Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar baloldal mikor fogja...

A magyar baloldal mikor fogja felérni ésszel, hogy valamilyen szinten foglalkoznia kellene a migrációval, máskülönben soha az életben nem fognak többet kormányra kerülni?

Figyelt kérdés
Valamiért tabu téma náluk a mai napig a migráció, sőt állitólag a keritést is lebontanák, mikor változtatnak ezen a hozzáállásukon legalább annak érdekében, hogy népszerűbbek legyenek?

2017. máj. 29. 19:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"2-es: Azért nincs migráció jelenleg, mert működik a határvédelem"


2015 óta működik a határvédelem. Előtte sem volt jelentős migráció befelé. És 2015-ben sem volt semmi jele annak, hogy bárki is le akarna telepedni az országban.


Magyarország átjáróház volt. És teljesen nyugis átjáróház. Tudtuk kezelni az átmenő embertömeget. Amíg a Fidesz ki nem találta, hogy lezárják az utazási lehetőségeket nyugatra, ezzel effektíven begyűjtve és csapdázva őket. Amíg a Fidesz mesterségesen fenntartotta ezt az állapotot, addig volt egy kis minimális problémánk az országon átmenni akaró emberek elhelyezésével. Mivel hogy nem akartuk őket elhelyezni se, de tovább engedni se. Szóval mesterségesen kreáltak nekünk egy tömeget, ami elől mesterségesen elzárták az összes lehetőséget. Végül maradt az, hogy a forróságban gyalogoljanak el Ausztriáig, amit meg is tettek.


Orbán tudatosan, az emberek félrevezetésének céljából sarokba szorított egy embertömeget a saját országában. Mondjuk ki, remélte, hogy lesz egy komoly bűncselekmény. De még ennyit sem sikerült összehoznia. Teljesen nevetségessé tette magát mindenkinek a szemében, aki nem retardált.


"és elutasítjuk a kvótát, emiatt eljárás folyik jelenleg ellenünk."


Ahogy Donald Trump mondaná: WRONG! SAD!

"Magyarországon sérül a jogállamiság és a demokrácia,

vissza kell vonni vagy fel kell függeszteni a menekülteket tranzitzónába záró jogszabály, a CEU-ra vonatkozó törvényt és a civil szervezetek szabályozását újraíró tervezetet,

szigorúbban ellenőrzik a Magyarországnak szánt európai uniós támogatásokat, a kiterjedt korrupció gyanúja miatt."


Ezek közül melyiknek van bármi köze a kvótához? Az egyetlen aminek egyáltalán köze van a menekültekhez, az a tranzitzónákba zárás. Ami elég régóta működik. Szóval nem ez volt a kiváltó ok, csak egy helytelenített dolog, amit hozzácsaptak az indokláshoz. Az egész oka az EU pénzek elverése és a CEU ellenes törvény. A migrációhoz csak elég részlegesen kapcsolódik. A kvótákhoz pedig semennyire.

2017. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

"Én biztosan az alapján fogok szavazni, hogy melyik párt hogy áll a migrációhoz, és nagyon szorítok a FIDESZnek, hogy ne tudja megtörni a Soros EU maffia."


És akkor te beszélsz, hogy más meg van fizetve, vagy teljesen hülye...

2017. máj. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kb 20 éve mennek a Közel-keletről Belgiumba és Németországba menekültek/migránsok. 20 éve utaznak át az országunkon is. Azaz 20 évvel ezelőttől 2 évvel ezelőttig.

Amikor Budapesten töltötték két éve a nyarat, az azért volt, mert hiába vették meg a jegyet Münchenbe, a hatóságok, a kormány parancsára, nem engedték fel őket a vonatokra.


Én nem állítom, hogy a baloldal helyén kezeli az ügyet, de azt igen, hogy a kormány gúnyt űz belőlünk ezzel az egésszel...

2017. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

11-es részére:

"Magyarország átjáróház volt. És teljesen nyugis átjáróház. Tudtuk kezelni az átmenő embertömeget."

Őszintén szólva nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek. Lakták mondjuk Ásotthalmon? Vagy ismersz onnan valakit? Na neki mondd el ezt, kíváncsi leszek hogy reagál rá. Széttaposták a veteményt, ellopták a fákról a gyümölcsöt, házakba akartak bemenni. És ez csak egy település. Konkrétan mindenki félt a faluban, a nők meg pláne.

