Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen buta a magyar ember?

Miért ilyen buta a magyar ember?

Figyelt kérdés

Nos, elég fiatal vagyok még, most kezdődik számomra még csak az élet. De ahogy nőttem, úgy követtem a politikát, mivel elkerülhetetlen volt erről hallani, hisz mindenki a politikáról beszélt (vagyis szidta mindenki). És számomra ez az érthetetlen. Akárki volt miniszterelnök senkinek se felelt meg. Most itt van Orbán, aki például Gyurcsányhoz képest jobb, kormányzása alatt nőtt a minimálbér, stadion építéssel akarja szponzorálni a focit a fiatalok körében, hogy megérje focistának menni, ha van benne tehetséged és munkát is ad jó pár embernek vele. A magyar ember mégis többet akar, úgy gondolja mindenki, hogy majd jön valaki és a szrbol egyből egy kivirágzó magyarországot formál, 300 000-es minimálbérrel. Hisz ezt mindenki tudja, hogy lehetetlen, nem így működik a világ, hogy hírtelen a szrbol arany lesz. Szidják az oktatást, mert Orbán bevezette, hogy egyetem elvégzése után kötelező xy évet a hazájában dolgoznia, ez sem tetszett az embereknek, de akkor miért panaszkodnak, hogy magyarország szrban van? Ha a jó mérnökök kimennek akkor hogy fejlődjön az ország? Ha nem elég az embereknek a havi 120 000 ft, akkor miért nem fognak össze és hagyják ott a munkahelyüket? Ha nincs munkaerő, nincs termelés, ha nincs termelés kötelező lesz a fizetést emelni. Miért ilyen buták az emberek, hogy folyton csak panaszkodnak ahelyett, hogy a családjukkal és az életükkel foglalkoznának? Ha valakinek nem tetszik valami miért nem tesz érte? A mérnököknek miért nem jó a havi 300 000 ft-os fizetés magyarországon? Hisz abból simán meg lehet itt az átlagnál jobban élni. Meg ami még számomra érthetetlen. Mindenki azt akarja, hogy az egészségügybe fektessen a múnüszterelnök. De ez miért is érné meg az országnak? Az egészségügy nem azért van, hogy kinyalja a seggét az embereknek luxusokkal (felújítás, jobb étel...stb). A korházak feladata, hogy ellátást kapj addig, amíg fel nem épülsz, ahhoz meg megvan minden. Most mindenki luxust akar mindenből? Egyszerre akarják az emberek a magyar foci fejlődését, modernebb korházakat és sokkal magasabb bért és több munkalehetőséget? Ez nem megy egyről a kettőre. Ehhez nem elegendő néhány év. Hogy fejlődjünk évtizedek kellenek.


18/f



2017. jún. 14. 23:58
1 2 3 4 5
 31/47 piszkarev válasza:
42%
Erre csak annyit tudok írni: öld meg magad!
2017. jún. 16. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim válasza:
93%
indítasz egy jó gyurcsányozással, ami alapból értelmetlen, mert attól hogy nem tökön rúglak csak bokán, nem leszek jófej. A minimálbér emelés nem olyan egyszerű, hogy jóságos vezérünk legyint kettőt a varázsfalloszával, megnő és onnantól vidámság van. Egy meggondolatlan emelésbe belerokkanhat sok munkáltató. A foci ott elhibázott ahol van. A világon csak ott van minőségi labdarúgás, ahol az üzleti alapon működik. Ismerjük a kispénz-kisfoci összefüggést, de az is fontos hogy a nagy pénz nem okoz nagy focit. Attól, hogy számolatlanul öntik bele a pénzt nem lesz jó. az oktatás: a legnagyobb baj, nem a felsőoktatással van (bár ott is van bőven), hanem a közoktatással. Hogy 19. meg 20. századi elvek alapján oktatják a gyerekeket. Oké és most megállok, mielőtt felb*szom magam
2017. jún. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
82%

Hajjajjaj... elsősorban csók a Rajongóknak, Gyíktesóknak! (ők majd értik).


Érdekes dolgokat írsz...

"stadion építéssel akarja szponzorálni a focit a fiatalok körében, hogy megérje focistának menni,"


- Mondod ezt az Andorrával játszott meccs után? De tényleg, miért is menjen egy fiatal focistának (a mi szempontunkból?) Mivel lesz jobb az az országnak, ha egy fiatalja fél életét ezentúl futással, meg egy gumilabda kergetésével tölti? Kinek lesz ettől jobb?

