Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar emberek miért nem...

A magyar emberek miért nem képesek fejlődni, nyitni az új dolgok felé? Miért ilyen "maradiak"?

Figyelt kérdés

Lehetne venni a történelemből példákat, főleg a reformkorból. Például hány évig kellett a Széchenyihez hasonló nagy politikusoknak harcolni a jobbágy felszabadításért és bizonyos nemesi jogok eltörléséért. Amik gátat szabtak a fejlődésnek, így például hogy nem lehetett a birtokokat fedezetnek adni. Vagy hogy a jobbágyok a földön dolgoznak ( ingyen ), ha viszont felszabadítják őket, a parasztok ellátják a társadalmat, a többiek pedig fokozatosan alkalmazkodnak, így egyre több munkás és szolgáltató szektori dolgozó lesz.

Az első ilyen kezdeményezések 1810 körül jelentek meg, de csak a '48-ban fogadták el például a jobbágy felszabadítást.

Ugyanúgy példa ebből a korból a nemzetiségek viszonya: míg néhányan már 1820-30-as években felismerték hogy kedvezni kell nekik hogy ne forduljanak ellenünk, a magyarok nem foglalkoztak velük és csak 1867-ben ( a kiegyezés után ) született törvény róluk ( akkor viszont Európában és a világban egyedülálló módon, a korhoz mérten óriási kedvezményeket adva a nemzetiségeknek ).

De ugyanez figyelhető meg ma is. Az emberek ragaszkodnak a kommunista ( akarom mondani szocialista ) gyökerekhez, nem képesek váltani, elengedni. Nyugdíj-rendszer, TB-rendszer, segélyek és támogatások. Mind-mind szocialista hagyomány, nagyok sokan tudják hogy ez a rendszer hosszútávon fenntarthatatlan, mégis ez kell nekik, az újítás útjába állnak.

De miért ilyen "maradiak" a magyarok? Miért állnak az újítások útjába?



Megjegyzés: mindig is voltak és lesznek olyan politikusok, akik újítani akarnak megvalósítható módon, anélkül hogy tönkretennék a társadalmat és az országot. A reformkorban ilyen volt Széchenyi, Deák, Andrássy, Eötvös és még sokan mások, illetve ma is vannak ilyenek ( valahol biztos ). De nálunk mindig a maradiak, a konzervatívok voltak többségben, akik nem hajlanak az újítások felé. Ezért is tettem fel a kérdést.


2017. jún. 9. 09:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
10-es, akkor más volt szatellit-államoknak is ugyanúgy toporogniuk kéne egy helyben, mert ők is kaptak a megszállásból és a terrorból.
2017. jún. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
37%

#10


Olvass egy kis Mikszáthot. Ő valahogy még mindig a szocializmus előtt írt.

Úri muri, Barbárok, Rokonok...

2017. jún. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
8%
Elnézést, nem Mikszáthot, hanem Móriczot.
2017. jún. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
10# a többi ex-szocialista állam képes volt fejlődni. Lettország, Litvánia, Észtország, teljesen más mentalitásúak az emberek. Pedig ott több mint 40 év elnyomás, terror és megszállás volt. Ráadásul az 1800-as években, a reformkorbab hol voltak a szocialisták és a szovjetek?
2017. jún. 9. 11:09
 15/25 szántóvető ***** válasza:
ó igen,menjünk vissza még párszáz évet dicső történelmünkben.konkrétan melyik évszázadba is?
2017. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
94%
"Lettország, Litvánia, Észtország, teljesen más mentalitásúak az emberek." Nem mondod? Az is lehet, hogy svédországban más mentalításúak az emberek, mint görögországban? Megáll az ész... Talán azért, mert egy másik nép. Máson ment keresztül az elmúlt ezer évben, más hatások érték.
2017. jún. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

#16


Hát, ők nem szenvedtek annyit, mint a dicsőséges Magyarok. :)

2017. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Több embertől hallottam olyan magyarázatot is hogy azért szeretünk elmaradni és szegénységben élni, mert ha kiszabadulva érezzük magunkat ebből a rabigából akkor veszélyesek leszünk a társadalomra. Például a rendszerváltáskor bomba robbant az Aranykéz utcában, gyárakat loptak az elvtársak, közpénzt lopnak a mai napig a milliós fizetések mellé, stb. Adynak a Nekünk Mohács kell c. verse is erről szól. Míg például a kommunista diktatúrában meg nagy volt a rend és közbiztonság. Ezért hallani gyakran azt is hogy visszakívánják a Kádár rendszert.

És nem csak fejlődni nem szeretünk hanem "aki ki akar mászni a pokol főzőüstjéből azt a többiek visszahúzzák". Mert attól félnek ha meggazdagodik akkor belőle is közpénz tolvaj vagy más bűnöző lesz. És úgy gondolják hogy ha minimálbéren tengődik akkor nem lesz veszélyes a társadalomra hanem még hasznos is.

2017. jún. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

'Míg például a kommunista diktatúrában meg nagy volt a rend és közbiztonság.'


Viszont ez nem azt jelenti, hogy rend és közbiztonság csak diktatúrával valósítható meg. Ellenkező esetben a demokratikus államokban mindenhol anarchiának és nagy arányú bűnözésnek kéne lennie.

2017. jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

"... figyelembe kell vennünk a magyar léleknek egy nem is csúnya, de sok vonatkozásban végzetes következményű vonását.

Minél értékesebb, minél több tényleges képessége és tudása van a vezetésre, az irányításra, annál inkább félrehúzódik."


"A magyar egy gyermeknép, most semmi, de minden lehet, mert lelki- s testi erő rejtezik fiatal keblében.

Minden lehet, ha át akarja látni, hogy semmi. Csak két ellensége van, az előítélet s elbízottság"


Szabó Dezsőt majd Széchenyi Istvánt idéztem.


Tehát a recept adott :)

2017. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!