Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ti érzitek a magyar gazdaság...

Ti érzitek a magyar gazdaság növekedését és az életszínvonal fejlődését?

Figyelt kérdés
Most néztem a kormányinfót, Lázár János vagy 10 percen keresztül sorolta, hogy milyen arányban nőttek a különböző gazdasági mutatók, nagyon sok példát mondott, nő a kiskereskedelem, külkereskedelem, fogyasztói ráta, reálbérek, lakásépítések, családtámogatások, bölcsődék stb. csökken a munkanélküliség, a diákhitel, államháztartási hiány stb. A gazdaság az első negyed évben 4 %-al nőtt. Nem hinném, hogy ezek az adatok mind hazugságok lennének, szóval valami fejlődés azért csak van. Objektív szemmel nézve, ti érzitek a saját bőrötökön az ország fejlődését?

2017. jún. 1. 14:10
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Hajlamosak vagyunk elfelejteni, hogy az ember nem csak néz, hanem vetít. Miközben járja az országot, a szeme feldolgozza az információt, de az agya hozzáadja az információhoz a saját világnézetét, hitét, előítéleteit.


Így általában aki kormánypárti, az soha nem látott fejlődést lát és érez maga körül, mert azt akarja látni és érezni.


Aki ellenzéki, az pusztulatot, leépülést, kilátástalanságot, szegénységet lát maga körül, mert azt akarja látni és érezni.


Valóságközeli képet akkor kapunk, ha levetjük az előítéleteinket és a preferenciáinkat.


Ez alapján madár perspektívából látszódik valamiféle gazdasági fejlődés, de a társadalmi olló egyre nyílik, így a lakosság csak egy szűk szelete érzi ennek az áldásos hatásait, akik konkrétan kapcsolódnak a gazdaság szereplőihez munkájuk vagy cégeik által.


Aki kiszorult ebből, annak sajnos tényleg vége van.


Azt látom, hogy a rendszerváltáskor felrázott tulajdonviszonyok még mindig csengenek le, a társadalmi osztályok között óriási a feszültség. Aki a rendszer nyertese, a rendszer fenntartásában érdekelt, aki vesztes, az egy újfajta baloldaliságban bízik (fizessenek a gazdagok).

2017. jún. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
3%

nekem emelkedett a fizum, az elmúlt 3-4 év alatt sokkalta könyebb lett az ügyintézés és minden más egyéb.


én a propaganda ellenére nem érzem azt, hogy szar lenne ez az ország, csak valamiért ezzel mossák az emberek agyát (index, 444, 24 stb)

2017. jún. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

Én igen, határozottan érzem a gazdaság növekedését, de ennek nagyon kevés köze van a fideszhez (talán a rezsicsökkentés az, amitől több marad az emberek zsebében amit elkölthetnek másra).


A fő oka az országba érkező EU-s pénzek- Éves szinten a GDP 8+%-át hívjuk le, ahhoz képest gyenge az 1-3%-os gazdasági fejlődés. Mint az egyszeri ember falfirkája: "hol a pénz?" - amúgy tudjuk, a haveroknál.


Szóval meg kéne már állítani Brüsszelt, hogy ne küldjenek ennyit. :-)


A másik ok a külföldön dolgozó magyarok hazautalásai (~GDP 1.5%-a), amit szintén itthon költenek el. Ennek tükrében még szomorúbb a növekedés szerény mértéke.

2017. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

"(talán a rezsicsökkentés az, amitől több marad az emberek zsebében amit elkölthetnek másra)."


Már az se... a világpiaci ár már egy ideje alacsonyabb, mint amin a kormány itthon tartja.


Annak fényében, hogy minden megkeresett 100 ft-ból 54 ft csak adó, élhetnénk éppen jobban is.

2017. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Ez a téma olyan, hogy egy új Murphy törvényt lehetne róla alkotni:

Mindenki látja a magyar gazdaság növekedését és az életszínvonal fejlődését, csak mindíg másokon (leginkább ugyanazokon az embereken, mint eddig) :o)


A pizzás példáról én is szólnék, szigorúan csak a saját véleményemet, aztán lehet, hogy más máshogy látja: Az alapélelmiszerek egyre drágábbak, ezért egyre jobban megéri minden nap gyorsételt enni. Autó is egyre több van, igaz, hogy a magyar tulajdonú autók átlagkora már lassan 14 év...

A lakásárak is emelkednek és egyre többen vesznek lakást. Igaz, hogy inkább mmár csak Budapesten emelkednek az ingatlanárak, az egyre több lakásvásárló pedig főleg a befektetők közül kerül ki...

2017. jún. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Objektív szemmel ezt nem lehet nézni, szubjektív szemmel érzem, pedig diák vagyok és szegény családból jövök.


Határozottan jobb az életszínvonal és fejlődik, csak egyrészt ez szerintem nem fenntartható az oktatás szétverése és az elvándorlás miatt, másrészt mi lépünk egyet előre, a nyugat lép négyet.

2017. jún. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

hogy mit? csökkenését? szerintem elírtad


2017

havibér alkalmazása esetén 122 000 forint

2009

havibér alkalmazása esetén 87 500 forint


kettő közt 34500 forint a különbség ami szépen hangozhat DE akkor ez a 87 adómentes volt most meg szét van terhelve adóval


még ez se jelentene romlást

ma a legolcsóbb kenyér amit ugyanott ott veszek mint 10 éve 195 forint, 10 éve 105forint volt


(ráadásul adómentesen számolok) 122000/195=625,6 kg kenyeret ér

87500/105=833,3 kg kenyér


igazatok van alig ér valamivel kevesebbet a fizetés úgy hogy még jó fej is vagyok a számolásba

elhiszem hogy a jahtok olcsóbbak lettek de nem azt eszi a nép


most verje valamelyik fideszkatona a mellét hogy jobban élünk e mint 4 éve

2017. jún. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

"én a propaganda ellenére nem érzem azt, hogy szar lenne ez az ország,"


Menj ki kulfolre 2-3 evre, eszre fogod venni mi a jo es mi a xar... (Udv: Munchen mellol)

2017. jún. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Jellemző meglátás a fideszesektől, körülnéznek szigorúan maguk körül, ha nekik jobban megy akkor kit érdekel hogy tíz másiknak meg rosszabbul. Pedig aki szereti Magyarországot az a magyar nép egészét kell nézze és érdekes pont ők azok akik keresztényinek meg hazaszeretőnek szeretik hazudni magukat. A válaszok elárulnak mindent, egyik sem lakozik bennük csak az érdektelenség a többi magyar iránt.


Ha a magyarság egészét nézzük hatalmasat nőtt a létminimumot el nem érő réteg, csúcsot döntött a kivándorlás is, ugyan mégis milyen adat mutatja jobban a létszínvonalat ennél??? Hogy ilyen öreg autók még sosem futottak a magyar utakon, hogy soha ennyien nem választották gáz helyett a tüzifát? Hogy az ingyen étel osztáskor a segélyszervezetek rendre csak azt tudják mondani soha ilyen sorokat még nem láttak? De ez mind mindegy hisz a fidesz híveknek meg ezzel szemben jobban megy és ők a "magyarság" a többiek valami csökevény vagy nem tudom mit gondolnak.

2017. jún. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan. Nagyon roviden ugyis mondhatnank: aki kozel van a husosfazekhoz, annak jo, a tobbi meg le van xarva, barmennyire is teper es dolgozik. Ez a mai Magyarorszag. Neha szegyellem, hogy odatartozok...
2017. jún. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!