemétre, javítani se lehet, mert "nanótekknikával" készült, vegyél újat, fizess paraszt, azé' vagy...

egy mai, 200 ezerbe kerülő videókártya 3 évig bírja, az olcsóbbak még eddig sem

de ugyanez elmondható autókról, háztartási gépekről, bármiről: szándékosan szart gyártanak, hogy az ember lehetőleg minél többet költsön


"A cuccokat meg értelme volt termelni vagonszámra, ha ott porosodott a többség a raktárban, mert a kutyának nem kellett."


most ugye sokkal jobb, tele vannak áruval a boltok (jó gyorsan elromló ipari hulladékokkal), csak épp nincs az átlagembernek pénze vásárolni belőlük, örülhet, ha a rezsit, élelmiszert, ruhát, közlekedést tudja fizetni...

ez tényleg sokkal jobb így...

2019. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
64%

'a nyugati termékek döntő többsége pedig? 2-3 évig bírja, aztán hajíthatod a szemétre, javítani se lehet, mert "nanótekknikával" készült, vegyél újat, fizess paraszt, azé' vagy...'

Minőséget most is lehet venni, ahogy gagyit szintén.



'most ugye sokkal jobb, tele vannak áruval a boltok (jó gyorsan elromló ipari hulladékokkal), csak épp nincs az átlagembernek pénze vásárolni belőlük, örülhet, ha a rezsit, élelmiszert, ruhát, közlekedést tudja fizetni...'

Ez nem a kapitalizmus bűne, hanem a rendszeré, amely rosszul működik. Mellesleg, jobb szeretem, ha nagyobb a választék, mintha összvissz 2-3 fajta termékből kéne válogatnom, de biztos én vagyok a finnyás..

2019. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:

"Minőséget most is lehet venni, ahogy gagyit szintén."


szerintem a 200 ezres videókártyának már bőven a "minőségi" kategóriába kellett volna esnie

ehhez képest 3 év után megadta magát, úgy, hogy ki sem volt igazán használva...

tehát lehet választani szar, szarabb és mégszarabb között, és erre fizess egy valagnyi pénzt

bravó!


"Ez nem a kapitalizmus bűne, hanem a rendszeré, amely rosszul működik."


a rendszer hibája, ahogy mondod...

és melyik az a rendszer, ami ezt a kártékony gyakorlatot szorgalmazza?

úgy van, a kapitalizmus!

tehát ez vastagon a kapitalizmus bűne, fölösleges itt mosdatni


"Mellesleg, jobb szeretem, ha nagyobb a választék, mintha összvissz 2-3 fajta termékből kéne válogatnom, de biztos én vagyok a finnyás.."


oké, tehát sokkal jobb 10-20 féle szar közül válogatni, mint 2-3 fajta jó közül...

fura, én nem érzem, hogy olyan csudajó dolgom lenne, amikor a keresetem fele arra megy el, hogy helyettesítsem az állandóan tönkremenő gépparkot, de biztos én vagyok ilyen rosszul bekötve...

ez a része tehát teljesen igaz a "régenmindenjobbvót"-nak...a termékek minősége, az speciel bizony jobb volt

2019. aug. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
64%

'úgy van, a kapitalizmus!'

Nem, ez a magyar politikai rendszer sara, nem a kapitalizmusé. Nem a gazdasági ágazatot kéne hibáztatni, mert ennyi erővel a német és a francia stb. rendszer ugyanígy hibás. Itt az emberekben van a hiba.

2019. aug. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
64%

'ez a része tehát teljesen igaz a "régenmindenjobbvót"-nak...'


Ó, mennyire sejtettem én, hogy úgyis ide fogunk kilyukadni, régen bezzeg még a Nap is fényesebben sütött.

Am csak szólok, az NDK-s kávédarálót akkoriban cserélni kellett, mert megadta magát a motorja.

2019. aug. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:

"Nem, ez a magyar politikai rendszer sara, nem a kapitalizmusé."


a nyugati kapitalizmusban is pontosan ugyanez a helyzet!

hogy honnan tudom? voltam kint a jueszéjben, tehát első kézből...

hogy ez a felfogás ide is begyűrűzött, az remekül mutatja, hogy nem a politikai rendszer az okozoja, az csak a kiszolgálója, ami legitimálja...


"Nem a gazdasági ágazatot kéne hibáztatni, mert ennyi erővel a német és a francia stb. rendszer ugyanígy hibás."


így van, a német és a francia rendszer is gátlástalanul átvette ugyanezt

ideje volna talán beismerni végre, hogy tervszinten szar a dolog


"Itt az emberekben van a hiba."


áldozathibáztatás at its finest...


"Ó, mennyire sejtettem én, hogy úgyis ide fogunk kilyukadni, régen bezzeg még a Nap is fényesebben sütött."


ti jöttök állandóan ezzel a buta lózunggal, hogy "perszepersze régenmindenjobbvót", most kaptatok tételes cáfolatot is, amire persze érdemben nem tudtok reagálni, csak a szalmabábozás megy


"Am csak szólok, az NDK-s kávédarálót akkoriban cserélni kellett, mert megadta magát a motorja."


jó hogy mondod, nekem "endékás" darálóm van, idén lesz 46 éves, és kifogástalanul működik

ha akarod, eljöhetsz, megnézheted, meg is tapogathatod, nem-e hologram

2019. aug. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
64%

Tartózkodás időtartama az Államokban?

'ideje volna talán beismerni végre, hogy tervszinten szar a dolog'

Mert persze a kommunista tervgazdaság az milyen jól teljesített.. Nem voltak tudatában az ideológusok, a piac működése bonyolultabb annál, mintsem le lehetne fektetni egy állandó érvényű modellt.

Mellesleg a rendszer a 80-as években kimaxolta, amit ki lehetett, 90 után, a szovjet támasz megszűnésével csoda kellett volna, hogy továbbra is működjön. Max ahhoz hasonló játszódott volna le, ami Romániában történt.

2019. aug. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!