Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diákhitel csökkentés-elenged...

A diákhitel csökkentés-elengedés, miért családtámogatási elem?

Figyelt kérdés
2017. máj. 25. 15:07
1 2
 11/18 Koplárovics Béci ***** válasza:

Előszöris: tervezet. Diplomásként elvileg tisztában vagy a szó jelentésével: vagy lesz vagy nem.

Attól lenne családtámogatási elem a diákhitel elengedése, hogy elvégzed az egyetemet diákhitel segítségével, azt ugye fizetned KELL. Ha gyereket szülsz, akkor egy részét elengedik. Ha nem szülsz gyereket, vagy akkor szülsz, amikorra már visszafizetted, akkor nem engedik el.

Azaz: azért családtámogatási elem, mert a gyerekvállaláshoz lesz kötve. Persze tervezet, tehát ha egyáltalán bevezetik (bár nem sokat szoktak gondolkodni mostanában, és ami ezeknél terv, az hamarosan tény lesz).

2017. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Van 3 gyerekem....a diákhitelt visszafizettem, nem egyből szültem munkatapasztalat nélkül bele a világba.Akkor mi nem vagyunk család, mert ránk nem vonatkozik a család-támogatás? Vagy nem család, hanem....
2017. máj. 25. 17:22
 13/18 anonim ***** válasza:
A logikád mentén nem családtámogatás a családi pótlék, a cs adókedvezmény, a csok meg a többi se, mert nem fedi le egyik se az összes családot....
2017. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Igaz, nincs jelzálog-hitelünk, csok-ot sem tudjuk felvenni. Csp mindenkinek jár és nem változik, lehet, hogy az adókedvezmény sem.

Ezzel igy járnak a barátaink is.:(

2017. máj. 25. 18:21
 15/18 A kérdező kommentje:
Ezek az új támogatások csak egy meghatározott rétegre vonatkoznak? :(
2017. máj. 25. 18:23
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem jár a Csp mindenkinek, mert szomszédnak már 19 éves a gyerek.

Pedig ők is család...

2017. máj. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
18 éves már felnőtt, ha nem jár nappalira.
2017. máj. 25. 21:43
 18/18 anonim ***** válasza:

Ugye ez még mindig csak tervezet?A lányom taníttatásához felvettük a diákhitelt(illetve ő,de mi szülők vállaltuk a visszafizetését).

Idén végzett,de már év eleje óta előtörlesztünk,amennyit tudunk,illetve most jött papír,hogy október 1-től kell 6600 Ft-ot kötelezően fizetni.

Én úgy terveztem,hogy többet törlesztek,hogy hamarabb fogyjon,de ha bejönne ez a tervezet,lehet butaságot csinálok.

Nekem is 3 gyermekem van,lehet nekik is lesz 2-3 és akkor ugye a felét vagy egészét elengednék.

Kérdés,hogy ez csak az ezután diákhitelt felvettekre lesz majd érvényes,vagy ránk is?!

2017. aug. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!