Jó, persze: lehet a sport nézése szórakoztató, kikapcsolódást nyújtó, elvégre a színészek, komikusok sem tesznek hozzá mást a társadalomhoz, DE: mi értelme van azt erőltetni, ami nem megy, és továbbá: kell-e ennyi focista? Főleg, ha már egy törpeállam hobbijátékosai is szétaláznak minket? És leginkább: kell-e oly temérdek pénzt kiadni rá? Luxusfizetést adni, teljesítmény nélkül is?


"mert Orbán bevezette, hogy egyetem elvégzése után kötelező xy évet a hazájában dolgoznia"

- Igen, de tudod mit nem vezettek be? Azt, hogy legyen HOVÁ elhelyezkednie. Végez az ember egy tök jó szakmában, ami a magyar társadalom javára is válhatna: de csak válhatna, mert épp telített a szakma. Másik meg az egészségügy: egyszerűen tűrhetetlenek a körülmények. Agyonhajszolják a dolgozókat, ráadásul meg sem becsülik őket, és még meg se fizetik. Külföldön meg egyenesen éppenhogy körbetáncolják, hogy ott van. Szóval, miért ne mehetne el?

"A korházak feladata, hogy ellátást kapj addig, amíg fel nem épülsz"

- Csak tudod, éppen azt nem teszi. Nem luxust kérnek az emberek: csak sima alapellátást.

Hogy ne egy lerobbant lepratelepre menjenek, néha hozzá nem értő kontárokra bízva az életüket, olyan higiéniai körülmények közé, hogy aztán kétséges, hogy valaha élve elhagyják-e az intézményt...

2017. jún. 16. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 r_ika81 válasza:
85%

Húha annyi butaságot írtál, hogy nem is tudom mire válaszoljak. A stadionokkal az a baj, hogy baromi sok pénzt visz el és bőven lenne más amire lehet költeni. Pl iskoláztatás. Ha elmész egy egyetemre és nem vesznek fel állami finanszírozásra mit gondolsz a szüleidnek az mennyibe fog fájni félévente? Minimum 2-300.000 ezerbe (ez csak a tandíj) és nem egy orvosi egyetemről beszélek. Miből tudja ezt egy átlag magyar család kigazdálkodni szerinted ahol mondjuk 2 gyerek van. De ne szaladjunk ennyire előre. Szerinted a kisiskolásoknak való bugyuta tankönyvek (amiben helyesírási (!) hiba is van) mennyibe kerülnek? Mennyibe kerül ma egy iskolakezdés egy családnak? Alsó hangon 50-60.000Ft-ba. Tehát amikor baromi sok milliárdokat szórnak el stadionokra az ember igenis ideges lesz, mert tök felesleges. (Minek kell csilli-villi stadion ezeknek a falábúaknak akik kikapnak egy Andorrától? Ezeknek nem stadion kellene, hanem egy főállás mondjuk egy bányában. De ez csak magánvélemény.)

Nem tudom kihagyni bocsi...a kórházakban meg kellene gyógyulnod, de amíg a sürgősségin 10-12 órát kell várni, mert nincs orvos és egy vizsgálat is órákba telik, addig ne másra szórjuk már a pénzt. Amíg a kórházba be kell vinned a gyógyszert a betegnek. Miről is beszélünk?

2017. jún. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
91%

Olyat fogok én is csak leírni, amiket már mások leírtak, de sebaj. Nem baj az, ha több irányból hallod ugyanazt.


Először is: mire is jó a stadion meg a foci úgy tulajdonképpen? De tényleg, mire? Társadalmi szinten kérdezem. Fognak ők termelni, közt szolgálni vagy bármit? Ja, hogy egy egyénnek valóra válik az álma, mert 6 éves korától focista sztárceleb akart lenni? Gyóóóó, egyem meg :)


Itt áll például Debrecenben üresen ez a csilliárdos stadion, ráadásul már volt elődje, szóval szerintem felesleges volt megépíteni (mint kb. az összes többit is), na mindegy. A legkihasználtabb része talán az őt körülvevő "skybridge", amin a futók futhatnak, egyébként kong az egész. Még amikor esemény van, akkor is, mert messze nem töltik fel a töredékét sem a férőhelyeknek.


Kontrasztként: ugyanitt bőrgyógyászatra kértem időpontot naevus szakrendelésre, mert márciusban észrevettem egy anyajegyet, ami változásnak indult. Tudod, mikorra kaptam időpontot? Októberre. Végül is, ha addig elvisz a melanoma, akkor is meg van oldva a probléma :) Persze elmentem így magánrendelésre 13 k-ért, csak ezt nem mindenki teheti meg. És ez egy egyetemi kórház.


