Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti érzitek a magyar gazdaság...

Ti érzitek a magyar gazdaság növekedését és az életszínvonal fejlődését?

Figyelt kérdés
Most néztem a kormányinfót, Lázár János vagy 10 percen keresztül sorolta, hogy milyen arányban nőttek a különböző gazdasági mutatók, nagyon sok példát mondott, nő a kiskereskedelem, külkereskedelem, fogyasztói ráta, reálbérek, lakásépítések, családtámogatások, bölcsődék stb. csökken a munkanélküliség, a diákhitel, államháztartási hiány stb. A gazdaság az első negyed évben 4 %-al nőtt. Nem hinném, hogy ezek az adatok mind hazugságok lennének, szóval valami fejlődés azért csak van. Objektív szemmel nézve, ti érzitek a saját bőrötökön az ország fejlődését?

2017. jún. 1. 14:10
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
97%
Hmm, akkor vajon mennyi pénzük lenne, ha a Fidesz nem herdálná el...
2017. jún. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

Akkor kejelenthető, hogy az egyèrtelmű korrupció ellenére a kormány valóban jòl végzi a dolgát?

Mi a helyzet a legnagyobb problémát jelentő egèszségügy és oktatás helyzetével? Ott is èrezehető a javulás?

2017. jún. 1. 14:57
 13/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nem érzem,semmivel nem jobb a helyzet ,mint 2010-ben volt.
2017. jún. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 MolotovPunk ***** válasza:
100%

Hát nem tudom,ti hol éltek,de én az utóbbi pár évben sokkal több nyomorgó szegényt és hajléktalant látok nap,mint nap az utcán,pedig Budapesten lakom.(Nem Gettó környéken.)

Nekem személyes véleményem az,hogy az MSZP kormányzása alatt jobb és kiszámíthatóbb volt a helyzet,nem csak itt Pesten,hanem országosan is.

A jelenlegi életszínvonal fejlődését maximum a kormánypropaganda sulykolja egyesekbe.Akik azt hiszik,hogy jó felé halad az ország...Persze a maradék EU-s források még megteszik,amit tudnak,de van amit gátlástalanul lopnak el belőle.

2017. jún. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%
eü-ben dolgozom, érzem a javulást, de a béremelés mértéke lehetne nagyobb.
2017. jún. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor kejelenthető, hogy az egyèrtelmű korrupció ellenére a kormány valóban jòl végzi a dolgát?"


Valóban a kormány jól végzi a dolgát! A német, az osztrák, meg az olasz. Ugyanis a magyar gazdaság attól indult be, hogy ezek a gazdaságok is bővülni kezdtek, ne legyenek illúzió senkinek, mi csak beszállítói meg összeszerelői vagyunk a nyugati gazdasági nagyhatalmaknak, akkor fejlődik az ország, ha a CDU-CSU jól végzi a dolgát. Muttiék valamit benéznek nálunk is esik a GDP.

Ez valójában egy rémisztő tény, és egyik párt sem meri kimondani, hogy a gazdaság felett csak igen korlátozott befolyásunk van, nagyjából azt lehet mondani, hogy az országunk gazdaságának irányítása csak harmad-negyedrészt van Budapesten, a többi Berlinben, Brüsszelben, Párizsban, Bécsben, és ez nem valami multi ellenes konteó akar lenni, hanem tény, nálunk se épkézláb kutatás-fejlesztés se felhalmozott tőke nincs, ami van az nyersanyag és olcsóbb munkaerő, emlékszem a fideszesek hogy verték a nyálukat, hogy nem leszünk gyarmat, persze, hogy nem leszünk, mindig is azok voltunk. Csak ugye ha ezt kimondod nem leszel népszerű.

2017. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
90%

Nem, csak a kormány propaganda szerint jobb. Van egy kis réteg, aki valóban jobban él, de a többség egyre rosszabbul.

Az egészségügy egyre katasztrófálisabb.

2017. jún. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Én azt vettem észre,hogy már nem csak a kis- hanem a középvállalkozások is kezdenek tönkremenni.


Nincs elég megrendelés,beruházás...

2017. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
85%

ad #2, a hitminősítők a pénzes befektetők szempontjából minősítik a gazdaságot és nem a nyomorgók szintjétől

ad #5, Te vagy az (Mészáros) Lőrinc ?

ad #10, a te férjed feltehetően nem a fehérgyarmati pizzériában dolgozik


Mindent ki lehet mutatni papíron és az ellenkezőjét is, ez csak a számokkal való bűvészkedés kérdése. A gazdasági növekedés nyilván kimutatható bizonyos külsőségekben, pl. az építőiparban: kongó stadionok, sportlétesítmények, kórházépületek rendbehozása (orvosok és ápoló személyzet nélkül) és hát nyilvánvaló, hogy Mészáros Lőrinc, Rogán Antal, Orbán Ráchel, Habony Árpád életszínvonala is nőtt és az is nyilvánvaló, hogy a választásokig még a nyugdíjasok szemét is kiszúrják majd 10 ezer Ft utalvánnyal. Sajnos a miniszterelnök úrnak csökkent egyedül a vagyona, hiszen már készpénz megtakarítása sincs, nyilván ráment a nagy belépőjegyre, amit alkalmanként kifizet a felcsúti stadion pénztárában, amikor hébe-hóba elmegy oda edzegetni.

2017. jún. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

Az rohadtul nem mutatja a gazdaság fejlődését, hogy mennyien állnak a kasszánál sorban, meg mennyi pizzát vesznek. Látszik, hogy a csirke többet ért az ABC-hez, mint az átlag magyar a gazdasághoz. Mondjuk pl pénteken mindig elég sokan vannak, amikor 30 kasszából 3 van nyitva.


Az mondjuk sokkal relevánsabb, hogy egy csomóan külföldön élnek már, vagy, ha nem is él külföldön, rendszeresen jár ki dolgozni.

Vagy pl a gyereknapi ételosztásnál 800-an álltak sorba, vagy, hogy a gyárainkban már sok ukrán, román, meg szerb dolgozik.

Építkezés...na persze. Ti őszintén láttok valamit, ami épül ebben az országban? Esetleg stadiont még igen, de se lakások, se autópályák, se vasutak, se közutak, se bicikliutak... Az félkész M4-est is ott veri fel a gaz. Az eü-ről meg az oktatásról meg már ne is beszéljünk.


Szóval én nagyon nem azt látom, amit Lázár ezeken a kormányinfókon elmond.

2017. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!