Nézd, Trump-ról annyit, hogy az USA gazdasága a háborúra épül. Nem fog a saját külpolitikája ellen beszélni. Ők vitték bele Natot a háborúba ami miatt jönnek a drága amerikai fegyverekkel szétbombázott országokból az emberek. Akkor papoljon nekünk, ha lebontják a kerítést a mexikói határon, és befogadják a migránsokat. Mondjon olyan konkrét törvényt amit megsértettünk, ne pedig jól hangzó mondatokkal dobálózzon.

2017. máj. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ennyi? Ásotthalmon gyümölcsöket téptek le a fáról mikor elmentek mellette? Wow, de gyenge. Most már értem, hogy miért érte meg erre egy kisebb média birodalmat építeni, nemzeti konzultációt tartani, összeveszni a fél EU-val, kerítést építeni, speciális határvadászokat képezni, népszavazást tartani és a többi és a többi és a többi. Ezer milliárdos nagyságrendben van az állami költekezés a migránsokra.


Ebből Ásotthalom és az összes hasonló falu minden egyes lakosa minimum tízszeres kompenzációt kaphatott volna az összes őt ért kárért. De persze mindezt csak azután, hogy örök életükre elszállásoltuk őket Magyarország ebből a pénzből felújított kastélyaiban. Meg persze leszállítjuk nekik az új Ferrarikat, amikkel elmehetnek az új kastélyaikba. És még marad is pénzünk. Ez a kifogás viccnek is gyenge volt. Olyan, mintha valaki atombombát dobna New Yorkra, mert egy légy van a szobában, és nem hagyja aludni. Ezer milliárdokat (főleg propagandában) elverni egy olyan dologra, ami ilyen szintű problémákat okoz, hogy letépik a fáról a gyümölcsöt. Ez nem magyarázat, hanem vicc. És annak is nagyon gyenge.


"Nézd, Trump-ról annyit"


Trumpról annyit, hogy csak a két nagybetűvel írt szót idéztem tőle poénból. Alatta az idézet az Európai Parlamenttől származik. Annak a Magyarországot elítélő határozatnak az összefoglalóját másoltam be, ami miatt a hetedik cikkelyt aktiválták. Ez szerintem egyértelműen kiderül az utána következő szövegből. Eszembe nem jutott, hogy ez nem egyértelmű. Mondjuk ennek egyik oka az, hogy tudom hogy Trump nem mondana ilyesmit, és olvastam is az Európai Parlament határozatát korábban. Veled ellentétben, aki teljesen tévesen azt állította, hogy a kvóta miatt hozták a határozatot.

Szóval bocsáss meg, ha félrevezetőnek találtad a dolgot. Nem állt szándékomban. A Trumpos rész abszolút a saját szórakoztatásomra van benne, és nem gondoltam, hogy félreérthető. És semmi köze semmihez.

2017. máj. 30. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nem, nem ennyi. A párizsi, és a brüsszeli merényletek elkövetői közül többen Magyarországon keresztül jutottak át.


Nézd, ha neked fontosabbak a brüsszeli bürokraták, mint az, hogy te és a családod ne legyenek kitéve olyan terrorcselekedeteknek mint például amilyen legutóbb Manchesterben történt, és minden bajod van a kormánnyal, akkor annyit tudok mondani, hogy kifelé még mindig lehet menni.

2017. máj. 30. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Ja, és a termés lopásáról, tönkretételéről még annyit, hogy ezek az emberek termelők, ebből élnek, így elveszítik a munkájuk eredményét, jelentős anyagi kár éri őket. Ez nem baj?

A baloldal mindig elégedetlenkedik, de látod most is azt nézed le aki DOLGOZIK.

2017. máj. 30. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A magyar társadalom itt kérdezgető része mikor fogja fel ésszel, hogy nem ez a központi kérdés? Sőt, ez nem is kérdés. Rögtön válaszolok is, hogy mást ne fárasszak: a közeljövőben és önmagától biztosan nem. Talán ha valami nagy kataklizma történik...
2017. máj. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
18: De szavazni se mész, ugye?
2017. máj. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

# 17/19     ma 05:34


Te se olvastad el a válaszát rendesen... Így hogy vitázzon veled az ember?

2017. máj. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!