Menj be a déltepsibe, kíváncsi leszek a véleményedre. De ne látogatóként, betegként.


Az eü dolgozók saját bevallásuk szerint már rég nem azt nézik, hogy mi a legjobb a betegnek, hanem hogy mi a legolcsóbb. Lassan ott tartunk, mint India vagy egyes afrikai országok, ahol olyan, korai generációból származó antibiotikumot adnak a betegnek, amely ugyan kinyírja a csontvelőjét, de legalább a szalmonellából kigyógyítja. Ez elfogadhatatlannak tűnhet egy első világbeli országban, de nem állunk már annyira messze az ilyenektől.


Tudod az elsőt a harmadik világtól leginkább néhány alapvető dolog választja el: oktatás, egészségügy, infrastruktúra stb. Minden más ezekre épül. Ha ezek a béka fara alatt vannak, akkor nem lehet olyan hű de tuti az ország ezek nélkül, ezt beláthatod. Nos, a jelenlegi kormány éppen ezeket ássa alá.

2017. jún. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 LunIstar válasza:
81%

Akkor pár érdekes tény a VALÓSÁGBÓL:

- Elvégeztem a főiskolát, munkába állásért konkrétan majdnem kilincselni kellett, és így is havi 80-at tudtak adni (2008). A következő helyen ez 130 volt, ami akkor kb egy kezdő mérnöki fizetés volt

- Mérnöki mellett tanári papírom is van, ami elnézve a közalkalmazotti bértáblát... maradjunk annyiban, hogy gyászos, durva a kontraszt a tanári és a mérnöki fizetési szint között.

- iskolából kikerülve senkinek nem kellesz, mert mérnökként is vannak elvárt plusz képzettségek, amire az oktatás pénz hiányában nem tud felkészíteni (programozás, gyártói standard papírok), és munka mellett kell elvégezned az ezekhez szükséges tanfolyamokat, ha szerencséd van a cég fizeti, ha nem, akkor magadnak kell kigazdálkodnod az önfenntartás (albérlet, kaja, utazás) mellett, ami - ismerve a jelenlegi helyzetet - baromira nem egyszerű

- egészségügy egy másik gyászos terület, ha nem hagyok ott 60.000-et a magán dokinál, akkor már rég megpusztultam volna a laktóz érzékenység miatti állandó fosástól, plusz nem tudok olyan kórházról, ahol szűrnék ezt a problémát, csak a hasfogó, antibiotikum, meg a seggtükrözés játszik

- 10 év munka után nagy kegyesen megadják a 230-at, aminek a jó része borítékban, feketén érkezik, mert az adózás nem pálya a cégek többségénél, így 160-ra vagyok bejelentve, ami majd cefet jó lesz, ha vén trottyként megélem a nyugdíjas kort... Jövőkép nulla, családot nem tudnék eltartani, viszont a nyomás jön a propagandán, meg a család felől, hogy mikor lesz esküvő, gyerek, lakás, fityfene...

- diák érdekvédőket képeztem ki fősuli mellett, akik közül sokan a civil egyesületi szektorba kerültek, na mit csinált Bölcs Vezetőnk ezekkel a szervezetekkel? Na? Na? Pontosan, mivel nem a haverok állnak mögöttük, így külföldről tudnak pályázati pénzeket szerezni a működésükhöz, illetve ahhoz, hogy segítsenek akin kell...


De ez nem a fityesz hibája, az összes politikus benne van, leosztották a lapokat, csak pofára lettek ejtve...


Javaslom, hogy menj el dolgozz picit, tapasztald meg ezeket, mielőtt hasonló fejtegetésekbe kezdesz legközelebb...

2017. jún. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
100%
#33 Adj 1 cyber pacsit, gyíktesó! (#29,#30)
2017. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
81%
Te vagy a bizonyitek ra, miert kene a szavazati korhatart legalabb 21-re felemelni es mondjuk iskolai vegzettseghez, IQ teszthez kotni. :D Udv a gyikoknak!
2017. jún. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
M.A.P.
2017. jún. 17. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim válasza:
100%

*meglátom a kérdést*

Én: édesistenem, add, hogy ne legyek nála életrevalóbb 16 évesen..

*végigolvasom*

M.A.P.

Köszi Gyíktesók a linket.

2017. jún. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!