Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ilyen buta a magyar ember?

Miért ilyen buta a magyar ember?

Figyelt kérdés

Nos, elég fiatal vagyok még, most kezdődik számomra még csak az élet. De ahogy nőttem, úgy követtem a politikát, mivel elkerülhetetlen volt erről hallani, hisz mindenki a politikáról beszélt (vagyis szidta mindenki). És számomra ez az érthetetlen. Akárki volt miniszterelnök senkinek se felelt meg. Most itt van Orbán, aki például Gyurcsányhoz képest jobb, kormányzása alatt nőtt a minimálbér, stadion építéssel akarja szponzorálni a focit a fiatalok körében, hogy megérje focistának menni, ha van benne tehetséged és munkát is ad jó pár embernek vele. A magyar ember mégis többet akar, úgy gondolja mindenki, hogy majd jön valaki és a szrbol egyből egy kivirágzó magyarországot formál, 300 000-es minimálbérrel. Hisz ezt mindenki tudja, hogy lehetetlen, nem így működik a világ, hogy hírtelen a szrbol arany lesz. Szidják az oktatást, mert Orbán bevezette, hogy egyetem elvégzése után kötelező xy évet a hazájában dolgoznia, ez sem tetszett az embereknek, de akkor miért panaszkodnak, hogy magyarország szrban van? Ha a jó mérnökök kimennek akkor hogy fejlődjön az ország? Ha nem elég az embereknek a havi 120 000 ft, akkor miért nem fognak össze és hagyják ott a munkahelyüket? Ha nincs munkaerő, nincs termelés, ha nincs termelés kötelező lesz a fizetést emelni. Miért ilyen buták az emberek, hogy folyton csak panaszkodnak ahelyett, hogy a családjukkal és az életükkel foglalkoznának? Ha valakinek nem tetszik valami miért nem tesz érte? A mérnököknek miért nem jó a havi 300 000 ft-os fizetés magyarországon? Hisz abból simán meg lehet itt az átlagnál jobban élni. Meg ami még számomra érthetetlen. Mindenki azt akarja, hogy az egészségügybe fektessen a múnüszterelnök. De ez miért is érné meg az országnak? Az egészségügy nem azért van, hogy kinyalja a seggét az embereknek luxusokkal (felújítás, jobb étel...stb). A korházak feladata, hogy ellátást kapj addig, amíg fel nem épülsz, ahhoz meg megvan minden. Most mindenki luxust akar mindenből? Egyszerre akarják az emberek a magyar foci fejlődését, modernebb korházakat és sokkal magasabb bért és több munkalehetőséget? Ez nem megy egyről a kettőre. Ehhez nem elegendő néhány év. Hogy fejlődjünk évtizedek kellenek.


18/f



2017. jún. 14. 23:58
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
88%

#20


Nem hisszük azt, hogy az új kormánnyal 100%, hogy jobb lesz, de a mostanival 100%, hogy nem lesz jobb.

2017. jún. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
93%
#20: Na jó, aki évente egyszer lát orvost, az könnyen gondolhatja, hogy rendben van az egészségügy...
2017. jún. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
92%
En se vagyok tul oreg, de ha vmi szr akkor azt meg kell mondani. Elmegyhozzad a komuves,felhuz egy hazat, gorbe mint a fszom,de te elfogadod, mert jol van ez igy. Ha mindenre bologatsz h jo ez igyabbol nem lesz fejlodes,semmi elorelepes,azt megerted,ugye? Haakomuvesnek nem szolsz,akkor egyreszt rad dol ahaz masreszt sose tudja amit csinal az egy szr. Remelhetoleg messze vagyunk h annyira szr legyen h rank doljon az orszag,de voltak meglepetesek a tortenelemben mar.
2017. jún. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
90%

#23


Igen, ez jellemző erre mifelénk. Minden nagyon jó és minden nagyon tökéletes, mert Magyar. Az utak se kátyúsak, mert a Magyar Út az nem lehet kátyús, az csakis tökéletes lehet. A zsidólipsi út szokott kátyús lenni, a Magyar az nem. Azon egy darab kátyú sincs! Sőt, ilyen szép út, mint a Magyar Út, nincs még egy a világon!

2017. jún. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a kerdest en is fel szoktam tenni magamnak. Most epp a leirasod elolvasasa utan fogalmazodott meg bennem.
2017. jún. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
88%
Nem buta a magyar ember, csak pesszimista, csalódott, nagyon megosztott. Az egészségügy régóta lejtőn van. Kevés gyerek születik, egyre több az öreg, beteg ember. Mióta beléptünk az Unióba, sok orvos, ápoló elvándorolt nyugatra. Több pénz kellene az egészségügyre, de ellenzéki párti szakértők szerint is az egy feneketlen kút. Az egész rendszert meg kellene reformálni hogy hatékonyabban működjön, de eddig még senkinek sem sikerült. Persze a Fidesz a hibás, mert régóta ők kormányoznak, és a helyzet nem javult. Ha vannak helyek, ahol mondjuk épült új kórház, vettek új gépeket, azt az ellenzék nem fogja szóvá tenni, mert a következő választáson ők akarnak nyerni.
2017. jún. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
86%
Annyira tökéletes a magyar egészségügy hogy csak 5 hónapot kell várnom egy MRI vizsgálatra. Addig meg kb haljak meg ha agytumorom van vagy valami...remélem ezt te sem gondoltad komolyan, ha igen akkor az elég ijesztő.
2017. jún. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
75%

#24 erről van szó :DDD magyar útba magyar kátyút!!!4!44!44NÉGYNÉGYNÉGYNEGYVENNÉGY! :DDD


#27, egyetértek, én is elmagyaráztam a Kérdezőnek, hogy mi a gond az egészségüggyel, de látod, olyan mélyen van a feje a Viktátor popsijában, hogy nem is akarja meglátni. Majd meg fogja, ha mondjuk elüti egy hülye vezető, gerinctörése lesz, és közlik vele a kórházban, hogy jöjjön vissza 6 hónap múlva.

2017. jún. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
86%
Annyira tökéletes itt minden, hogy 4 rohadt hónapot kellett várjak egy orthopediai időpontra, úgy, hogy anyukám már évek óta ismerte az orthopédust. Csak egy rohadt gerincferdülést kellett volna kivizsgálni. Plusz, amikor a röntgen elkészült a gerincemről, akkor azt mondta a doki, hogy 500 forintért megvehetem egy DVD-n, és más lehetőség arra, hogy lássam a röntgent nincs.
2017. jún. 16. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 Tóth Péter Tamás ***** válasza:
92%
Plusz tavaly mentünk le Bp-ról a Velencei tóra, nem akrtunk milliókat fizetni az autópályáért, és olyan szar volt az út, hogy kb 70 km/h-s sebességnél leszakdt a futóművünk. Az autónak addig semmi baja nem volt.
2017. jún. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!