Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fidesz most komcsi párt,...

A fidesz most komcsi párt, vagy a gazdagokat támogatja? Hogy lehet feloldani a baloldal vádjai közti ellentmondást?

Figyelt kérdés
2017. máj. 28. 01:47
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
40%

1-es és 6-os:

Kidolgozom a belemet, miután évekig tanultam, jelenleg havi nettó 400 körül keresek. Mi van, ha én nem igénylem, hogy ezt "újraelosszák", csak mert másnak büdös a munka és inkább szüli a porontyokat a putriba? Igen, középosztálynak tartom magam, mert nem vagyok milliárdos, de nem is minimálbérből tengetem a napjaimat, és nekem speciel az egykulcsos adó jól jön (ha lesz gyerekem, az adókedvezmény is jól fog jönni, mert tetszik vagy nem tetszik, de az én gyerekemből lesz a jövő dolgozója, nem abból, akit a putriba szülnek tíz testvére mellé).

Ettől függetlenül viszont utálom Orbánt és az egész kereszténykonzi bandáját kb. minden másért. De azt el kell ismerni, hogy a középosztály fellélegzett, amióta ők vannak.

2017. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

11-es, szerintem te vagy az, akivel az AirBnB-s kérdés alatt már találkoztunk, ha nem, akkor kérlek bocsáss meg.


Közgazdászként ott "proli hőzöngésnek" lettek minősítve a felvetéseim. Megkaptam azt is, hogy "el kell dönteni, hisztizel vagy dolgozol". Megkérdeztem, hogy akinek a szülei közmunkások, lakik egy kétmilliót érő ingatlanban a az ukrán határnál, az miből menjen el a legközelebbi nagyvárosba, miből tartsa ott fenn magát, amíg kitanul egy jó szakmát, nempláne elvégez egy BsC-t? Ja, megmagyarázni nem sikerült, ez ugyanis "proli hőzöngés".

(Tehát ellenérvem nincs, de személyeskedek egy sort.)


Ha tényleg keményen tanultál és dolgoztál, mint én is, akkor hogy vagy képes elfelejteni ahonnan jöttél? Mert engem pont felháborít, hogy a hozzám hasonló sorsú emberek ma már sokkal nagyobb hátrányból indulnak, mint én annak idején.

Mondom, nagyon szép indikátora a sztorinak, hogy a kelet-magyarországiak hogy lekoptak a mai BsC-ken. Meg a mai értelmiségi munkahelyeken, mint pályakezdők. Felteltek az egyetemek, a magasan kvalifikált munkahelyek pestiekkel és nyugat-dunántúliakkal. (Én is dunántúli vagyok egyébként, de lefelé lógtunk ki az ottani átlagból, mindegy miért, ez nem kibeszélőshow.

Szóval tudom, ez is proli hőzöngés, de miért fáj neked, ha egy 94% százalékos emelt matek érettségivel rendelkező Szabolcs megyei srác szoctámot kap, mert különben nemhogy a kolit, de még a vonatot sem tudnák kifizetni Pestig? Ez megtörtént eset, a srác szobatársam volt elsőéves koromban. Az apja pedig közmunkás volt a faluban, az anyja használt ruhákat válogatott egy turiban, részmunkaidőben. Emellett mind a ketten mezőgazdasági szakmával rendelkeztek, csak munkát nem kaptak vele.

Persze lehet, hogy ez a srác csak hazudott nekem és igazából a szüleinek csak büdös volt a munka. Mondjuk akkor az egyetemet is ügyesen átverte.


Szóval ja, mondjuk azt, hogy mindenki, aki támogatásra, újraelosztásra szorul, az csak egy lucskos proli, akinek büdös a munka.


Ha tényleg tanultál és kidolgoztad a beledet, most meg leköpöd az egykori sorstársaidat, hát... Egyedül mondjuk nem vagy, a 19. századi irodalom telis-tele van kikeresztelkedett antiszemita zsidókkal, magyarosított nevű, gyerekként még csak szlovákul/románul/szerbül/vendül/németül beszélő nacionalistákkal... Hadd gratuláljak :-)

2017. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!