Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről az eszmefu...

Mit gondoltok erről az eszmefuttatásról? Az igazságos társadalom így létrehozható lenne? Egyetértetek, hogy ez kell a néo boldogságához?

Figyelt kérdés

Pár kérdéssel lejebb egy kérdésemhez írtam le a válaszok közé, de szerintem megérdemel egy külön kérdést, hogy az ne legyen off, illetve ez több embert étdekelhet önmagában.


Szóval:

Az igazságosabb társadalom ilyen lenne szerintem. Ahol a nép az úr. Mindenki egyenlő, lenne. Senkinek sem lehetne több mint a másiknak.

A nép választhatná meg a diktátorát, akivel ha elégedetlen leválthatja, az évente kiírt elégedettségi népszavazáson.A leváltáshoz a lakosság 10%-ának elégedetlensége kéne.

A megválasztotz diktátor állítaná össze a maga kormányát és vezetné az országot, amíg népe kívánja.

Mindent megtenne a népe boldogságáért.

Ezt úgy érné el, hogy mindenki egyenlő. Mindenki köteles dolgozni, mindenki egyforma fizetést kap. Csak egy előre meghatározott katalógusból lehetne ruhát, bútort és használati tárgyakat venni, pár darabot, illetve a frizurák is mindig államilag lennének megszabva. Minden lakóház egyforma lenne. Ha pedig mindenkinek mindene egyfora, és senkinek sem lehet több mint a másiknak mindenki egyformán boldog. Az ember, ha látja, hogy valakinek olyanja van ami neki nem kehet arra fog vágyni, ezért nem boldog, ha nincs mire vágyni, mindenkinek egyformán jó, tehát boldog a nép.

Ennek egyik feltétele az igazságos jog. Ezért van a kérdés, hogy mit gondoltok? :)


2017. jún. 11. 21:33
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Akit érdekel ez az a másik: így teljes:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__86..

2017. jún. 11. 21:34
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ez nevetséges és kiöli a fejlődést a társadalomból. Ezen felül évek alatt összeomlana. Ettől fiatalként én csak menekülnék.
2017. jún. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Úristn...
2017. jún. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
94%
Csak akkor ha mindenkinek járna egy ingyen Wartburg.
2017. jún. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#2 Miért ölné ki a fejlődést? Ha boldog vagy kreatív is vagy, ha tehetségesnek ítélne a nép tanulhatnál, amellyel még boldogabb lehetsz. Viszont a túlzott fejlődés veszélyes, a népre. A stagnálás az az állapot, amely igazán boldoggá tesz, mert nem kell félned az új dolgoktól.


Ideális esetben pedig nem akarnál menekülni, mert ha benne élnél a legteljesebb boldogság töltene el és máshol nem tudnál élni.


#2 Nem, nincs Isten, az ideális világban a nép magát és tisteli Istenként, illetve a választott diktátorát, amíg az ő boldogságáért van.

2017. jún. 11. 21:59
 6/22 A kérdező kommentje:
#4 Semmi sincs ingyen, de mindenki megengedhetne magának egy gépkocsit, lenne néhány választható modell, amu mostanra azért fejlettebb lenne mint a Wartburg. :)
2017. jún. 11. 22:01
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Te szimplán csak elmeháborodott vagy és álomvilágban élsz. Kár tovább ragozni...
2017. jún. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Miért tanuljak? Gyerekként ez a legnagyobb kérdés és ha én azt látom, hogy az iskolai portás ugyanannyit keres, mint egy szoftverfejlesztő, ugyanazok jutnak neki, akkor miért járjak 16 évet iskolában. Egyszerűen felesleges.


Amúgy azért is nevetséges, mert nem számol az emberi viselkedéssel és természettel. Ilyen szempontból nincsen ideális.

2017. jún. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#7 Nem tudok rád haragudni, az emberek a prófétákat mindig is elítélték, egyszer viszont még én leszek az akit úgy fognak emlegetni, mint az új világrend tanainak megalapítója, az Atya.
2017. jún. 11. 22:09
 10/22 anonim ***** válasza:
# 9-es válasz alapján már is megbukott az egész, hiszen magadat másként definiálod, mint a többieket.
2017. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!